Jak naprawić błędy ERR_NAME_NOT_RESOLVED w systemie Windows

Jest kilka rzeczy bardziej frustrujących niż chęć sprawdzenia wyników piłkarskich lub ostatniej recenzji filmu i zobaczenia ERR_NAME_NOT_RESOLVED w przeglądarce. Są szanse, że używasz Chrome, jeśli widzisz te słowa. Edge i Firefox mówią różne rzeczy. Niezależnie od składni frustracja jest taka sama.

Jak naprawić błędy ERR_NAME_NOT_RESOLVED w systemie Windows

Błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED odnosi się do błędu w konfiguracji DNS komputera lub literówki w pisowni adresu URL. To drugie jest łatwe do naprawienia, ale pierwsze wymaga trochę więcej pracy. Niewiele więcej, z przyjemnością się dowiesz.

Jak w przypadku każdego błędu sieciowego, pierwsze kroki są proste. Sprawdź swoje połączenie internetowe, sprawdź inną witrynę internetową, użyj innej przeglądarki, uruchom ponownie komputer i router, a następnie ponownie przetestuj. Jeśli to nie naprawi błędu, zrobi to jeden z tych kroków.

Jak naprawić błędy ERR_NAME_NOT_RESOLVED w Windows-2?

Opróżnij ustawienia DNS na swoim komputerze

 1. Otwórz wiersz polecenia jako administrator.

 2. Rodzaj ipconfig /flushdns i uderzył Wchodzić.

 3. Rodzaj ipconfig /renew i uderzył Wchodzić.

 4. Rodzaj ipconfig /registerdns i uderzył Wchodzić.

 5. Przetestuj ponownie przy użyciu tej samej przeglądarki i adresu URL.

  zawartość ustawień chrome

Ten proces opróżni pamięć podręczną DNS, zmuszając system Windows i przeglądarkę do ponownego załadowania DNS. Metoda rozwiązuje większość błędów ERR_NAME_NOT_RESOLVED, ale jeśli nadal ją widzisz, wypróbuj następującą procedurę.

Ręczna konfiguracja serwerów DNS

 1. otwarty Panel sterowania i przejdź do Sieć i Internet.

 2. Nawigować do Centrum sieci i udostępniania i wybierz Zmień ustawienia adaptera w lewym okienku.

 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową i wybierz Właściwości.

 4. Zaznacz Protokół internetowy w wersji 4 i kliknij przycisk Właściwości w oknie.

 5. Wybierz „Użyj następującego DNS…” i dodaj 8.8.8.8 i 8.8.4.4 w spacjach. Kliknij OK. Te dwa serwery są serwerami DNS Google i są bardzo, bardzo szybkie i dokładne.

 6. Przetestuj ponownie przy użyciu tej samej przeglądarki i adresu URL.

  google_chrome_secure

Zmień ustawienia DNS routera

Jeśli korzystasz z routera, może być konieczna zmiana tam ustawień serwera DNS. Niektóre firmy kablowe określają serwer DNS używany w konfiguracji routera, który może zastąpić ustawienia systemu Windows. Jeśli po wprowadzeniu tych modyfikacji nic się nie zmieni, warto sprawdzić router.

Ostatecznie jeden z tych kroków z pewnością naprawi błędy ERR_NAME_NOT_RESOLVED. W większości przypadków opróżnienie DNS za pomocą wiersza poleceń i wymuszenie ponownego załadowania konfiguracji wystarczy, aby naprawić błąd DNS. Jeśli nie, pozostałe dwa procesy na pewno będą.