Jak wyświetlić FPS w Apex Legends i go poprawić?

Apex Legends charakteryzuje się kreskówkowym stylem i bardzo płynną rozgrywką. Jest szybki i szalony, i musisz być szybki, aby przetrwać przez dowolny czas. Jeśli twój komputer nie nadąża, musisz o tym wiedzieć, a twój FPS jest jednym ze sposobów mierzenia wydajności komputera podczas grania. Ten samouczek pokaże Ci, jak wyświetlić swój FPS w Apex Legends i zaoferuje kilka sugestii, jak go zwiększyć i poprawić ogólną wydajność.

Jak wyświetlić FPS w Apex Legends i go poprawić?

Wyświetlaj swój FPS w Apex Legends

Posiadanie działającego licznika FPS pokazuje, ile klatek wykonujesz i jak dobrze radzi sobie z tym komputer. Im wyższa liczba, tym lepiej Twój komputer obsługuje APEX Legends i tym mniej prawdopodobne jest, że będziesz cierpieć z powodu opóźnień w zdobywaniu zabójstw. Jest to również dokładna miara tego, czy możesz zmienić ustawienia grafiki, czy nie. Oto jak wyświetlić FPS w Apex Legends.

  1. Otwórz program uruchamiający Origin i zaloguj się.

  2. Wybierać "Pochodzenie" od góry, a następnie „Ustawienia aplikacji.”

  3. Wybierz "Pochodzenie w grze” patka.

  4. Przewiń w dół do „Podczas rozgrywki” sekcji i wybierz ustawienie rozwijane z „Wyświetl licznik FPS” (Górny prawy, Górny lewy, Dolny prawy lub Dolny lewy).

Możesz ustawić pozycję w dowolnym rogu ekranu. Jest mały, szary i łatwy do zobaczenia, nie przeszkadzając.

Zwiększanie FPS i wydajności w Apex Legends

Apex Legends wymaga co najmniej karty graficznej NVIDIA GeForce GT 640 lub Radeon HD 7730, co jest rozsądne. Możesz dostosować wiele ustawień, aby zmaksymalizować wydajność gry i zwiększyć liczbę klatek na sekundę i inne aspekty. Oto kilka propozycji.

Ulepszenie 1: Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Najpierw upewnij się, że sterownik karty graficznej korzysta z najnowszych sterowników ze względu na określone aktualizacje w Apex Legends.

Ulepszenie 2: Ustaw rozdzielczość

Dostosuj rozdzielczość i proporcje do domyślnych ustawień ekranu, aby zminimalizować wszelkie opóźnienia.

Ulepszenie 3: Uruchom Apex Legends na pełnym ekranie

Apex Legendas działa bez obramowania, w oknie lub na pełnym ekranie. Chociaż wszystkie opcje ekranu działają dobrze, powinieneś zauważyć niewielki wzrost liczby klatek na sekundę, jeśli używasz ustawienia pełnego ekranu. Jednak opcja w oknie jest świetna do rozwiązywania problemów, na przykład gdy gra blokuje się lub napotyka błąd, który uniemożliwia jej zamknięcie. Możesz kliknąć czerwony "X" w oknie i nie ma to wpływu na inne uruchomione okna.

Ulepszenie 4: Dostosuj pole widzenia

Apex Legends poleca „Pole widzenia" (FOV) ustawione na „poniżej 90″ dla najlepszej wydajności. Jeśli zmienisz FOV na ponad 80, może się okazać, że Twój luneta snajperska stanie się niedokładna. Słodki punkt to 90. Spróbuj i zobacz, jak to działa.

Ulepszenie 5: Wyłącz synchronizację pionową

Jeśli nie jesteś wrażliwy na rozrywanie ekranu i często widzisz to podczas korzystania z APEX Legends, wyłącz „Synchronizacja pionowa”. Korzystanie z niego wiąże się z pewnym obciążeniem, które powoduje opóźnienie wejścia, co może pogorszyć wydajność gracza.

Ulepszenie 6: Wyłącz adaptacyjne supersampling

Wyłączyć „Adaptacyjne superpróbkowanie” dla maksymalnej liczby klatek na sekundę, chyba że masz nowszą kartę graficzną, która jest znacznie wyższa od minimum, zwłaszcza że na to też jest narzut. Może być i tak wyszarzony, w zależności od twojego GPU.

Ulepszenie 7: Dostosuj budżet strumieniowania tekstur

„Budżet przesyłania strumieniowego tekstur” wymaga trochę eksperymentów. Warto wiedzieć, ile pamięci VRAM będziesz używać przy określonym ustawieniu, ale nie będziesz wiedział, czy poradzisz sobie z tym, dopóki nie zagrasz w grę. Ustaw ją tak nisko, jak się odważysz i stopniowo ją zwiększaj, aż będziesz w stanie zrównoważyć wydajność z urodą.

Ulepszenie 8: Dostosuj filtrowanie tekstur

Ustawić "Filtrowanie tekstur" do "Dwuliniowy” dla maksymalnej wydajności.

Ulepszenie 9: Wyłącz jakość okluzji otoczenia

Wyłączyć "Jakość okluzji otoczenia” dla maksymalnej wydajności.

Ulepszenie 10: Dostosuj ustawienia cieni

Wyłączyć "Pokrycie cieni słonecznych”Szczegółowość cieni słonecznych” oraz "Szczegółowość cieni punktowych”. Wyłączyć "Dynamiczne cienie punktowe” też, gdy tam jesteś. Cienie w Apex Legends mają znikomy efekt wizualny, więc równie dobrze możesz użyć swojej mocy gdzie indziej.

Ulepszenie 11: Ustaw szczegółowość modelu na wysoką

Co zaskakujące, ustawienie „Szczegóły modelu” do "Wysoki" robi bardzo małą różnicę w FPS. Równie dobrze możesz zostawić go na wysokim poziomie.

Ulepszenie 12: Dostosuj szczegóły efektów

„Szczegóły efektów” zajmie kilka testów. Dopiero w trakcie wymiany ognia będziesz wiedział, czy to działa, czy nie, ponieważ kontroluje jakość eksplozji, efekty wylotowe, smugi i wszystkie te dobre rzeczy. “Średni" jest akceptowalnym ustawieniem, jeśli nie radzisz sobie z „Niski."

Ulepszenie 13: Dostosuj ślady uderzeń

Czasami miło jest widzieć dziury po kulach podczas strzelania, ale natychmiast można o nich zapomnieć. Jeśli potrzebujesz zmaksymalizować wydajność, skręć „Znaki uderzeniowe” do "Niski" lub "Średni."

Ulepszenie 14: Ustaw ragdolle na niski poziom

„Ragdolle” opisz, jak wygląda animacja śmierci. Ponieważ prawdopodobnie już skanujesz w poszukiwaniu innych celów, gdy ktoś umiera, ma to niewielkie konsekwencje. Zmień to na „Niski" aby zmaksymalizować FPS.

Ogólnie rzecz biorąc, Apex Legends działa dobrze na wszystkich rodzajach komputerów, ale jeśli chcesz zwiększyć liczbę klatek na sekundę i wrażenia z gry, powyższe ustawienia są doskonałym miejscem na rozpoczęcie. Do zobaczenia!

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na pytania dotyczące grywalności w Apex Legends.

Które konsole obsługują Apex Legends?

Apex Legends jest dostępny na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S & X, Nintendo Switch i oczywiście na komputerach PC. Jeśli jesteś graczem na PC, użyj Origin lub Steam, aby pobrać Apex Legends. Niestety, Apex Legends nie jest przeznaczony dla użytkowników komputerów Mac i Linux.

Ile miejsca zajmuje Apex Legends na dysku twardym?

Aby pobrać Apex Legends, potrzebujesz co najmniej 22 GB miejsca na dysku twardym. Będziesz także potrzebować co najmniej 1 GB pamięci RAM GPU dedykowanej do gry.