Jak wyświetlić prędkość pobierania na pasku zadań systemu Windows 10?

Prawdopodobnie pobierasz o wiele więcej na swój komputer, niż mogłoby się wydawać. Od zapisywania zdjęć z ostatniego wyszukiwania obrazów po pobieranie gry na Steam, Twoja produktywność w ciągu dnia zależy od utrzymywania dużej i stałej prędkości pobierania. Niska prędkość pobierania może powodować poważne problemy, gdy próbujesz przesyłać strumieniowo film na Netflix lub nawet po prostu przeglądać sieć. Monitorowanie szybkości pobierania i wysyłania w systemie Windows to świetny sposób na zapewnienie, że dostawca usług internetowych zapewnia stabilne połączenie internetowe bez losowych spowolnień. Jesteśmy tak zależni od Internetu, że gdy nasze prędkości pobierania spadają poniżej standardowego miejsca, cały nasz komputer działa wolno.

Jak wyświetlić prędkość pobierania na pasku zadań systemu Windows 10?

Utrzymywanie wysokich prędkości pobierania to świetny sposób na przyspieszenie systemu Windows 10 i na szczęście istnieje sposób na śledzenie prędkości pobierania i wysyłania bez konieczności odchodzenia od tego, co robisz. Chociaż nie jest on natywny dla systemu Windows 10, możesz wyświetlić prędkość pobierania na pasku zadań za pomocą świetnych aplikacji innych firm. Zalecamy korzystanie z Net Speed ​​Monitor, niezawodnego i bezpłatnego narzędzia, które ułatwia śledzenie prędkości. Zobaczmy, jak to skonfigurować.

Przewodnik pobierania i instalacji monitora prędkości sieci

Jedyną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w Net Speed ​​Monitor, jest to, że jest trochę przestarzały. Mimo to jest to świetne narzędzie, które działa w systemie Windows 10, mimo że technicznie zostało zaprojektowane dla systemów Windows XP, Windows Vista i Windows 7.

Musisz uruchomić konfigurację w trybie zgodności, aby działała. Skoro o tym mowa, oto kroki pobierania i instalowania tej aplikacji:

 1. Kliknij poniższy (bezpieczny) link, aby bezpłatnie pobrać Net Speed ​​Monitor.
 2. Wybierz Pobierz teraz. Wybierz x86 (32-bitowy) lub x64 (64-bitowy). Jeśli nie masz pewności, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Ten komputer na komputerze z systemem Windows 10, aby wyświetlić informacje.
 3. Podczas próby otwarcia pobranego pliku pojawi się błąd. Dzieje się tak, ponieważ jest to starsze narzędzie programowe dla starszych systemów operacyjnych. Niezależnie od tego znajdź plik instalacyjny i kliknij go prawym przyciskiem myszy.
 4. Wybierz Właściwości i przejdź do sekcji Zgodność.

  zgodność

 5. Wybierz opcję Uruchom ten program w trybie zgodności dla poprzedniej wersji systemu Windows.
 6. Potwierdź za pomocą OK.
 7. Ponownie uruchom plik instalacyjny. Tym razem konfiguracja powinna rozpocząć się normalnie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż konfiguracja zostanie zakończona.
 8. Po zakończeniu konfiguracji nie zobaczysz jeszcze prędkości pobierania na pasku zadań.

Jak włączyć monitor prędkości sieci w systemie Windows 10?

Aby działał, musisz włączyć Net Speed ​​Monitor na pasku zadań. Wykonaj kroki:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań systemu Windows 10.
 2. Wybierz Paski narzędzi z menu rozwijanego (pierwsza opcja na górze).

  paski narzędzi

 3. Kliknij Monitor prędkości sieci, aby go włączyć.
 4. Zostaniesz przeniesiony do ekranu powitalnego dla Net Speed ​​Monitor. Wybierz preferowany język i kliknij Zapisz, aby potwierdzić. Nie musisz mieszać się z innymi opcjami, ponieważ wszystkie są ustawione.

  ekran powitalny

Kiedy skończysz, będziesz mógł zobaczyć swoje aktualne prędkości pobierania i wysyłania na pasku zadań. Pobieranie jest oznaczone jako D, a przesyłanie jako U. Wyświetlane wartości są w Kbit/s (kilobitach na sekundę). Oto jak to powinno wyglądać:

netspeedmonitor

Wskazówki dotyczące monitora prędkości sieci

Większość ludzi uzna wyświetlacz kilobitowy za mylący. Ale możesz łatwo zmienić jednostkę na megabity (Mbit/s). Oto jak:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Monitor prędkości sieci na pasku zadań.
 2. Kliknij Konfiguracja.
 3. Otwórz menu rozwijane obok Bitrate i wybierz Mbit / s.
 4. Potwierdź zmianę przyciskiem Zastosuj. Tak powinno wyglądać:

  mbit

Co więcej, możesz również użyć MB/s (megabajt na sekundę), jeśli chcesz.

Wreszcie, możesz nawet użyć Net Speed ​​Monitor do śledzenia wykorzystania danych. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy Monitor prędkości sieci na pasku zadań i wybrać Ruch danych. Może to być pomocne dla użytkowników Internetu, którzy mają ograniczone plany transmisji danych.

Zawsze poznaj prędkość swojego Internetu

Masz to. Znajomość szybkości pobierania i wysyłania do Internetu w systemie Windows 10 wcale nie jest trudna. Szkoda, że ​​nie ma na to natywnej opcji. Miejmy nadzieję, że Microsoft kiedyś to wdroży. Do tego czasu możesz używać Net Speed ​​Monitor na swoją korzyść.

Czy jesteś zadowolony z szybkości pobierania lub wysyłania? Niestety, w większości przypadków prędkość Internetu zależy od Twojego dostawcy usług internetowych. Jeśli nie jesteś zadowolony, rozważ uaktualnienie pakietu lub zmianę dostawcy usług internetowych.

Daj nam znać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.