Disney Plus ciągle się zawiesza – co robić?

Disney to prawdopodobnie najpopularniejsza marka rozrywkowa na świecie. Ubiegły rok zakończył się wejściem na scenę serwisu streamingowego Disney Plus. Przyniósł oryginalną treść i zapoczątkował memy Baby Yoda. Przyniósł także skarbiec klasyków filmów Disneya.

Disney Plus ciągle się zawiesza – co robić?

Ludzie podekscytowani zapisywali się, a liczba wciąż szybko rośnie. Ale tak jak w przypadku każdego nowego produktu, który pojawia się na rynku, pojawiły się problemy. Wiele początkowych problemów zostało rozwiązanych. Ale czasami nadal się zawiesza lub zawiesza. Lub może zgłaszać kody błędów do odszyfrowania. Więc co masz zrobić, gdy to się stanie?

Problem z konsolą Xbox

Kiedy Disney Plus wystartował w połowie listopada 2019 r., to użytkownicy Xbox najbardziej ucierpieli z powodu awarii. Pojawiły się również problemy z napisami, ale awaria Disney Plus jest poważniejszym problemem. Użytkownicy zgłaszali, że Disney Plus działał dobrze, ale nagle, po zalogowaniu, natychmiast się wylogowali i wrócili do ekranu głównego Xbox.

Jeśli próbujesz oglądać Disney Plus na Xboksie, a to się ciągle zdarza, spróbuj wykonać twardy reset. Oto, co musisz zrobić:

  1. Przytrzymaj przycisk zasilania na konsoli Xbox przez 8 sekund. Albo dopóki się nie wyłączy.
  2. Odłącz przewód zasilający od konsoli na 5 minut.
  3. Podłącz przewód zasilający z powrotem do konsoli, a następnie uruchom ją ponownie.

A ponieważ konsola Xbox jest własnością firmy Microsoft, możesz dodawać i usuwać swoje konto Microsoft. Co może pomóc w przypadku jakichkolwiek błędów, które możesz napotkać.

Problem z połączeniem internetowym

Przesyłanie strumieniowe filmów i programów telewizyjnych wymagałoby stabilnego i szybkiego połączenia internetowego. Disney Plus ma minimalne wymagania, które należy spełnić, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo ich filmy i programy. Aby uzyskać najlepszą jakość wideo, Disney Plus zaleca 5,0 Mb/s dla treści HD i 25,0 Mb/s dla treści 4K UHD.

Jeśli nie masz pewności, jak szybkie jest Twoje Wi-Fi, prawdopodobnie najlepiej to sprawdzić przed subskrybowaniem jakiejkolwiek usługi przesyłania strumieniowego. Ale jeśli masz pewność, że jest wystarczająco szybki i nadal występują sporadyczne zawieszanie się i awarie, upewnij się, że nie jest podłączonych i przesyłanych strumieniowo zbyt wiele urządzeń w tym samym czasie.

Jeśli problem będzie się powtarzał, sprawdź modem i router. Często problemy z przesyłaniem strumieniowym można rozwiązać, ponownie uruchamiając router i modem. Co musisz zrobić, to:

  1. Odłącz router i modem.
  2. Odczekaj około 30 sekund.
  3. Podłącz modem z powrotem.
  4. Poczekaj kolejne 60 sekund.
  5. Teraz ponownie podłącz router.
  6. Poczekaj około 2 minut.
  7. Sprawdź, czy Disney Plus nadal się zawiesza.

Disney Plus Awaria

Aplikacja Disney Plus

Nie ma nic bardziej niż niewygody związane z przytulaniem się do oglądania programu lub filmu tylko po to, by zdać sobie sprawę, że nie możesz. Nowy rozdział Mandalorianin jest włączony, a Disney Plus ciągle się zawiesza. Spróbuj całkowicie zamknąć aplikację Disney Plus. Jak również wszelkie inne aplikacje działające w tle. Następnie przejdź dalej i ponownie uruchom aplikację.

Jeśli aplikacja nadal się zawiesza, być może nie korzystasz z najnowszej wersji aplikacji. Jeśli tak jest, może to przyczynić się do problemu z przesyłaniem strumieniowym. Przejdź do Sklepu Play lub Apple Store, aby sprawdzić najnowsze aktualizacje. Dbanie o to najprawdopodobniej pomoże w problemach z odtwarzaniem wideo. Możesz także spróbować odinstalować i ponownie zainstalować aplikację Disney Plus.

Disney Plus ciągle się zawiesza

Pusty ekran

W rzadkich przypadkach, gdy podczas oglądania Disney Plus widzisz tylko pusty ekran, upewnij się, że nie masz jakiegoś filtra treści. Może to być aplikacja antywirusowa, narzędzie do blokowania wyskakujących okienek lub coś podobnego, które uniemożliwia przesyłanie strumieniowe treści.

Treści są bardzo poszukiwane

Należy pamiętać, że Disney Plus to wciąż zupełnie nowa usługa przesyłania strumieniowego. Jasne, Disney to ogromna firma z nieograniczonymi zasobami, ale żadna firma nie jest odporna na trudności techniczne. Jest bardzo prawdopodobne, że jeśli program, który próbujesz przesyłać strumieniowo, ulegnie awarii, jest to spowodowane obecnym dużym popytem.

Disney Plus codziennie zdobywa ogromną liczbę subskrybentów, a wielu z nich wybiera tę samą oryginalną zawartość. Najlepiej poczekać chwilę i spróbować ponownie później. Są szanse, że w krótkim czasie wszystko wróci do prawidłowego działania.

Disney Plus

Nie poddawaj się na Disney Plus

Nikt nie lubi zastanawiać się, dlaczego ich Disney Plus się zawiesza. Bez względu na przyczynę, prawdopodobnie łatwo to naprawić. Albo po prostu wymaga odrobiny cierpliwości. Ale jeśli jesteś fanem Disneya i wszystkiego, co ma do zaoferowania, nie będziesz miał nic przeciwko tym drobnym usterkom.

W rzeczywistości najbardziej lojalni fani Disneya czekali na uruchomienie usługi przesyłania strumieniowego i pomoc w konkurencyjności. Jest na żywo dopiero od kilku miesięcy. Awarie i inne problemy z pewnością zmniejszą się z czasem.

Czy wystąpiły problemy z odtwarzaniem wideo lub czymś podobnym do Disney Plus? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.