Jak zwiększyć zegar programu Echo Show?

Najnowsza wersja Amazon Echo Show ma płynny interfejs i wyjątkowo wysoką jakość obrazu. Aby jednak zrobić więcej miejsca na zachwycające wizualnie obrazy tła, zegar na wyświetlaczu wydaje się mniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak zwiększyć zegar programu Echo Show?

Niestety nie ma (wciąż) trwałego sposobu na zwiększenie zegara Echo Show. Istnieje jednak kilka alternatywnych metod, które możesz wypróbować, jeśli chcesz powiększyć zegar (nawet tymczasowo).

W tym artykule omówimy trzy różne sposoby powiększania zegara Echo Show, przynajmniej na krótki okres.

Opcja pierwsza: włącz lupę ekranu

Screen Magnifier to funkcja Echo Show, która umożliwia powiększanie niektórych części ekranu. Ta funkcja poprawi czytelność niektórych kart graficznych Echo Show – ekranu wiadomości, książek z biblioteki Kindle, a nawet teledysków i gier.

Z drugiej strony możesz użyć Lupy ekranu, aby ulepszyć ekran główny Echo Show i sprawić, by były wyraźniejsze, gdy są bezczynne. Na przykład ulepszenie zegara na ekranie głównym sprawi, że będzie on wyraźny i widoczny z najdalszych zakątków pokoju.

Jak aktywować lupę ekranu?

Funkcja powiększania ekranu jest zintegrowana z każdym urządzeniem Echo Show. Musisz tylko włączyć go z menu ustawień.

Jeśli chcesz używać poleceń głosowych, możesz po prostu powiedzieć: "Alexa, włącz lupę ekranu". Powinno to aktywować tę funkcję, aby można było od razu z niej korzystać.

Jeśli z jakiegoś powodu Alexa nie rozpoznaje polecenia, zawsze możesz włączyć je ręcznie. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przesuń palcem w dół od góry Echo Show, aby wyświetlić menu szybkiego dostępu.
 2. Dotknij menu „Ustawienia”.
 3. Przewiń w dół i wybierz „Dostępność”.

  dostępność

 4. Przełącz opcję "Lupa ekranu".

  lupa ekranu

Jak korzystać z lupy ekranu

Po włączeniu Lupy ekranu jest dość prosty w użyciu. Stuknij dowolny obszar ekranu trzy razy, aby powiększyć i zająć cały ekran. Aby powiększyć swój zegar, dotknij go trzy razy. Może to być również przydatne podczas czytania, a nawet maksymalizacji niektórych obszarów programów telewizyjnych i filmów.

Aby przejść do innej części ekranu, po prostu umieść dwa palce na wyświetlaczu i przeciągnij go po ekranie. Dodatkowo możesz powiększać i pomniejszać inne ekrany dotykowe — wystarczy zsunąć palce do wewnątrz (oddalić) lub na zewnątrz (powiększenie).

Jeśli chcesz tymczasowo powiększyć zegar, dotknij go trzy razy i przytrzymaj palec na ekranie. Po zwolnieniu palca ekran powróci do normalnego rozmiaru. Możesz użyć tego dla dowolnej części ekranu na dowolnej karcie graficznej.

Pamiętaj, że musisz szybko dotknąć. Jeśli dotkniesz zegara zbyt wolno, nie powiększysz go. Ponadto, jeśli dotkniesz zbyt szybko, urządzenie nie rozpozna gestu.

Opcja druga: Włącz tryb Nie przeszkadzać

Tryb Nie przeszkadzać wyświetli zegar w tle, który jest nieco większy niż ten na ekranie głównym. Jeśli potrzebujesz tymczasowo powiększyć zegar (i jesteś dalej od urządzenia), możesz po prostu użyć polecenia głosowego: „Alexa, włącz tryb nie przeszkadzać”.

Możesz także przesunąć palcem w dół od góry urządzenia i włączyć tryb „Nie przeszkadzać” w menu szybkiego dostępu. Lub wejdź do menu „Ustawienia” (ikona koła zębatego w menu szybkiego dostępu) i przełącz je tam.

W tym trybie zegar będzie wyświetlany wyraźniej i może pomóc, jeśli wcześniej miałeś problemy z rozpoznaniem cyfr. Jest to jednak tylko tymczasowe rozwiązanie, ponieważ musisz wyłączyć ten tryb w odpowiednim czasie, aby móc korzystać z urządzenia.

Wykonaj te same czynności lub powiedz: „Alexa, wyłącz tryb nie przeszkadzać”, aby powrócić do zwykłego ekranu głównego.

Opcja trzecia: wybierz większy zegar w ustawieniach

Echo Show oferuje wybór między różnymi typami zegara w menu Ustawienia. Istnieje szansa, że ​​Twój domyślny zegar jest mniejszego typu i możesz go naprawić, wybierając większy.

Wykonaj następujące kroki:

 1. Przesuń palcem w dół z górnej części ekranu.
 2. Dotknij "Ustawienia".
 3. Przejdź do „Dom i zegar”.
 4. Dotknij „Zegar”.
 5. Wybierz jedną z dostępnych opcji.
 6. Dostosuj konfiguracje wybranej kategorii zgodnie ze swoimi preferencjami.

Po powrocie do ekranu głównego możesz sprawdzić, czy bardziej podoba Ci się nowy typ zegara. Jeśli nie, możesz powtarzać kroki, aż znajdziesz lepszy.

Będziemy potrzebować większego zegara

Obecnie nie ma zintegrowanej opcji (ani umiejętności), aby Twój Echo Show na stałe wyświetlał Twój zegar w większym rozmiarze bez zakłócania innych funkcji urządzenia.

Jednak wyżej wymienione opcje są realnymi alternatywami, dopóki potencjalna aktualizacja lub przyszła wersja nie zawiera tej funkcji.

Którą z powyższych opcji wolisz? Masz inne rozwiązania? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.