Jak edytować rozmiar czcionki w Google Keep

Czy podobała Ci się aplikacja Google Keep? Jeśli lubisz tworzyć listy rzeczy do zrobienia i codziennie zapisywać swoje myśli, prawdopodobnie tak.

Jak edytować rozmiar czcionki w Google Keep

Ale tak dobrze, jak to jest, Google Keep ma pewne wady. Jednym z nich jest brak możliwości formatowania tekstu. Oznacza to, że nie możesz wybrać rozmiaru czcionki tekstu.

Chociaż jest to poważna niedogodność dla niektórych użytkowników, dla innych nie jest to wielka sprawa. Niestety nikt nie wie, czy i kiedy Google dokona zmiany. Ale w tym artykule zaproponujemy rozwiązanie obejściowe.

Prześlij opinię do Google

Ten pomysł może nie kwalifikować się jako bezpośrednie rozwiązanie problemu formatowania tekstu w Google Keep. Ale może to być jedyny sposób na uzyskanie prawdziwych rezultatów. Coraz więcej użytkowników Google Keep postrzega brak formatowania czcionek jako wadę doskonałej aplikacji Google.

A ponieważ firma znana jest z tego, że słucha swoich użytkowników i reaguje na ich potrzeby, nie zaszkodzi dodać dwa centy w tej sprawie.

Wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to skorzystać z aplikacji mobilnej Google Keep, która jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android, i wybrać „Opinie” z menu głównego.

Nie otrzymasz odpowiedzi, ale Twoja opinia zostanie odnotowana i zapisana. Trzymajcie kciuki i kto wie, co może się stać.

Rozmiar czcionki w Google Keep

Ale w międzyczasie

Jeśli chcesz mieć opcje edycji i formatowania tekstu w Google Keep, możesz spróbować czegoś. Może nie jest to najbardziej praktyczne podejście, ale jest wystarczająco szybkie i proste.

Możesz użyć narzędzia internetowego o nazwie Boldtext.io, aby zmienić czcionkę, której używasz w Google Keep. Możesz otworzyć Google Keep na jednej karcie przeglądarki, a narzędzie internetowe na drugiej. Następnie po prostu skopiuj i wklej żądany tekst. Pamiętaj, aby użyć opcji „Załaduj więcej czcionek”, aby zobaczyć każdą dostępną opcję.

I chociaż nie będziesz mieć możliwości zmiany rozmiaru czcionki, już istnieją znaczne różnice w kształcie i rozmiarze czcionki, które mogą po prostu działać. Może to być fajny sposób na ogólne dostosowanie Google Keep i wyróżnienie konkretnych notatek.

Inne opcje dostosowywania w Google Keep

Google Keep nie ma zbyt wielu opcji dostosowywania – i został zaprojektowany w ten sposób. Nie powinieneś rozpraszać się drobnymi szczegółami, po prostu sprawnie dodawaj notatki, zadania i przypomnienia. Jednak wciąż jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby każda nuta była nieco inna.

Dodaj kolor

Jedną z najpotężniejszych funkcji Google Keep jest porządkowanie notatek według kolorów. Oto pomysł, zapisz swoje marzenia na niebiesko, listę rzeczy do zrobienia na żółto, a pomysły związane z pracą na zielono.

W przypadku czegoś niezwykle pilnego użyj jaskrawoczerwonej notatki z bardzo rzucającą się w oczy czcionką. Zmiana koloru notatki wymaga tylko kilku stuknięć w ekran lub kliknięć myszą. Paleta kolorów jest wyraźnie widoczna, więc możesz klikać, aż znajdziesz kolor, który Ci się podoba.

Zmień układ

Jest jeszcze jedna prosta zmiana, która może wpłynąć na sposób wyświetlania notatek w Google Keep. Domyślnym widokiem w aplikacji są kolumny, a wielu użytkowników zdecydowanie tak je preferuje.

Ale jeśli widok siatki jest bardziej atrakcyjny wizualnie, masz również tę opcję. Ikona przełączania znajduje się u góry ekranu zarówno w aplikacji mobilnej, jak i portalu internetowym.

Przełącz na ciemny motyw

Wiele aplikacji przeszło w tryb ciemny, a przynajmniej oferują tę opcję. To samo dotyczy Google Keep. Możesz zmienić tryb z jasnego na ciemny, niezależnie od tego, czy korzystasz z portalu internetowego, czy aplikacji mobilnej.

Pamiętaj, że jeśli używasz nowego systemu operacyjnego Android i trybu ciemnego na swoim urządzeniu, Google Keep domyślnie użyje trybu ciemnego.

Wykorzystaj w pełni możliwości dostosowywania Google Keep

Można powiedzieć, że formatowanie w Google Keep ogranicza, ale prawda jest taka, że ​​nie istnieje. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby kształt i rozmiar czcionki i tak się różnił.

Dzieje się tak, dopóki Google nie zdecyduje, że funkcja formatowania czcionek powinna być dostępna w każdej aplikacji Google, w tym Keep. Na razie możesz skupić się na kolorach, motywach i układach, a to może na razie wystarczyć.

Jak dostosować notatki Google Keep? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.