Dlaczego moja kropka Echo miga na zielono?

Świecący pierścień na Amazon Echo Dot jest charakterystyczną częścią urządzenia i jednym z dwóch sposobów, w jakie urządzenie może się z Tobą komunikować.

Dlaczego moja kropka Echo miga na zielono?

Przede wszystkim mówisz do swojej Amazon Echo Dot, a Alexa odpowiada, wykonując zadania lub udzielając informacji.

Po drugie, istnieją „jasne pierścienie”, które są sposobem Echo Dot, aby poinformować Cię, że potrzebuje Twojej uwagi. Ponadto pierścienie dostarczają informacji zwrotnych na temat interakcji z urządzeniem. W związku z tym „pierścienie świetlne” Echo Dot mogą zmienić kilka kolorów w zależności od tego, co urządzenie próbuje ci powiedzieć. Co to znaczy, gdy pierścienie świetlne Echo Dot migają na zielono?

Świecący pierścień na szczycie Echo Dot jest w rzeczywistości dość wyrazisty. Może pulsować, pokazywać jednolity kolor, wskazywać na ciebie konkretny kolor, a nawet wirować.

Wybrane kolory są w większości dobrze wykonane, odcień lub dwa od kolorów podstawowych. Wystarczy różnica, aby kropka wydawała się bardziej przyjazna niż sygnalizacja świetlna i bardziej interaktywna niż Simon mówi!

Mów do mnie w światłach, Alexa

Kiedy nie wchodzi w interakcję z tobą i kiedy wszystko działa tak, jak powinno, pierścień świetlny Echo Dot pozostaje ciemny i nie przeszkadza w codziennym życiu kolorami i światłem. Twoje echo działa tak, jak powinno i nie musi przyciągać twojej uwagi. Kiedy Kropka chce Twojej uwagi i kiedy wchodzisz z nią w interakcję, użyje świateł, wraz z głosem Alexy, jako środka komunikacji.

Echo Dot jest zdolna do kilku różnych interakcji kolorystycznych i chociaż na początku może wydawać się, że jest dużo do śledzenia, przyzwyczajenie się do niej jest dość proste. Zawierają:

 • Solidny niebieski pierścień z obracającym się błękitnym kolorem oznacza, że ​​Echo Dot się uruchamia.
 • Jednolity niebieski pierścień z cyjanem w kierunku Twojego głosu oznacza, że ​​Alexa Cię słucha.
 • Naprzemienny niebieski i cyjanowy pierścień oznacza, że ​​kropka Echo zareaguje na twoje polecenie.
 • Pomarańczowy wirujący pierścień oznacza, że ​​Echo Dot próbuje połączyć się z siecią Wi-Fi.
 • Ciągły czerwony pierścień oznacza, że ​​mikrofon został wyłączony.
 • Migający żółty pierścień oznacza, że ​​masz wiadomość.
 • Podczas regulacji głośności pojawia się biały pierścień.
 • Pulsujący fioletowy pierścień oznacza, że ​​Echo Dot ma problemy z siecią Wi-Fi.
 • Pojedynczy błysk fioletu po tym, jak coś powiedziałeś, oznacza Nie przeszkadzać jest aktywny.
 • Brak świateł oznacza, że ​​Echo Dot czeka, aż coś powiesz.

Jeśli właśnie konfigurujesz Echo Dot, ważne jest, aby pamiętać, że żółte światło nie jest ostrzeżeniem, ale wskaźnikiem wiadomości. Podobnie czerwony pierścień nie oznacza, że ​​coś jest nie tak, ale że wyłączyłeś mikrofon i nie możesz używać poleceń słownych, dopóki go nie włączysz.

Echo Dot miga na zielono

Zapewne zauważyłeś, że powyższa lista nie zawierała koloru zielonego. Jeśli Echo Dot pulsuje na zielono, oznacza to, że odbierasz połączenie lub odrzucasz. Jeśli masz włączony dźwięk, powinieneś również usłyszeć Alexa ostrzegającą Cię o połączeniu. Jeśli chcesz odebrać połączenie za pomocą Alexy, po prostu powiedz „Alexa, odbierz połączenie”.

Możesz także odebrać połączenie za pomocą aplikacji Alexa, jeśli wolisz.

Podczas aktywnego połączenia pierścień świetlny Echo Dot nie powinien już pulsować, ale obracać się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Obracający się pierścień świetlny ma informować innych użytkowników, że połączenie jest aktywne i nie używać kropki, dopóki nie zakończysz połączenia. Choć Alexa jest sprytna, nie może zrobić więcej niż jednej rzeczy na raz. Alexa skupia się na jednym zadaniu na raz.

Echo Dot miga na zielono

Jednym z najczęstszych zarzutów dotyczących funkcji zielonego światła Alexy jest to, że stale miga i wydaje się, że nie ma na to lekarstwa. Na szczęście jest to bardzo proste.

Niektórzy użytkownicy pytali „Alexa, dlaczego mrugasz na zielono?” na co odpowie „Masz nowe wiadomości”. Zgadza się, Alexa będzie migać na zielono, jeśli masz nowe wiadomości lub aktualizacje przesyłek. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć „Alexa, powiedz mi moje wiadomości”, a ona odpowie.

Jeśli jest to dla Ciebie irytujące, istnieje kilka ustawień, które możesz zmienić w aplikacji Alexa na telefonie, aby zmniejszyć liczbę powodów, dla których Alexa miga na zielono.

Otwórz aplikację Alexa i dotknij Jeszcze w prawym dolnym rogu. Następnie dotknij Ustawienia. Tutaj możesz dotknąć „Powiadomienia‘ i przejdź przez każdą kategorię wyłączając powiadomienia o wysyłce, nowościach itp.

Jak wykonywać i odbierać połączenia za pomocą Echo Dot

Możesz wykonywać lub odbierać połączenia z urządzenia Alexa lub Echo Dot za darmo. Możesz dzwonić na inne telefony komórkowe lub stacjonarne z Alexy, ale te połączenia z Twojego Dot nie są bezpłatne.

Aby nawiązać połączenie za pomocą Echo Dot, postępuj zgodnie z jedną lub drugą z tych instrukcji:

 • Aby zadzwonić do kontaktu – Dopóki masz już skonfigurowany kontakt w swojej aplikacji Alexa, wystarczy powiedzieć „Alexa, zadzwoń do IMIĘ”, a on wykona połączenie za Ciebie. Oczywiście zastąp „NAME” rzeczywistym imieniem i nazwiskiem kontaktu, do którego chcesz zadzwonić.
 • Aby zadzwonić pod numeryczny numer telefonu – Jeśli nie masz tej osoby jako kontaktu, powiedz „Alexa, zadzwoń pod numer”, zastępując „NUMER” rzeczywistym numerem telefonu, pod który chcesz zadzwonić. Alexa użyje Twojego telefonu, aby zadzwonić pod ten numer telefonu, tak jak podczas normalnej rozmowy telefonicznej.

Aby nawiązać połączenie za pomocą aplikacji, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Wybierz Kontakty w aplikacji Alexa
 2. Następnie wybierz osobę, do której chcesz zadzwonić
 3. Kliknij ikonę telefonu

Jeśli Twój kontakt ma kropkę Echo lub aplikację Alexa, jej kropka będzie migać na zielono i poinformuje o połączeniu przychodzącym. Aplikacja powiadomi ich również o połączeniu przychodzącym. Następnie mogą odebrać połączenie za pomocą kropki lub aplikacji, a Ty możesz normalnie rozmawiać.

Jeśli osoby, do której dzwonisz, nie ma na Twojej liście kontaktów, Alexa wyrwie się z sieci Amazon i użyje Twojego telefonu, aby do niej zadzwonić. Dla odbiorcy będzie to wyglądać jak zwykła rozmowa telefoniczna z informacjami o abonentach i wszystkim. To połączenie zostanie usunięte z twojego abonamentu komórkowego lub darmowych minut, tak jakbyś dzwonił ze swojego telefonu, ponieważ zasadniczo tak jest.

Możesz także zmusić Alexę do korzystania z telefonu odbiorcy, zamiast dzwonić do jego Alexy. Po prostu powiedz „Alexa, zadzwoń do NAZWY telefon”, zamiast po prostu powiedzieć „Alexa, zadzwoń do IMIĘ”.

Aby zakończyć połączenie, dotknij ikony zakończenia połączenia w aplikacji Alexa lub powiedz „Alexa, zakończ połączenie” lub „Alexa, rozłącz się”.

Podsumowując, jeśli widzisz migającą na zielono kropkę Echo, oznacza to, że ktoś próbuje do ciebie zadzwonić. To nie jest żaden kryzys ani nagły wypadek. Alexa również powinna ci to powiedzieć, ale jeśli masz ściszony poziom głośności, możesz tego nie usłyszeć.

Dopóki ponownie zwiększysz głośność, powinieneś być w stanie rozmawiać przez kropkę lub aplikację tak długo, jak chcesz.

Jeśli uważasz, że ten artykuł TechJunkie na temat pierścienia świetlnego Amazon Echo Dot jest przydatny, możesz również znaleźć przydatne narzędzie do przywracania ustawień fabrycznych Amazon Echo Dot.

Czy masz jakieś wskazówki i porady dotyczące korzystania z Echo Dot? Jeśli tak, powiedz nam o nich w komentarzach poniżej!