Dlaczego moja kropka Echo miga na żółto?

Echo Dot stała się podstawą systemu automatyki domowej i biurowej Amazona. Dot to fajne małe urządzenie w kształcie krążka hokejowego, z kilkoma kontrolkami (których rzadko używam), wyjątkowo dobrym głośnikiem w wersji 3.0 i migającym pierścieniem świetlnym, który jest głównym sposobem, w jaki Dot komunikuje się z użytkownikami, w w połączeniu z interfejsem głosowym aplikacji Alexa.

Dlaczego moja kropka Echo miga na żółto?

Często pojawia się jednak pytanie, dlaczego kropka Echo miga na żółto – lub którakolwiek z kilku innych kombinacji kolorów i wzorów błysku. Dlaczego więc twoja kropka Echo miga na żółto?

Znaczenie koloru pierścienia Echo Dot

Echo Dot komunikuje się werbalnie za pośrednictwem Alexy, ale ma również kombinacje kolorów i wzorów, które mogą dać ci niewerbalne wskazówki dotyczące tego, co robi twoje Echo. Twój Dot może emitować stałe światło, błyski lub impulsy, okrągłe obracające się światło, a nawet może oświetlić tylko jedną część pierścienia. Każda kombinacja kolorów i wzorów ma swoje znaczenie.

Prostym sposobem na zachowanie różnych znaczeń jest zapamiętanie, że niebieskie światła oznaczają, że Twoje Amazon Echo obsługuje polecenie, co może oznaczać słuchanie polecenia, przetwarzanie lub odpowiadanie na jedno. Ciepłe kolory, takie jak czerwony i pomarańczowy, zwykle wskazują na problem, który uniemożliwia normalne działanie Echo. Wszystkie inne kolory, takie jak żółty, fioletowy i biały, są wskaźnikami stanu, które niekoniecznie są dobre lub złe. Po prostu informują, czy twoje echo jest w stanie, który różni się od stanu domyślnego.

Bez świateł

Kiedy Twoje Amazon Echo jest podłączone i siedzi na półce, stole lub blacie bez świecących świateł, oznacza to, że czeka na Twoje następne polecenie. Jest to domyślny stan Echa, więc możesz wydać mu dowolne polecenie, którego chcesz zacząć używać.

Jednolity niebieski pierścień, cyjan łuk

Jednolity niebieski pierścień z nieruchomym, niebieskozielonym łukiem oznacza, że ​​Twoje Amazon Echo nasłuchuje prośby. Jest to sposób, w jaki urządzenie informuje Cię, że usłyszało Twoje „Hej Alexa” i przyjmuje informacje zwrotne. Jeśli kiedykolwiek zauważysz ten pierścień, gdy nie próbujesz wydać Alexa polecenia, jak to się dzieje, gdy przypadkowo aktywujesz urządzenie, po prostu powiedz „Nevermind Alexa” i poczekaj, aż pierścień zniknie.

Jedną z fajnych rzeczy jest to, że cyjanowy łuk wskazuje kierunek, z którego myślisz, że do niego mówisz. To dobry sposób, aby sprawdzić, jak dokładne są mikrofony Amazon Echo.

Solidny niebieski pierścionek, wirujący cyjanowy pierścionek

Stały niebieski pierścień z obracającym się cyjanowym pierścieniem oznacza, że ​​Twoje Amazon Echo ładuje się i nie jest w stanie przetwarzać poleceń. Zobaczysz ten pierścień, gdy twoje echo się uruchomi (po podłączeniu) i kiedy przetwarza twoje ostatnie żądanie. Na przykład, jeśli masz wolne połączenie internetowe, prawdopodobnie będziesz regularnie widzieć swoje echo w tym stanie, ponieważ wolne połączenie może powodować wydłużenie czasu przetwarzania żądań.

Pulsujący niebieski i cyjanowy pierścień

Kiedy pierścień twojego Echo pulsuje między niebieskim a cyjanowym, oznacza to, że urządzenie odpowiada na twoją prośbę. Dzieje się tak po zniknięciu obracającego się niebieskiego i niebieskozielonego pierścienia, co oznacza, że ​​Alexa przetworzyła Twoje żądanie i jest gotowa do odpowiedzi. Ten pierścień pojawi się, gdy Alexa będzie czytać ci z internetu, zadając ci pytanie o twoje polecenie, odtwarzając muzykę i tak dalej.

Pomarańczowy łuk obracający się zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Kiedy pierścień twojego Amazon Echo jest wirującym, pomarańczowym łukiem, oznacza to, że urządzenie próbuje połączyć się z twoją siecią. Dzieje się tak zwykle od czasu do czasu i może być nawet częstym zjawiskiem, jeśli masz słabe połączenie internetowe.

Problem zwykle rozwiąże się sam, zakładając, że Twoja sieć Wi-Fi jest włączona i nie zmieniłeś uprawnień do połączenia/hasła. Jedynym momentem, w którym można się martwić o obracający się pomarańczowy łuk na Amazon Echo, jest sytuacja, gdy pozostałe urządzenia są podłączone do sieci Wi-Fi, ale Echo nadal nie może się z nią połączyć.

Echo Dot próbuje połączyć się z siecią bezprzewodową.

Stały czerwony pierścień

Solidny czerwony pierścień może wydawać się onieśmielający (zwłaszcza jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś czerwonego pierścienia śmierci Xbox). Jednak jego znaczenie w Amazon Echo nie jest tak przerażające, jak się wydaje.

Kiedy pierścień w Amazon Echo zmieni kolor na czerwony, oznacza to po prostu, że wyłączyłeś mikrofon w urządzeniu. Uniemożliwia to Twojemu Echo słyszenie, przetwarzanie lub odpowiadanie na Twoje prośby. Możesz włączać i wyłączać mikrofon za pomocą przycisku na górze urządzenia.

I tak, zostało potwierdzone w rozerwaniu urządzenia, że ​​naciśnięcie przycisku wyciszania fizycznie uniemożliwia zasilanie mikrofonu. Twoje Echo nie może cię słuchać, gdy widzisz czerwony pierścień, więc możesz go włączyć, kiedy chcesz trochę dodatkowej prywatności.

Pulsujący żółty pierścień

Pulsujący żółty pierścień na Amazon Echo oznacza, że ​​czeka na Ciebie powiadomienie. Różne aplikacje i usługi mogą pozostawić Ci różne powiadomienia, więc niekoniecznie będziesz wiedzieć, skąd pochodzi powiadomienie, dopóki go nie sprawdzisz.

Aby sprawdzić powiadomienia na swoim Amazon Echo, możesz powiedzieć „Hej Alexa, czego mi brakowało?” lub „Alexa, przeczytaj moje powiadomienia”. Po przejrzeniu wszystkich powiadomień żółty pierścień zniknie.

Gdy echo jest w trybie Nie przeszkadzać, żółty pierścień nie będzie widoczny, nawet jeśli masz powiadomienia. Możesz jednak nadal sprawdzać powiadomienia za pomocą powyższych poleceń, jeśli je masz.

Pulsujący zielony pierścień

Kiedy kontrolka Twojego Amazon Echo miga na zielono, oznacza to, że ktoś dzwoni do Twojego urządzenia Echo (lub połączonego numeru telefonu). Możesz odebrać połączenie na swoim Amazon Echo, mówiąc „Alexa, odpowiedz”. Jeśli nie chcesz odpowiadać na połączenie, możesz powiedzieć „Alexa, zignoruj”.

Zielony łuk obracający się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara

W połączeniu z powyższym pierścieniem, obracający się zielony łuk oznacza, że ​​prowadzisz aktywne połączenie telefoniczne z Amazon Echo. Ten powinien być dość jasny, ponieważ zobaczysz go tylko podczas rozmowy telefonicznej. Jeśli jednak zdarzy ci się to zobaczyć, gdy nie prowadzisz rozmowy telefonicznej (przynajmniej nie według twojej wiedzy), prawdopodobnie powinieneś spróbować rozłączyć się z Alexą.

Biały łuk

Regulujesz głośność na Echo Dot.

Pulsujący fioletowy pierścień

Wystąpił błąd podczas konfiguracji Dot i musisz skonfigurować go ponownie.

Pojedynczy fioletowy błysk

Alexa jest w trybie Nie przeszkadzać i właśnie zakończyłeś interakcję z kropką.

Wirujący biały łuk

Alexa jest w trybie nieobecności.

Echo kropka miga na żółto

W tym artykule wyjaśnię migające żółte światło na twojej Echo Dot. Kiedy Echo Dot miga na żółto, oznacza to po prostu, że czeka na Ciebie wiadomość. Jeśli chcesz wiedzieć, co to jest, po prostu zapytaj. Możesz powiedzieć „Alexa, odtwórz wiadomość” lub „Alexa, przeczytaj moje powiadomienia”.

Konfigurowanie wiadomości na Echo Dot

Wysyłanie wiadomości na Echo Dot jest trochę frustrujące, ponieważ może być niezwykle wygodne, ale zamiast tego jest po prostu wygodne. Duży blok: nie możesz używać swojej kropki z osobami, które nie mają własnej kropki lub przynajmniej aplikacji Alexa. (I bardzo niewiele osób ma aplikację Alexa bez kropki, na której można jej używać.) Poza tym system jest bardzo prosty. Aby skonfigurować wiadomości, musisz użyć aplikacji Alexa lub Echo Dot.

Korzystanie z aplikacji:

  1. Wybierz Kontakty i wybierz osobę, do której chcesz wysłać wiadomość.
  2. Wybierz ikonę Wiadomość.
  3. Wybierz mikrofon, aby nagrać wiadomość głosową lub klawiaturę, aby ją wpisać.
  4. Wybierz Wyślij wiadomość.

Wiadomość za pomocą Echo Dot:

  1. Powiedz „Alexa, wiadomość NAME”.
  2. Nagraj swoją wiadomość.

Odbieranie wiadomości

Gdy odbiorca otrzyma wiadomość, zostanie powiadomiony przez aplikację Alexa lub zobaczy migający żółty pierścień na swojej kropki Echo. Następnie mogą czytać i odpowiadać na swoją wiadomość w razie potrzeby. Możesz odsłuchać wiadomość za pomocą aplikacji lub kropki. Jeśli jest to wiadomość głosowa, po prostu zostanie Ci odtworzona. Jeśli wpisana wiadomość została wysłana, Alexa dokona jej transkrypcji i przeczyta na głos.

Transkrypcja wydaje się dość dokładna i oczywiste jest, że wiele pracy włożono w funkcje rozpoznawania mowy naturalnej Alexa. Głos jest prawie konwersacyjny i bardzo łatwy do życia, a nie brzmi tak, jakbyś nagle miał stary szkolny program zamiany tekstu na mowę jako współlokator. O ile wiem, system wiadomości nie może wyrwać się z ekosystemu Amazon i może być używany tylko przez użytkowników aplikacji Alexa lub Echo Dot. Poza tym przesyłanie wiadomości jest szybkie, bezpłatne i bardzo proste w użyciu.

Mamy dla Ciebie więcej zasobów Echo Dot!

Oto nasz przewodnik po odtwarzaniu darmowej muzyki na Echo Dot!

Mamy przewodnik, jak przywrócić ustawienia fabryczne Echo Dot.

Możemy pokazać Ci, jak słuchać Apple Music na Twoim Echo Dot.

Chcesz użyć głośnika Bluetooth? Oto jak sparować głośnik Bluetooth z Echo Dot.

Jesteś fanem podcastów? Oto nasz przewodnik dotyczący używania kropki do słuchania podcastów.