Jak farbować skórzaną zbroję w Minecraft

Gra Minecraft to przede wszystkim gra o przetrwanie, walcząca z „żywiołami” w postaci wrogich potworów, aby zebrać podstawowe potrzeby i ostatecznie oswoić przynajmniej część świata, którą można nazwać domem. Ten główny składnik gry zwykle ma gracza w zbroi w szarym kolorze, żelaznej szarości lub brązowej skórze, ale nie musi tak być. Możesz rzeczywiście pofarbować skórzaną zbroję!

Jak farbować skórzaną zbroję w Minecraft

Dlaczego farbować?

Są tacy, którzy zastanawiają się: „Po co dokładnie malować swoją zbroję?” Przede wszystkim jest to estetyczna opcja dla gracza, aby dodać trochę koloru do swojej garderoby i ostatecznie do twojego świata, jednak mechanika nie ma czysto estetycznego charakteru. Możliwość farbowania skórzanej zbroi daje niesamowitą możliwość organizowania się. Zaklęcia często wykluczają się wzajemnie i nie każde zaklęcie jest dla każdej sytuacji. Na przykład hełm z zaklęciem Aqua Affinity i buty z zaklęciem Depth Strider są dość bezużyteczne w Netherze, ale są nieocenione w Ocean Monument. Zamiast umieszczać te zbroje w skrzyni z inną specjalistyczną skórzaną zbroją i najeżdżać na każdy element, aby znaleźć te z potrzebnymi zaklęciami, możesz pofarbować cały zestaw na ten sam kolor (być może niebieski dla powyższych przykładów), aby łatwo ci pomóc znajdź go, kiedy go potrzebujesz. Co więcej, te barwione zestawy zbroi będą wyglądać całkiem elegancko na stojaku na zbroję lub na twoim awatara.

Czego potrzebujesz

Oczywiście umieranie skórzanej zbroi składa się z dwóch składników, skórzanej zbroi i wybranych kolorów barwnika. Będziesz także potrzebować dostępu do siatki rzemieślniczej (w wersji Java) lub kociołka (w wersji Bedrock Edition). Możesz użyć do tego stołu rzemieślniczego lub po prostu użyć siatki rzemieślniczej wbudowanej w ekwipunek.

Pozyskiwanie skórzanej zbroi

Skórzaną zbroję można znaleźć w wielu miejscach w twoim świecie Minecraft. Prawie wszystkie skrzynie w generowanych strukturach (Świątynie Pustyni, Świątynie Dżungli, Opuszczone szyby kopalni itp.) mają szansę na wygenerowanie ze skórzanym pancerzem w środku. Jednak o wiele bardziej prawdopodobne jest, że zdobędziesz skórzaną zbroję, wytwarzając ją ze skóry otrzymanej od krów, lam, koni lub tworząc razem skóry królika.

Barwnik źródłowy

Najlepsze źródła barwnika będą zależeć od pożądanego koloru. Istnieje 16 różnych kolorów, z których większość można uzyskać z różnych kwiatów i innych roślin, które znajdziesz w grze Minecraft. Czerwone, żółte, pomarańczowe, jasnoszare, różowe, jasnoniebieskie, niebieskie i magenta można uzyskać z łatwo pozyskiwanych kwiatów. Biel można uzyskać z mączki kostnej, brązową z ziaren kakaowych, czarną z worków z atramentem (lub uschniętych róż, jeśli masz ich pod dostatkiem), zieleń z przetapiającego się kaktusa, a limonkę z wytopu morskich ogórków. Kilka z tych kolorów i pozostałe 16 kolorów można uzyskać, tworząc powyższe kolory wraz z logicznymi kombinacjami (niebieski i zielony zmieniają kolor na turkusowy, czerwony i niebieski na fioletowe itd.).

Jak farbować Skórzany pancerz

Wreszcie masz swoją zbroję i swój barwnik. Proces nakładania barwnika na skórzaną zbroję jest dość prosty (przynajmniej w przypadku Java Edition). Umieść skórzaną zbroję, którą chcesz ufarbować, w swojej siatce rzemieślniczej, a następnie umieść kolor barwnika, którego chcesz użyć, również w siatce rzemieślniczej. Bingo! Masz zbroję z barwionej skóry!

Jeśli grasz w świecie Bedrock, prawdopodobnie zauważyłeś już, że ta metoda nie zadziałała. To dlatego, że metoda umierania zbroi w Bedrock jest nieco inna. W rzeczywistości będziesz potrzebować kociołka pełnego wody. Trzymaj w dłoni wybrany kolor barwnika i kliknij kocioł prawym przyciskiem myszy, aby nałożyć ten kolor na wodę w kotle. Teraz trzymaj w dłoni zbroję, którą chcesz pomalować, i kliknij prawym przyciskiem myszy kocioł, do którego dodałeś barwnik. Teraz zbroja ma nałożony kolor barwnika.

Jak się jednak okazuje, w systemie farbowania w Minecrafcie jest coś więcej niż po prostu nałożenie jednego z 16 kolorów na zbroję. Ponieważ uporządkowanie zaklętej zbroi jest jednym z najlepszych zastosowań tej mechaniki, sensowne jest tylko to, że będziesz w stanie pokolorować skórzaną zbroję nawet po jej zaklęciu.

Jeśli z jakiegoś powodu nienawidzisz koloru po jego nałożeniu, możesz faktycznie usunąć barwnik, trzymając w dłoni zabarwioną zbroję i klikając prawym przyciskiem myszy kocioł wypełniony wodą (w przypadku podłoża skalnego ważne jest, aby woda była świeża, niefarbowana woda w aby usunąć barwnik ze zbroi). Spowoduje to obniżenie poziomu wody w kotle o 1 poziom i usunięcie całego barwnika ze zbroi, którą trzymasz, przywracając oryginalny kolor.

Skórzana zbroja dla koni nie jest wykluczona z systemu farbowania i może być również farbowana, co pozwala na stylową jazdę!

Wreszcie, nie ograniczasz się tylko do standardowych 16 kolorów barwników. Możesz mieszać barwniki, aby uzyskać unikalne kolory dla swojej zbroi. Aby dodać dodatkowe kolory, umieść już ufarbowaną skórzaną zbroję w siatce rzemieślniczej i dodaj kolor barwnika, który chcesz wymieszać, a on połączy już nałożony kolor z nowym kolorem! Możesz nawet zrobić to wiele razy, aby stworzyć naprawdę wyjątkowe kolory dla całej zbroi!

Ponownie, proces jest nieco inny w przypadku Bedrock Edition. Weź wszystkie barwniki, które chcesz nałożyć na zbroję i dodaj je wszystkie do wody w kotle, aby stworzyć mieszankę kolorów, a następnie trzymając skórzaną zbroję, kliknij kocioł prawym przyciskiem myszy, aby jednocześnie nałożyć wszystkie kolory barwników na zbroję!

Teraz, gdy wiesz, jak dodać trochę koloru do swojej skórzanej zbroi, jestem pewien, że tak umierający wypróbować… Ok, ten żart był kiepski, ale system barwienia skóry jest niesamowity i zdecydowanie powinieneś go wypróbować barwnik!