Jak edytować Dokumenty Google w Kindle Fire

Google wykonuje fantastyczną robotę, integrując wszystkie swoje usługi. Współpracują ze sobą płynnie, aby ułatwić Ci życie. Jednak Amazon nie lubi bawić się ładnie z Google, ponieważ są tak zaciętymi konkurentami.

Jak edytować Dokumenty Google w Kindle Fire

Ponieważ Kindle Fire jest produktem Amazon, obowiązują te same zasady. Nie możesz nawet zainstalować Sklepu Google Play na swoim Kindle Fire, jeśli nie jesteś zaawansowanym użytkownikiem technologii. Nie jest to całkowicie niemożliwe, ale jest to trudne, ponieważ wiąże się z plikami APK i pobieraniem stron trzecich.

Czytaj dalej, aby poznać proste sposoby edytowania Dokumentów Google na dowolnym urządzeniu Kindle Fire.

Jak sprawić, by Dokumenty Google działały na Kindle Fire

Może to brzmieć niepotrzebnie, ale konieczne jest wyjaśnienie, dlaczego Dokumentów Google nie można łatwo edytować w Kindle Fire. Dokumenty Google są przechowywane na Dysku Google, który jest aplikacją do przechowywania danych w chmurze Google. Nie możesz pobrać Dysku Google na swój Kindle Fire, ponieważ nie możesz nawet zainstalować Sklepu Google Play.

Dlatego edycja Dokumentów Google na Kindle Fire wydaje się niemożliwa. Jednak na szczęście dla Ciebie istnieje kilka obejść, które każdy może zastosować, nie tylko pośród nas obeznanych z technologią. Edytowanie Dokumentów Google na Kindle Fire jest znacznie łatwiejsze niż edytowanie ich na smartfonie ze względu na większy ekran.

Jeśli masz komputer, znacznie łatwiej obejdziesz ten problem. Możesz użyć aplikacji Wyślij do Kindle i wysłać plik Dokumentów Google do swojego Kindle Fire. Alternatywnie możesz użyć portu USB w komputerze, a nawet wysłać plik pocztą e-mail.

Oczywiście możesz również rozważyć użycie przeglądarki Silk na swoim Kindle Fire, bez instalowania żadnych aplikacji i komplikowania rzeczy. Możesz uzyskać dostęp do swojego Dysku Google za pośrednictwem Silk. Zasadniczo są to wszystkie twoje opcje, więc przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Kindle Fire

Korzystanie z komputera stacjonarnego lub laptopa

Jeśli masz działający komputer, edycja Dokumentów Google na Kindle Fire będzie znacznie łatwiejsza. Potrzebujesz konta na Dysku Google, zawierającego żądany dokument, dowolną przeglądarkę internetową (Safari, Chrome, Firefox, Opera, Microsoft Edge itp.) oraz aplikację Wyślij do Kindle.

Możesz pobrać tę fajną aplikację z oficjalnej strony Amazon. Jest przeznaczony do wysyłania dokumentów z komputera do Kindle Fire, czyli dokładnie tego, czego potrzebujesz. Amazon wykonał naprawdę dobrą robotę z tą aplikacją, ponieważ obsługuje wszystkie główne formaty tekstowe (PDF, Word, Notatnik, pliki tekstowe).

Oto linki do pobierania dla systemów Windows, Android i Mac. Po prostu zainstaluj aplikację na swoim urządzeniu (ma naprawdę niskie wymagania systemowe), postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Pobierz dokument Dokumentów Google z Dysku Google za pomocą przeglądarki. To proste, po prostu zaloguj się przy użyciu swoich danych uwierzytelniających i zapisz żądany dokument w miejscu, w którym jest widoczny, np. na pulpicie.

Kliknij prawym przyciskiem myszy żądany dokument i naciśnij Wyślij do Kindle. Możesz także wybrać wiele dokumentów i wysłać je wszystkie jednocześnie. Możesz też otworzyć aplikację Wyślij do Kindle i przeciągnąć do niej wszystkie dokumenty, które chcesz wysłać.

Gdy następnym razem połączysz się z siecią Wi-Fi na swoim Kindle Fire, otrzymasz wysłane pliki. Wtedy będziesz mógł przeglądać dokument i edytować go tak, jak chcesz.

Korzystanie z poczty e-mail Kindle Fire

Wysyłanie do Kindle faktycznie działa również przez e-mail. Każdy użytkownik Kindle Fire otrzymuje unikalny adres e-mail Send to Kindle (np. [email protected]). Istnieje wiele obsługiwanych typów plików dla tej opcji, w tym pliki doc i docx, które należy wysłać.

Możesz podać swój adres e-mail Kindle znajomym lub współpracownikom, aby mogli również wysyłać Ci pliki Dokumentów Google. Jeśli nie znasz swojego adresu e-mail Kindle, zaloguj się na swoje konto Amazon i przejdź do Zarządzaj urządzeniem, a następnie Zarządzaj Kindle.

Pamiętaj, że musisz zatwierdzić e-maile swoich nadawców, nawet jeśli to Ty z innego urządzenia. Odwiedź ponownie stronę Manage Your Kindle i dodaj swój adres e-mail do listy zatwierdzonych kontaktów.

Teraz, gdy wszystko jest gotowe, możesz napisać wiadomość e-mail na adres e-mail Kindle (lub pozostawić ją pustą) i po prostu dołączyć żądany plik Dokumentów Google. Możesz to zrobić za pomocą dowolnego klienta poczty e-mail.

Następnym razem, gdy połączysz swój Kindle Fire z siecią Wi-Fi, wysłany dokument zostanie wyświetlony na liście dokumentów.

dokumenty google

Podłącz swój Kindle Fire do komputera

Jeśli chcesz zachować prostotę, zawsze używaj portu USB, aby przesyłać Dokumenty Google do Kindle Fire. Wystarczy wykonać następujące kroki:

  1. Pobierz żądany dokument z Dysku Google i umieść go w łatwym do zapamiętania miejscu, na przykład na pulpicie.
  2. Następnie podłącz swój Kindle Fire do portu USB komputera. Pojawi się na liście dysków.
  3. Otwórz go, a następnie kliknij katalog pamięci wewnętrznej.
  4. Następnie musisz kliknąć folder Dokumenty.
  5. Znajdź plik Dokumentów Google na komputerze i przeciągnij go do tego folderu Dokumenty.
  6. Teraz możesz odłączyć Kindle Fire od komputera. Dokument będzie tam gotowy do edycji.

Korzystanie z przeglądarki Silk

Wreszcie, możesz użyć przeglądarki Silk na swoim Kindle Fire, aby uzyskać dostęp do Dysku Google. Pamiętaj, że czasami ta opcja nie jest opłacalna, nawet jeśli wydaje się najprostszym rozwiązaniem. Z jakiegoś powodu mogą wystąpić usterki Dysku Google, jeśli uzyskasz do niego dostęp za pośrednictwem Kindle Fire.

Upewnij się, że Twoje urządzenie jest zaktualizowane, zanim to zrobisz. W większości przypadków powinno działać i powinieneś być w stanie zalogować się na Dysk Google, uzyskać dostęp do żądanego pliku Dokumentów Google i swobodnie go edytować.

Przejdź do edycji

Masz to. Edytowanie Dokumentów Google na Kindle Fire powinno być prostsze, ale przynajmniej istnieją pewne obejścia. Mamy nadzieję, że Amazon będzie w przyszłości współpracował z Google i pracował nad lepszą integracją swoich usług.

Do tego czasu masz te fajne sztuczki w rękawie. Który z nich działał najlepiej dla Ciebie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.