Jak rozszerzyć swój pulpit za pomocą Chromecasta

Google Chromecast to jeden z najprostszych sposobów oglądania filmów z gadżetów na telewizorze. Dzięki temu urządzeniu będziesz mógł uzyskać dostęp do treści wideo z witryn strumieniowych online, nawet bez inteligentnego telewizora. Oglądanie z małego ekranu na duży ekran – to podstawowa koncepcja.

Jak rozszerzyć swój pulpit za pomocą Chromecasta

Google Chromecast odzwierciedla Twój ekran z urządzenia z Androidem, iPhone'a, iPada, Maca, komputera z systemem Windows lub Chromebooka. „Odbicie lustrzane” oznacza, że ​​inne urządzenie wyświetla ekran dokładnie tak, jak widzisz go na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Co więcej, możesz także bezprzewodowo rozszerzyć powierzchnię swojego pulpitu, a nie tylko go dublować. Może to być bardziej przydatne w wielu sytuacjach - otwierasz zupełnie nowy ekran, który można wykorzystać jako drugi pulpit.

Oto kroki potrzebne do rozszerzenia wyświetlacza z pulpitu Windows 8 lub Windows 10:

Przesyłaj swój pulpit na telewizor za pomocą Chromecasta

Przesyłanie ekranu komputera jest bardzo łatwe; po prostu upewnij się, że komputer i urządzenie Chromecast są połączone z tą samą siecią Wi-Fi. Możesz wyświetlić cały ekran komputera za pomocą Chromebooków, Maców i Windows. Wykonaj te proste kroki:

 1. Na komputerze uruchom Chrome.

 2. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu i kliknij Przesyłaj.
 3. Obok Przesyłaj do, kliknij strzałkę w dół i wybierz Przesyłaj pulpit.

 4. Wybierz urządzenie Chromecast, na którym chcesz oglądać treści.
 5. Kiedy skończysz, po prostu kliknij Zatrzymaj przesyłanie.

Rozszerz swój pulpit za pomocą Chromecasta

Ten przewodnik zawiera zrzuty ekranu z systemu Windows 10. Jednak ta metoda rozszerzania wyświetlacza działa również w systemie Windows 8.

 1. Z menu Start wybierz "Ustawienia". (Alternatywną drogą jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy "Ustawienia wyświetlania" na pulpicie jako skrótu, aby przejść do System> Wyświetlacz.)

 2. W Ustawieniach przejdź do „System (wyświetlacz, powiadomienia, aplikacje, zasilanie)”. System Windows 10
 3. Po wyświetleniu kliknij Wykryć. Tutaj zamierzamy oszukać system Windows, aby pomyślał, że jest już podłączony dodatkowy wyświetlacz, mimo że tak nie jest. Mówi "Nie wykryto ekranu", ale pokazuje niebieski ekran - kliknij go. Wykryj wyświetlacz
 4. Przejdź do „Wiele ekranów” i kliknij menu rozwijane. Następnie wybierz „Spróbuj mimo to podłączyć na VGA”. Podłącz do VGA
 5. Wybierz wyświetlacz 2. W rozwijanym polu wybierz „Rozszerz te wyświetlacze”. Kliknij przycisk „Zastosuj”. Pojawi się komunikat „Zachować te ustawienia ekranu?” Kliknij przycisk „Zachowaj zmiany”.
Zachowaj te ustawienia wyświetlania

Teraz możesz użyć dodatkowego wyświetlacza, aby rozszerzyć powierzchnię pulpitu za pomocą przeglądarki Google Chrome i Chromecasta.

 1. Otwórz Google Chrome na swoim komputerze.

 2. Zanim połączysz się z Chromecastem, klikając ikonę Chromecasta w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome, musisz najpierw kliknąć małą strzałkę w obszarze ikony Chromecasta. Stamtąd przewiń w dół do „Przesyłaj ekran / okno (eksperymentalne)”. Następnie wybierz go.Kliknij strzałkę Google Cast
 3. Jako "Przesyłaj ekran/okno" wybierz wyświetlacz numer 2, ten, który właśnie oszukaliśmy Windows, myśląc, że mamy. Teraz powinieneś widzieć pulpit systemu Windows zarówno na komputerze, jak i na ekranie telewizora.

Masz teraz rozszerzoną powierzchnię pulpitu. Umożliwia to przenoszenie dodatkowych otwartych okien, otwartych programów i aplikacji między pulpitem a ekranem telewizora.

Rozszerz swój pulpit za pomocą Chrome

Pobierz przeglądarkę Chrome

Najłatwiejszym sposobem rozszerzenia pulpitu zarówno w systemie Windows, jak i Mac jest skorzystanie z wbudowanej usługi Chromecast w Chrome. Ponieważ Google zbudował zarówno protokół Cast, jak i najpopularniejszą przeglądarkę na świecie, łatwo jest po prostu połączyć oba, aby utworzyć bezprzewodowo rozszerzony wyświetlacz. Aby przesyłać na Google Chromecast z komputera, musisz pobrać i zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome. Obsługa Chromecasta jest teraz wbudowana w przeglądarkę Chrome. (W przeszłości, aby korzystać z Chromecasta, trzeba było pobrać i zainstalować osobne rozszerzenie).

Po pobraniu i zainstalowaniu przeglądarki Google Chrome lub otwarciu jej na komputerze PC lub Mac, jeśli już ją masz, upewnij się, że masz najnowszą wersję.

Aby to zrobić, kliknij Chrome w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz „O Chrome”. Na koniec 2018 r. Chrome jest do wersji 71. Jeśli Twoja przeglądarka Chrome jest aktualna, po wybraniu „O Chrome” zostaniesz powiadomiony, że używasz najnowszej dostępnej wersji Chrome. W przeciwnym razie kliknij przycisk, aby uzyskać aktualizacje, gdy pojawi się opcja.

Gdy Twoja przeglądarka Google Chrome jest aktualna i gotowa do pracy, wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij przycisk menu w Chrome, a następnie wybierz Cast z menu rozwijanego.

 2. Gdy otworzy się okno „Przesyłaj do”, wybierz strzałkę w dół. Zostaną wyświetlone dwie opcje: „Przesyłaj kartę” lub „Przesyłaj pulpit”.

  Chromecast przesyłaj do

 3. Wybierz „Przesyłaj pulpit”. Wrócisz do głównego pola wyboru Chromecasta.

  Komputer stacjonarny Chromecast

 4. Następnie wybierz swoje urządzenie Chromecast. Nasz ciągle mówi nam, że w tej chwili „Nie można odtworzyć dźwięku systemowego”.

  Chromecast bez dźwięku

 5. Na ekranie pojawia się kolejne okno z pytaniem: „Czy chcesz, aby Chrome Media Router udostępniał Twój ekran?” Kliknij przycisk „Tak”.

  Multimedia Chromecast

 6. Twój pulpit Maca powinien teraz zostać rozszerzony do miejsca, w którym jest podłączone urządzenie Chromecast. Rozszerzony CC na komputer Mac

Pamiętaj, że dźwięk będzie nadal słyszalny tylko na komputerze Mac, a nie na rozszerzonym ekranie i konfiguracji dźwięku. Aby słuchać dźwięku na telewizorze, użyj komputera z systemem Windows.

Rozszerzenie wyświetlacza przyda się, gdy pracujesz nad czymś z laptopa lub komputera stacjonarnego i chcesz oglądać, patrzeć lub pracować nad czymś innym na większym ekranie, takim jak telewizor. Bez względu na to, jakie masz potrzeby w zakresie rozszerzenia ekranu komputera — do pracy lub dla przyjemności — jest to doskonały sposób na wykorzystanie Chromecasta na swoją korzyść, gdy potrzebujesz większego komputera.