Jak edytować listy znajomych na Facebooku

Czy wiesz, że możesz tworzyć niestandardowe listy znajomych na Facebooku? Ta funkcja była dostępna od jakiegoś czasu, ale wiele osób nadal jej nie używa. Możesz oddzielić znajomych od najbliższych przyjaciół, zobaczyć osobny kanał informacyjny tylko dla jednej grupy znajomych i nie tylko.

Jak edytować listy znajomych na Facebooku

Czytaj dalej i dowiedz się, jak edytować listy znajomych i inne przydatne wskazówki dotyczące dostosowywania i ulepszania ogólnego korzystania z Facebooka.

Jak edytować listę znajomych na Facebooku

Po skonfigurowaniu listy znajomych na Facebooku jej edytowanie jest proste. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać więcej lub usunąć niektórych znajomych z listy:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Facebooku.

 2. Wybierz opcję Listy znajomych na karcie Eksploruj.

 3. Wybierz z menu Listy niestandardowe.

 4. Wybierz listę znajomych, którą chcesz edytować.

 5. Stuknij opcję Zarządzaj listą w prawym górnym rogu ekranu.

 6. W tym menu możesz zmienić nazwę, usunąć lub dodać/usunąć listę.

 7. Stuknij Dodaj/usuń, aby wybrać znajomych.

 8. Wpisz imię znajomego i wybierz go, aby dodać go ze swojej listy. Jeśli chcesz kogoś usunąć, wybierz jego imię z menu lub naciśnij przycisk X.

 9. Po zakończeniu należy wybrać opcję Zapisz zmiany. Lista zostanie zaktualizowana automatycznie.

Pamiętaj, że edytowanie wszystkich list znajomych na Facebooku działa w ten sam sposób. Twoje listy niestandardowe, bliscy znajomi, znajomi i listy z ograniczeniami mają te same opcje. Możesz mieć ich tyle, ile chcesz.

Oddzielne kanały informacyjne na Facebooku

Najlepszym zastosowaniem niestandardowych list znajomych na Facebooku jest posiadanie różnych kanałów informacyjnych. Możesz użyć tej funkcji, aby odfiltrować wszystkich znajomych lub osoby, których posty Ci się nie podobają.

Teraz nie ma potrzeby przestawać obserwować ludzi, ponieważ dbają o to listy znajomych. Listy te oszczędzają czas w czasie rzeczywistym, ponieważ nie musisz już zawracać sobie głowy usuwaniem znajomych z Facebooka. Możesz usunąć ich z listy najlepszych znajomych, listy bliskich znajomych lub w dowolny inny sposób.

Dodatkowo możesz używać list Facebooka do obserwowania stron zamiast ludzi. Możesz wybrać strony, które chcesz wyświetlać w swoim kanale wiadomości, i zignorować pozostałe. Ta opcja jest również dostępna w menu Edytuj listę, wystarczy wybrać Strony zamiast Znajomych i wybrać każdą stronę, którą lubisz.

Dotknij lub kliknij przycisk Zakończ, a otrzymasz niestandardowy kanał wiadomości zawierający tylko strony, który może pokazywać wiadomości, aktualizacje biznesowe, memy lub cokolwiek innego.

Blokowanie na Facebooku

Jeśli masz ochotę umieścić kogoś na liście znajomych, których aktualizacje nie są wystarczające, zawsze możesz go zablokować. Oto jak możesz edytować listę zablokowanych osób na Facebooku za pomocą przeglądarki:

 1. Zaloguj się do Facebooka.
 2. Kliknij strzałkę rozwijaną w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie Ustawienia.

 4. Następnie kliknij Blokowanie.

 5. W sekcji Blokuj użytkowników możesz zobaczyć wszystkie zablokowane połączenia. Kliknij pole wyszukiwania obok Blokuj użytkowników.

 6. Na koniec wprowadź nazwisko osoby, którą chcesz zablokować, i dotknij Zablokuj.

 7. Możesz także wybrać Odblokuj obok nazwiska osoby, jeśli chcesz ją usunąć z tej listy.

Przydatna jest strona blokująca na Facebooku. Możesz blokować wiadomości od osób i aplikacji, a także zaproszenia do aplikacji i wydarzeń. Możesz także blokować poszczególnych użytkowników i strony na Facebooku. Lista Restricted jest również na tej stronie, ale czasami ograniczanie osób nie wystarczy.

Jeśli ktoś Cię nęka, spamuje Twoją skrzynkę odbiorczą lub robi coś innego, co Ci szkodzi, możesz go zablokować. Facebook nie powiadomi ich o Twoich działaniach. Nie mogą się o tym dowiedzieć, chyba że spróbują sprawdzić Twój profil na Facebooku.

Sortuj swoich znajomych

Sortowanie znajomych z Facebooka nie jest złą rzeczą. Nikt nie jest tak samo blisko wszystkich swoich znajomych na Facebooku, chyba że ma tylko bliskich znajomych na profilu. Tworzenie i edytowanie niestandardowych list znajomych może zmienić zasady gry, a także poprawić wrażenia na platformie.

Pomocne jest również posiadanie uporządkowanego kanału informacyjnego. Ponadto nie ma ograniczeń co do liczby list, które możesz utworzyć. Miłej zabawy listy edycyjne i daj nam znać, jak poszło.