Czy Facebook Live może być transmitowany prywatnie?

Facebook Live to genialne narzędzie, które umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów na żywo przy niewielkim wysiłku. Korzystają z niego wszyscy, od indywidualnych użytkowników po strony dużych korporacji. Ludzie używają go do zabawy, marketingu i podnoszenia świadomości.

Czy Facebook Live może być transmitowany prywatnie?

Ale czy możesz transmitować Facebook Live prywatnie, do ograniczonej grupy osób? Niektóre wydarzenia mogą nie być widoczne dla całego Facebooka, ale nadal możesz chcieć przesyłać je strumieniowo do wybranej grupy osób.

Czy możesz prowadzić Facebook Live prywatnie?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Możesz nie tylko transmitować swoją sesję na żywo na Facebooku tylko do znajomych z Facebooka, ale możesz nawet wykluczyć niektórych z tych znajomych z transmisji. Możesz także przejść na żywo na Facebooku z grupami, których jesteś członkiem lub administratorem.

A więc tak, transmitowanie Facebooka na żywo do wybranej grupy osób jest opcją, a do tego bardzo użyteczną. Zamiast nadawać coś związanego z hobby wszystkim znajomym, możesz to zrobić w grupie hobbystycznej. W ten sposób uzyskasz znacznie większą przyczepność i więcej zaangażowania. Jeśli nie zależy Ci na liczbach, możesz skupić się na zabawnym aspekcie tego doświadczenia.

facebook na żywo będzie transmitowany prywatnie

Jak żyć prywatnie na Facebooku?

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne sposoby prowadzenia Facebook Live. Za pomocą urządzenia z systemem Android/iOS i przeglądarki. Pierwsza z nich jest znacznie bardziej wszechstronna i powszechnie stosowana, a druga znacznie lepiej zorganizowana. Obie działają w podobny sposób. Oto jak rozpocząć transmisję na żywo na Facebooku do wybranej grupy osób.

mobilny

To tak proste, jak otwarcie aplikacji mobilnej na Facebooku. Zasadniczo Facebook traktuje sesję na żywo jako post. Więc Relacja na żywo opcja powinna znajdować się tuż pod „Co masz na myśli?" na Dom strona. Jeśli go nie widzisz, dotknij Co masz na myśli? Powinno to pokazać listę wszystkich rodzajów postów, które możesz opublikować na Facebooku. Wideo na żywo powinien być jednym z nich. Dotknij go.

prywatna transmisja na żywo na Facebooku

Przedni aparat telefonu/tabletu powinien się włączyć. Nie martw się, ponieważ nie przesyłasz jeszcze obrazu z kamery przedniej na cały świat. Domyślnie jednak Publiczny jest wybrany jako Twoi odbiorcy. Oznacza to, że prawie każdy będzie mógł zobaczyć Twój kanał, gdy rozpoczniesz transmisję na żywo. Tak więc przed stuknięciem Rozpocznij wideo na żywo, przejdź do lewego górnego rogu ekranu. Zobaczysz Do: Poczta publiczna. Dotknij tutaj, a otworzy się menu. Stąd będziesz mógł wybrać, do kogo transmitujesz.

Przeglądarka

Nadawanie za pomocą przeglądarki jest podobne. Przejdź do preferowanej przeglądarki i przejdź do Facebook.com. Po zalogowaniu zobaczysz „Co masz na myśli, [twoje imię]?" na górze strony.

Zobaczysz również kilka opcji poniżej tego, takich jak Zdjęcia/wideo, Oznacz znajomych, i tak dalej. Kliknij ikonę z trzema kropkami po lewej stronie. Powinna pojawić się lista innych opcji. Aby rozpocząć konfigurację transmisji, kliknij Wideo na żywo. Jeśli używasz laptopa, ekranu z aparatem lub kamery internetowej, będziesz mógł zobaczyć siebie. Ponownie, nie martw się, transmisja nie rozpocznie się, dopóki nie zdecydujesz się ją uruchomić.

W lewej części ekranu zobaczysz Udostępnij na swojej osi czasu oraz Publiczny. Tutaj będziesz mógł wybrać opcje prywatności transmisji.

Wybór odbiorców

Niezależnie od tego, czy używasz urządzenia mobilnego/tabletu, czy komputera, możesz wybrać swoich odbiorców. Jednak metody konfiguracji różnią się nieco pod pewnymi względami.

Możesz wybrać, czy będziesz nadawać publicznie, wszystkim znajomym, niektórym znajomym, czy tylko sobie. Możesz także wybrać transmisję do grup, których jesteś członkiem lub administratorem, lub stron, które prowadzisz.

Nadawanie do znajomych

Jeśli chodzi o wybór znajomych, którzy mogą oglądać Twoją transmisję na Facebooku na żywo, wszystko jest prawie takie samo. W telefonie, po wybraniu Do: Poczta publiczna, możesz przesyłać strumieniowo do publicznego, całej listy znajomych, wszystkich znajomych z wyjątkiem wybranych, do określonych znajomych lub tylko do siebie. Wybierać Publiczny w lewej części ekranu na żywo na Facebooku, aby przejść do tej listy.

Nadawanie do grupy

Jednak tutaj sprawy nieco się różnią, w zależności od platformy, z której korzystasz. Jeśli chcesz transmitować na żywo do grupy, której jesteś członkiem lub administratorem na telefonie, użyjesz tego samego Do: Poczta publiczna opcja, o której mowa powyżej. Aby to zrobić w przeglądarce, wybierz Udostępnij na swojej osi czasu a następnie kliknij Udostępnij w grupie. Na następnym ekranie użyj menu rozwijanego pod Udostępnij w grupie wybrać grupę.

Transmisja na Twoją stronę

Teraz, jeśli chodzi o transmisję na stronę, którą zarządzasz, wszystko zależy od platformy, z której korzystasz. W przeglądarce wybierz Udostępnij na stronie, którą zarządzasz po kliknięciu Udostępnij na swojej osi czasu. Następnie wybierz jedną ze stron, którymi zarządzasz.

Jednak na Facebooku dla urządzeń mobilnych nie ma opcji nadawania strony, ponieważ nie możesz zarządzać swoimi stronami za pomocą aplikacji Facebook. Zamiast tego będziesz musiał użyć aplikacji Facebook Page. Na szczęście opcja Facebook Live na Facebook Page działa w niemal identyczny sposób, jak w przypadku zwykłej aplikacji Facebook.

Nadawanie do wybranej grupy osób

Korzystanie z Facebook Live jest proste na całym świecie. Możesz napotkać drobne niedogodności z telefonem, ze względu na brak opcji transmisji do Twoich stron. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Facebook Page lub Facebook for Mobile, nie powinno to stanowić problemu. Tak więc, możesz transmitować Facebook Live zarówno prywatnie, jak i do wybranej grupy osób.

Czy udało Ci się transmitować Facebook Live do grupy osób, którą chciałeś? Jakiego rodzaju transmisji na żywo na Facebooku używasz i preferujesz? Dołącz do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej i nie powstrzymuj się od zadawania pytań lub dodawania kilku wskazówek.