Jak dostosować pasek przewijania Google Chrome

Google Chrome ma kilka opcji dostosowywania paska przewijania strony. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł dostosować kolory, przyciski, wymiary i prędkość przewijania paska przewijania? Cóż, możesz to zrobić za pomocą kilku rozszerzeń Chrome.

Jak dostosować pasek przewijania przeglądarki Google Chrome

Dostosowywanie paska przewijania Google Chrome za pomocą narzędzia Rescroller

Przewijanie jest prawdopodobnie najlepszym rozszerzeniem do dostosowywania paska przewijania Chrome. Przejdź na tę stronę, aby dodać Rescroller do przeglądarki. Po dodaniu możesz kliknąć Przewijanie Ustawienia na pasku narzędzi, aby otworzyć poniższą stronę.

chromowany pasek przewijania

Teraz przewiń trochę w dół do opcji ogólnych, za pomocą których możesz dostosować szerokość paska przewijania. Możesz przeciągnąć Pasek przewijania Rozmiar pasek, aby dostosować szerokość paska przewijania. To skonfiguruje szerokość paska po prawej stronie strony Rescroller.

Bezpośrednio pod tym suwakiem znajduje się pole tekstowe Czarna lista. Tam możesz wprowadzić adresy URL witryn, aby zachować domyślny pasek przewijania. Wtedy dostosowany pasek przewijania nie zostanie uwzględniony w tych witrynach.

Przewiń w dół do opcji suwaka, aby skonfigurować kolory suwaka. Kliknij Kolor pole, aby otworzyć paletę, z której możesz wybrać alternatywne kolory dla suwaka. Wybierz kolor stamtąd i kliknij Zastosować na palecie, aby zmienić kolor suwaka.

chromowany pasek przewijania2

Alternatywnie dodaj obrazy tła do pionowych i poziomych suwaków. wciśnij Wybierz obraz przyciski, aby wybrać obraz do suwaka. Następnie naciśnij otwarty aby dodać obraz do suwaka jak poniżej.

chromowany pasek przewijania3

Opcje suwaka obejmują również Cienie oraz Granice suwaki. Przeciągnięcie paska Obramowania w górę dodaje obramowanie do suwaka. Przeciągnij Cienie pasek w górę, aby zastosować do niego efekt cienia.

Większość suwaków jest domyślnie kwadratowa. Możesz jednak dostosować suwak Chrome, aby był bardziej zakrzywiony. Przeciągnij Zaokrąglony rógs suwak dalej w prawo, aby dodać zakrzywione rogi do suwaka, jak poniżej.

chromowany pasek przewijania4

Poniżej możesz wybrać Dostosuj styl po najechaniu kursorem oraz Dostosuj styl po kliknięciu pola wyboru. Wybierz je, aby otworzyć opcje pokazane poniżej. Dzięki tym ustawieniom możesz dodatkowo dostosować kolory suwaka po najechaniu kursorem lub zaznaczeniu go.

chromowany pasek przewijania10

Za pomocą opcji tła możesz dostosować główny pasek przewijania, ale nie suwak. Te ustawienia są prawie identyczne z opcjami suwaka. W związku z tym możesz dostosować kolor, cienie i obramowanie głównego paska przewijania w taki sam sposób.

Nieco dalej na stronie Rescroller znajdują się opcje przycisków. Jeśli nie jest jeszcze zaznaczone, kliknij Pokaż przyciski przewijania aby dołączyć przyciski na pasku przewijania i rozwinąć te ustawienia. Następnie możesz kliknąć Kolor pole wyboru nowych kolorów dla tych przycisków. Jeśli masz dobre obrazy przycisków, kliknij X na W górę, Prawidłowy, Spód oraz Lewo pudełka, a następnie naciśnij Wybierz obraz aby dodać je do pasków przewijania. Sprawdź tę stronę w witrynie Iconfinder, aby znaleźć ikony przycisków strzałek na pasku przewijania.

chromowany pasek przewijania5

Możesz również dodać zaokrąglone rogi do przycisków strzałek. Przewiń w dół strony, a następnie przeciągnij Zaokrąglone rogi bar tam dalej w prawo. Ponadto możesz wybrać Dostosuj styl po najechaniu kursorem oraz Dostosuj styl po kliknięciu opcje przycisków strzałek.

Dodaj minimalny projekt paska przewijania do Chrome

Aby szybko dostosować pasek przewijania, sprawdź Minimalny pasek przewijania przedłużenie. Jest to rozszerzenie, które dodaje nowy pasek przewijania do Google Chrome, który rozszerza się po najechaniu na niego kursorem i kurczy się lub minimalizuje, gdy pasek przewijania nie jest zaznaczony. Posiada również przezroczysty suwak z zaokrąglonymi rogami.

Otwórz tę stronę i naciśnij zielony przycisk, aby dodać to rozszerzenie do Chrome. Następnie uruchom ponownie przeglądarkę i otwórz kilka stron, aby wypróbować nowy pasek przewijania. Przekonasz się, że strony zawierają pasek przewijania pokazany na zrzucie bezpośrednio poniżej.

chromowany pasek przewijania6

Tak więc ten pasek przewijania skutecznie ma zmniejszoną szerokość, gdy nie jest zaznaczony. Najedź na niego kursorem, aby rozwinąć pasek przewijania. Nowością jest też przezroczysty suwak.

To rozszerzenie nie ma wielu opcji dostosowywania, ale konfigurujesz je tak, aby domyślny pasek przewijania pozostał na niektórych stronach. Kliknij prawym przyciskiem myszy Minimalny pasek przewijania na pasku narzędzi, a następnie wybierz Opcje aby otworzyć poniższą kartę. Tam możesz wprowadzić adresy URL stron w polu tekstowym, aby nie zawierały dostosowanego paska przewijania.

chromowany pasek przewijania7

Dostosuj przewijanie strony paska przewijania

Nie można dostosować przewijania strony paska przewijania, w przeciwnym razie prędkość przewijania za pomocą przewijania lub minimalnego paska przewijania. Możesz to jednak zrobić za pomocą Gładki przewijak z chromowanym kółkiem rozszerzenie, które użytkownicy Chrome mogą dodać do przeglądarki z tej strony. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy Gładki przewijak z chromowanym kółkiem przycisk na pasku narzędzi i wybierz Opcje aby otworzyć stronę pokazaną poniżej.

chromowany pasek przewijania8

Na górze znajdują się opcje kółka myszy, za pomocą których możesz dostosować przewijanie kółkiem myszy. Na przykład, każde kółko myszy przesuwa suwak w dół strony o określoną wartość; i możesz to dostosować, przeciągając Rozmiar kroku pasek dalej w lewo lub w prawo. Przeciągnij pasek w prawo, aby zwiększyć liczbę pikseli, o jaką suwak przeskakuje w dół strony przy każdym rolowaniu kółka, co skutecznie zwiększa prędkość przewijania.

Tuż pod tym są Gładkość oraz Gładkość (przód) słupy. Przeciągnij te paski dalej w prawo, aby przewijanie strony za pomocą kółek było płynniejsze. Jeśli przeciągniesz je daleko w lewo, przewijanie strony za pomocą kółka myszy będzie trochę bardziej szarpane.

Możesz także przewijać stronę w górę iw dół za pomocą klawiszy strzałek. Poniżej opcji myszy znajdują się ustawienia, za pomocą których możesz dostosować przewijanie strony klawiatury. Opcje są w zasadzie takie same jak w przypadku myszy, z wyjątkiem tego, że dostosowują ustawienia paska przewijania klawiatury Chrome.

chromowany pasek przewijania9

U dołu strony znajduje się pole tekstowe Czarna lista. Tam możesz wprowadzić adresy URL stron internetowych, które chcesz wykluczyć z wybranych ustawień Chromium Wheel Smooth Scroller.

Dzięki tym rozszerzeniom możesz teraz dostosować pasek przewijania Google Chrome. Możesz zmienić pasek przewijania za pomocą Rescroller, dodać nowy przezroczysty suwak do przeglądarki za pomocą Minimalnego paska przewijania lub dalej skonfigurować przewijanie strony za pomocą Chromium Wheel Smooth Scroller.