Recenzja CyberLink PowerDVD 9 Ultra

Recenzja CyberLink PowerDVD 9 Ultra

Obraz 1 z 3

it_photo_27969

it_photo_27968
it_photo_27967
81 £ Cena w recenzji

Dodanie odtwarzania Blu-ray do komputera jest obecnie dość tanią opcją, a czytelnicy zaczynają się od około 50 funtów. Ale niestety zapłacenie od 50 do 100 funtów za dysk z gołym brązowym pudełkiem nie będzie końcem twoich wydatków.

To dlatego, że aby cieszyć się filmami w pełnej krasie, potrzebujesz oprogramowania do odtwarzania; a ponieważ Windows Vista i XP nie są dostarczane z odpowiednimi kodekami, a nawet nasz ulubiony odtwarzacz multimedialny VLC nie odtwarza dysków Blu-ray, komercyjne tytuły, takie jak CyberLink PowerDVD 9 Ultra, są jedyną opcją do czasu pojawienia się systemu Windows 7.

it_photo_27967

Przynajmniej z tym oprogramowaniem Blu-ray to nie wszystko, co dostajesz. W rzeczywistości PowerDVD okazuje się naprawdę bardzo zdolnym odtwarzaczem filmów. Oprócz dysków Blu-ray (dostarczany jest również z wtyczką dla użytkowników Windows Media Center), odtwarzał każdy format wideo, który w niego wrzuciliśmy, bez wytchnienia, w tym MKV, pliki AVCHD i wszelkiego rodzaju dziwne i wspaniałe natywne formaty kamer. Co ważniejsze, treści HD, które zacinały się na naszym testowym laptopie (1,8 GHz Intel Core 2 Duo z 2 GB pamięci RAM) podczas odtwarzania przez Windows Media Player i VLC działały płynnie w PowerDVD9.

Kolejnym ciągiem do łuku PowerDVD jest skalowanie płyt DVD. Wrzuć film DVD do napędu optycznego, a silnik „TrueTheatre” PowerDVD daje możliwość zwiększenia szczegółowości i intensywności obrazu oraz wygładzenia ruchu. Nie jesteśmy zbyt pewni tego drugiego, ale poprawa szczegółów działa dobrze – porównaliśmy wyniki z naszym odtwarzaczem DVD Denon 1920, który oferuje dedykowane, akcelerowane sprzętowo skalowanie w górę i byliśmy pod wrażeniem. Wyjście Denona było lepsze, ale jakość obrazu na naszym laptopie z PowerDVD 9 i DVD nie była daleko w tyle.

Wśród mniej przydatnych funkcji oprogramowania jest możliwość łączenia się z Moovie Live!, witryną internetową, która umożliwia ocenianie płyt DVD i tworzenie wizualnej biblioteki okładek DVD na komputerze — oprogramowanie łączy się z witryną internetową w celu pobrania informacji i okładkę za każdym razem, gdy odtwarzasz nową płytę DVD, a następnie dodaje te informacje do widoku przeglądarki. Dostępna jest również funkcja „remiksowania” płyt DVD – funkcja, która pozwala na ponowną edycję filmów do własnych celów, dodawanie podpisów i grafik.

it_photo_27968

Ignorując niepotrzebne błahostki, CyberLink PowerDVD 9 to potężny odtwarzacz filmów. Dodaje kluczową funkcję odtwarzania Blu-ray, jednocześnie poprawiając możliwości odtwarzania wideo na komputerze. Niestety, głównym punktem spornym jest cena: 70 funtów bez podatku VAT wydaje się nam trochę zdzierstwem.

Detale

Podkategoria oprogramowania Oprogramowanie multimedialne

Wymagania

Wymagania procesora Nie dotyczy

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługiwany system operacyjny Windows Vista? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows XP? tak