Jak zatrzymać wcześniejsze odcinanie filmów z YouTube

YouTube to nie tylko jedna z najbardziej znanych witryn wideo na świecie, ale także jedno z najbardziej wpływowych mediów kulturowych tego stulecia. Chociaż YouTube rozpoczął swoją działalność jako mała społeczność internetowa ludzi dzielących się filmami ze swoich zwierząt domowych i wakacyjnych podróży, teraz jest to ogromna firma pod parasolem Google, która stała się witryną, w której można znaleźć filmy wideo o prawie każdym opisie. Wszyscy, od filmowców, przez działy marketingu korporacji, po muzyków grających w garażu, używają YouTube do prezentowania swoich filmów i treści. Powstała zupełnie nowa generacja kanałów wideo YouTube, wypełnionych ludźmi zarabiającymi prawdziwe pieniądze na różne sposoby.

Jak zatrzymać wcześniejsze odcinanie filmów z YouTube

Oczywiście YouTube nie jest pozbawiony problemów. Oprócz krytyki społecznej — autentycznych obaw o prywatność użytkowników, radykalizację w Internecie, rozpowszechnianie fałszywych historii i karanie kanałów z rąk wielkich korporacji bez uzasadnienia — witryna ma również swój udział w kwestiach technicznych. Załóżmy, że pokazujesz znajomemu film na YouTube, a kiedy masz zamiar przejść do dobrej części, film zostaje przerwany, przeskakując do końca filmu, podczas gdy YouTube sugeruje sprawdzenie czegoś nowego. To frustrujący problem, który od lat powraca.

Niestety, wydaje się, że użytkownicy dość często napotykają ten problem, a przyczyna może się różnić w zależności od urządzenia i samego wideo. Czasami komunikat o błędzie oznacza, że ​​film był niepubliczny lub usunięty podczas jego oglądania; innym razem twoje połączenie zostało przerwane, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Ale najczęściej jest to problem z pobieraniem pamięci podręcznej, co oznacza, że ​​musisz wyczyścić pamięć podręczną na swoim urządzeniu. Oto, jak naprawić filmy z YouTube, gdy przeskakują do końca.

Przeglądarki komputerowe

Jeśli oglądasz na komputerze, będziesz chciał wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce. Wyczyszczenie pamięci podręcznej w przeglądarce naprawdę zależy od używanej aplikacji, więc skorzystaj z naszego przydatnego przewodnika poniżej, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną i wrócić do oglądania filmów

  • Chrom: Kliknij menu ustawień w prawym górnym rogu wyświetlacza, a następnie wybierz Ustawienia. Wybierz z menu opcję Historia, a następnie wybierz „Wyczyść dane przeglądania”. Dokonaj wyboru z listy opcji na karcie Zaawansowane i upewnij się, że pamięć podręczna znajduje się wśród elementów usuwanych, zaznaczając „Zbuforowane obrazy i pliki”
  • Microsoft Edge (bez chromu): Otwórz Opcje internetowe i przejdź do zakładki "Ogólne". Tam kliknij „Usuń historię przeglądania”.
  • Opera: Z menu wybierz menu Narzędzia w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Usuń prywatne dane. Gdy to zrobisz, sprawdź wszystkie opcje, a następnie potwierdź usunięcie.
  • Firefox: Otwórz menu opcji i znajdź okienko „zaawansowane”. Stamtąd przejdź do „Sieci” i poszukaj „buforowanej treści internetowej”. Obok informacji o tym, ile miejsca jest napisane „Wyczyść teraz”, pojawi się przycisk. Kliknij na to.

Możesz również wypróbować inną przeglądarkę na swoim urządzeniu, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje. Na przykład, jeśli regularnie korzystasz z przeglądarki Chrome, ale problem nie pojawia się w przeglądarce Microsoft Edge, możesz sprawdzić, czy przyczyną problemu jest rozszerzenie lub dodatek w przeglądarce Chrome. Adblockery i inne podobne rozszerzenia mogą często przerywać strumienie wideo podczas oglądania treści online. Możesz spróbować obejrzeć film w trybie przeglądania prywatnego, bez rozszerzeń, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

Aplikacje mobilne

Sposoby rozwiązywania problemów na urządzeniach mobilnych są niestety znacznie bardziej ograniczone niż wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki lub wypróbowanie innej aplikacji. Ponieważ ograniczasz się do aplikacji mobilnej na swojej platformie, musisz znaleźć sposób, aby działała dla Ciebie.

Filtry wyszukiwania w YouTube

Zalecamy, aby najpierw spróbować odinstalować i ponownie zainstalować aplikację, bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz. Aby odinstalować aplikację na Androida, kliknij i przytrzymaj aplikację w szufladzie aplikacji i przeciągnij ją na górę ekranu, nad zakładką „Odinstaluj”. Odinstalowanie aplikacji może nie być możliwe na niektórych urządzeniach, więc może być konieczne zagłębienie się w ustawienia aplikacji, aby zamiast tego wyczyścić pamięć podręczną aplikacji. Aby odinstalować w systemie iOS, kliknij i przytrzymaj ikonę aplikacji, aż aplikacja się poruszy, a następnie kliknij mały X w rogu wyświetlacza. Po odinstalowaniu aplikacji zainstaluj ją ponownie ze sklepu App Store lub Google Play, aby odzyskać YouTube na swoim urządzeniu, a następnie ponownie zaloguj się na swoje konto i spróbuj ponownie obejrzeć film.

Oto kilka innych szybkich wskazówek i porad dotyczących resetowania YouTube na telefonie:

  • Ponowne uruchamianie telefonu
  • Czyszczenie pamięci podręcznej w telefonie (tylko Android)
  • Resetowanie telefonu do ustawień fabrycznych

Ostatecznie oprogramowanie — zwłaszcza aplikacje na smartfony — może z czasem ulegać błędom, ale resetowanie aplikacji zazwyczaj może rozwiązać problem.

Telewizory Smart TV i dekodery

Twoje możliwości rozwiązania tego problemu na telewizorach Smart TV i dekoderach są jeszcze bardziej ograniczone niż na urządzeniach mobilnych, ponieważ nie zawsze możesz odinstalować aplikację lub wyczyścić pamięć podręczną urządzenia. To powiedziawszy, zarówno inteligentne urządzenia do przesyłania strumieniowego, jak i same telewizory zazwyczaj mają opcję przywrócenia ustawień fabrycznych, jeśli działają aplikacje lub inne oprogramowanie, i zalecamy próbę przywrócenia ustawień fabrycznych, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem z tymi aplikacjami. Ostatecznie, poza pełnym resetowaniem, niewiele można zrobić, aby rozwiązać problem.

Chromecast

Skontaktuj się z Google

Oczywiście, jeśli problemy z odtwarzaniem filmów w YouTube nadal występują na wielu urządzeniach i nie ograniczają się tylko do urządzenia mobilnego, te rozwiązania nie rozwiążą problemu. Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe i nadal masz problemy, spróbuj skontaktować się z działem obsługi klienta Google, aby rozwiązać problem. Pamiętaj, aby dołączyć zrzuty ekranu i szczegółowe opisy filmów, kody czasowe i urządzenia, na których występuje problem. Pomoc techniczna Google nie ma tych Najlepsza reputację, ale z czasem i wystarczającą ilością szczegółów, odrobiną cierpliwości i dużo szczęścia, możesz po prostu rozwiązać swój problem.