Gif nie działa na Instagramie – co robić

Gify są wszędzie online. Są ważną częścią prawie wszystkich mediów społecznościowych i zwykle są używane do sprytnych memów i zabawnych animacji. Ale jest jedna platforma mediów społecznościowych, która często sprawia trudności swoim użytkownikom z animowanymi gifami, a jest nią Instagram.

Gif nie działa na Instagramie - co robić

Jeśli próbujesz przesłać gif na Instagram, ale tak się nie dzieje, możesz się zastanawiać, dlaczego inni mogą to zrobić tak łatwo. Publikowanie gifa nie jest zbyt trudne, gdy nauczysz się to robić za pomocą kilku obejść. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o Instagramie i animowanych gifach.

Polityka dotycząca GIF-ów na Instagramie

Instagram nie ma natywnej obsługi plików .gif. Oznacza to, że możesz opublikować dowolną treść w formacie JPEG lub PNG. Jak więc inni użytkownicy mogą publikować gify?

Odpowiedź brzmi, że musisz być kreatywny. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest użycie Boomerang, prostej aplikacji zaprojektowanej, aby umożliwić użytkownikom tworzenie filmów przypominających gif.

ikona instagrama

Korzystanie z bumerangu

Oto jak działa Boomerang. Po przyznaniu jej dostępu do tylnego aparatu aplikacja może zrobić 10 zdjęć w krótkich odstępach czasu. Następnie umieszcza je w kolejności, przyspiesza tę sekwencję i wygładza liczbę klatek na sekundę.

bumerang

Tworzy to małe wideo, które stale się zapętla. Zasadniczo jest to gif, ale w formacie pliku wideo. Pamiętaj, że Boomerang nie dodaje dźwięku do twojego gifu, mimo że format pliku może go obsługiwać. Dzięki tej metodzie żaden film nie jest nagrywany. Zamiast tego zestaw zdjęć tworzy film.

Po skompilowaniu wideo możesz obejrzeć podgląd. Następnie zostaniesz poproszony o wybranie sposobu, w jaki chcesz go udostępnić. Po wybraniu Instagrama otrzymasz możliwość edycji swojego mini-gifu wideo Boomerang, jak każdy inny film na Instagramie. Możesz dodać filtry, wybrać obraz miniatury i tak dalej.

Zwykła ikona kamery, która pojawia się na miniaturach wideo, nie występuje w żadnym filmie Boomerang. W pewnym sensie sprawia to, że wygląda to jeszcze bardziej jak animowany gif.

Oczywiście nie wszyscy są zadowoleni z Boomerangu. Głównie dlatego, że każdy film przesłany z aplikacji będzie oznaczony znakiem wodnym „wykonane w Boomerangu”. Należy również zauważyć, że Boomerang jest dostępny wyłącznie na iOS i można go znaleźć tylko w Apple App Store.

Korzystanie z witryn GIF

Giphy posiada rozbudowane biblioteki gifów. Mają dedykowane wyszukiwarki gifów, które bez wątpienia znasz. Te strony internetowe umożliwiają udostępnianie gifów bezpośrednio w historii lub kanale na Instagramie.

giphy
  1. Przejdź do dowolnej witryny
  2. Znajdź najlepszy gif, aby wyrazić swój stan umysłu

  3. Dotknij gif

  4. Stuknij ikonę Udostępnij (ikona papierowego samolotu)

  5. Stuknij ikonę Instagram

Być może zastanawiasz się, jak to działa, jeśli Instagram nie ma natywnej obsługi plików gif. Odpowiedź brzmi, że Giphy, Tenor i inne wyszukiwarki gifów zmieniają format gifa przed przesłaniem go na Instagram.

Zasadniczo przesyłają gif jako mini wideo, bez konieczności korzystania z oprogramowania do konwersji wideo. Strony te wykrywają ograniczenia, jakie ma każda platforma mediów społecznościowych, i wykonują dla Ciebie wszystkie odpowiednie modyfikacje lub konwersje.

Dodawanie gifów do historii

Instagram ma również naklejki gif. Możesz je znaleźć, dotykając ikony tworzenia, a następnie wybierając opcję Gif. Spowoduje to wyświetlenie bazy danych naklejek gif, podobnie jak w przypadku wyszukiwania gifów na czacie lub komunikatorze na Facebooku.

Szukaj naklejek według słów kluczowych i ściągnij je, aby je powiększyć lub zmniejszyć. Możesz także przytrzymać palec na naklejce i zmienić jej położenie na zdjęciu, do którego chcesz je dodać. Istnieje wiele naklejek, które mogą wyrazić Twój nastrój i dodać więcej kontekstu do historii lub filmu.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka dodatkowych odpowiedzi na temat GIFów i Instagrama:

Czy mogę tworzyć własne gify?

Absolutnie! Możesz tworzyć własne gify za pomocą jednego z wielu darmowych twórców gifów i aplikacji dostępnych na Androida i iOS. Właściwie mamy cały artykuł o tym, jak tworzyć własne gify, ale skoro już tu jesteś, Giphy i Tenor to doskonałe zasoby.

Oprócz filmu Boomerang (który oczywiście nie jest gifem, ale daje opcje dostosowywania) możesz tworzyć gify online. Pamiętaj tylko, że mogą nie zostać poprawnie przesłane na Instagram, chyba że wykonasz powyższe kroki.

Czy Instagram kiedykolwiek będzie działał z formatami .gif?

Chociaż nie ma konkretnych dowodów potwierdzających, że relacje Instagram/gif ulegną poprawie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości stanie się to prostsze. Facebookowi zajęło też trochę czasu praca z gifami, a ponieważ firma jest właścicielem Instagrama, prawdopodobnie programista w pewnym momencie zaktualizuje tę opcję.

Ponieważ gify są niezwykle przydatne i zabawne, wszyscy możemy mieć nadzieję, że w przyszłej aktualizacji uwzględnią ten format.

Dlaczego GIPHY współpracuje z Instagramem, a inni twórcy gifów nie?

Jeśli nie lubisz GIPHY lub nie chcesz zakładać konta i logować się, być może szukasz innych twórców gifów, którzy współpracują z Instagramem. Wiele z tych innych witryn nie ma opcji udostępniania na Instagramie, podczas gdy niektóre można zapisać na swoim urządzeniu, nie są one poprawnie przesyłane.

Dzieje się tak, ponieważ pliki GIPHY nie są w rzeczywistości w formacie .gif. To trochę mylące, ale gify, które pobierasz (lub przesyłasz) z GIPHY, są w formacie MP4, dzięki czemu są kompatybilne z Instagramem.

Jak wspomniano wcześniej, jest zbyt wiele darmowych aplikacji i witryn do tworzenia gifów, aby przejrzeć je wszystkie w jednym artykule, ale przeglądaj online w poszukiwaniu niektórych, które oferują kompatybilność z Instagramem, jeśli chcesz uniknąć GIPHY.

Jak często używasz gifów?

Chociaż wiele osób postrzega Instagram jako stojący za innymi platformami mediów społecznościowych, jeśli chodzi o akceptację niektórych formatów plików, jak widać, istnieje kilka obejść w dziale plików gif.

Jak często używasz gifów na Instagramie, aby wzbogacić swoją historię lub opublikować szybką odpowiedź? Czy przeszkadza ci fakt, że nadal nie ma natywnej obsługi plików gif? Zostaw nam swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej.