Jak dostać się do Zandalar w World of Warcraft

Zandalar to nowa strefa w rozszerzeniu WoW (World of Warcraft) Battle for Azeroth. Lokacja oferuje jedyne w swoim rodzaju łupy, historie, lochy i linie zadań.

Jak dostać się do Zandalar w World of Warcraft

Szamanistyczne trolle żyją w Zandalar i wykorzystują kombinację magii krwi i voodoo, aby walczyć i przetrwać. Warto to wiedzieć, ponieważ nawet najsłabszy troll może stanowić poważne zagrożenie podczas eksploracji Zandalar. Możesz jednak uczynić Zandalari swoimi sojusznikami, a ten artykuł opisuje zadanie, które ma to zrobić.

Ale zanim poznasz tę tajemniczą strefę i jej mieszkańców, musisz zrobić kilka rzeczy.

Jak dostać się do Zandalar w World of Warcraft

Przed uzyskaniem dostępu do Zandalar musisz wykonać kilka zadań. Oczywiście musisz wcielić się w postać Hordy.

 1. Rozpocznij od ukończenia zadania, w którym pamiętasz bitwę Lordaeron. Musisz przejść zadanie, zanim przejdziesz dalej.
 2. Pomijając to, udaj się do Silithus i porozmawiaj z Magnim Bronzebeardem. Były król krasnoludów opowie ci o konkretnych zakłóceniach zachodzących w nowej rozgrywce.
 3. Rozmawiając z Bronzebeardem, lepiej zrozumiesz Serce Azeroth. A tymczasowo pomożesz w ustabilizowaniu Serca Azeroth. Następnie wrócisz do Orgrimamar, aby wykonać wyjątkowe zadanie zlecone przez Sylvanas.
 4. Zadanie polega na tym, że staniesz się członkiem zespołu ratunkowego, który sprowadzi dwa trolle z Zandalar, które są zakładnikami w Koszarach Stormwind. Misją jest dostać się do koszar i uratować trolle, a one pomogą ci wrócić do Zandalar.
 5. Teraz, gdy jesteś w Zandalar, przystąp do tworzenia swojej ambasady. Robisz to, lokalizując karczmarza, a następnie ustawiając Heartstone, abyś mógł szybko wrócić.

Dodatkowa wskazówka: Jeśli opuścisz Zandalar, możesz wrócić, korzystając z portalu Orgrimmar.

Jak wrócić do Zandalar z Orgrimmar w WOW?

Zarówno gracze Hordy, jak i Przymierza mogą wrócić do Zandalar z Orgrimmaru. Zadania i działania, aby się tam dostać, są różne i oto, co powinieneś wiedzieć.

Sojusz

 1. Kroki zakładają, że masz przyczółek w Zandalar, ale wyjechałeś z jakiegokolwiek powodu.
 2. Wejdź do Wind’s Redemption (znajduje się w Boralus) i porozmawiaj z Wielkim Admirałem Jes-Terethem. Tutaj można znaleźć mapę zwiadowczą dla kampanii Zandalar i tabelę dowodzenia misji.
 3. Śledź rozgrywkę i użyj mapy oraz tabeli, aby znaleźć drogę powrotną do Zandalar.

Horda

 1. Musisz ukończyć lub rozpocząć misję Zuldazar, aby móc wrócić do Zandalar z Orgrimmaru.
 2. Gdy to zrobisz, udaj się do Orgrimmar Portal Room i użyj portalu, aby przenieść się do Zandalar. Alternatywnie możesz wskoczyć na pokład łodzi na Wyspach Echo (są w Durotar), która zabierze Cię do Zandalar.

Jakie zadanie zabierze Cię do Zandalar

Celem dotarcia do Zandalar jest uczynienie Trolli Zandalari swoimi sojusznikami. Aby móc używać Zandalari w grze, musisz wykonać cały łańcuch zadań.

Aby uzyskać dostęp do Zandalari, Imperium Zandalari musi cię wywyższyć, co możesz osiągnąć na przykład dzięki misjom światowym. Jeśli nie zostałeś Wywyższony, wypełnij to najpierw. Ponadto musisz ukończyć kampanię wojenną.

Pozbądź się tego, przejdź do Orgrimmaru i wejdź do Ambasady Hordy, aby uczynić Zandalari swoimi sojusznikami.

Odblokowanie Zandalari

Poniższe kroki podpowiadają, jak uczynić rasę swoimi sojusznikami. Ale powinieneś wiedzieć, że pojawią się spoilery sekwencji zadań.

 1. W Ambasadzie Hordy dowiesz się, że Zandalari stanie się częścią Hordy. Odkąd król Rastakhan zmarł, Takanji musi podnieść poprzeczkę i zostać królową Zandalari. Talanji będzie ci wdzięczny za pomoc i zaprosi cię na pianie w Zuldazar.
 2. Kiedy przybędziesz, Wielka Pieczęć będzie pusta, ale Emisariusz poinformuje cię o tym, co się dzieje. Idź na koniec korytarza i porozmawiaj z nim, a następnie weźmiesz udział w rytuale koronacyjnym w Zanchul. Wskocz na czekający na ciebie Direhorn i podążaj za procesją.
 3. W miarę postępów otrzymasz więcej informacji o tym, co się stanie. Jeśli przyszła królowa czegoś chce, to ty przekażesz wiadomość jej ludowi. Ale nie wszystkim podoba się idea Takanji jako królowej i będziesz musiał walczyć z tymi pesymistami.
 4. W Zocalo dochodzi do zamieszek, a przyszła królowa zleci ci ich naprawienie. Wyzwaniem jest to, że możesz użyć siły tylko w ostateczności. Pamiętaj, aby zapamiętać imię, które ujawnia Enforcer Malzon; to Biała Wdowa.
 5. Imię pojawi się więcej niż kilka razy, gdy usuniesz zamieszki, ale nie będziesz w stanie znaleźć wdowy. Wróć do Zanchul i poproś o pomoc Talanjiego. Kiedy tam dotrzesz, zdasz sobie sprawę, że rozpętało się piekło.
 6. Kapłanka Bwonsamdi została zabita, a więcej kapłanów jest przetrzymywanych w niewoli. Musisz ich uwolnić i rozprawić się z Prałatem, który spowodował bałagan. Potem wrócisz do Talanji i udasz się na spotkanie z Radą Zanchuli, którą w międzyczasie zebrała. Rada ma trzech nowych członków. Najpierw będąc Torollanem, którego poznałeś w Nazmirze, Rakera też tam jest i to samo dotyczy Jo’noka, przedstawiciela Torcali.
 7. Nagle rada zostaje wtulona w pajęczą sieć, a kobieta, którą spotkałeś na Tarasie Wybierz, ujawnia swoją prawdziwą twarz. To jest Biała Wdowa i musisz pokonać ją i jej pająki.
 8. Po wykonaniu tej czynności możesz w końcu być świadkiem piania Talanjiego, ale nie możesz się wtrącać. Jednak Krag’wa chce, abyś pomógł mu zrozumieć, jak daleko posunie się Takanji, by chronić swój lud. Staniesz się świetlikiem i będziesz nadal unikać sług Krag’wy z pomocą Talanjiego. Następnie musisz udać się do Gonka, który ma pytanie do przyszłej królowej.
 9. Po tym, jak Gonk przemówi, udasz się do Pa'ku i ukończysz wyzwanie, które stawia dla ciebie i przyszłej królowej. Musisz wspiąć się na piramidę, walcząc z wiatrami, które nadchodzą. Na górze wiatr ustaje, a ty otrzymujesz komplement.
 10. Potem spotykasz Bwonsamdi, która ma nową umowę dla Talanjiego, by zostawić ją w spokoju. Warunek porozumienia jest dość wyjątkowy, ale Talanji go akceptuje. Od tego momentu nie będziesz już potrzebny, ponieważ oznacza to koniec rytuału koronacyjnego.
 11. Talanji przemówi, a Zandalari stanie się częścią Hordy. Zostaniesz poproszony o zlokalizowanie Sylvanas i przekazanie zaproszenia Talanjiego na spotkanie z nią przy Wielkiej Pieczęci. Pomimo tego, że nie był zachwycony zaproszeniem, Silvanas przyjdzie z tobą.
 12. W sali tronowej Talanji przedstawi swoją ofertę, a Zandalari w końcu dołączy do Hordy jak równy z równym. Ponadto powstrzymuje Sylvanas przed kwestionowaniem tego pomysłu.

Co się potem dzieje?

Gdy misja dobiegnie końca, a Talanji zostanie królową, możesz grać i rzucać Trollami Zandalari. Pomagasz również zamknąć ważny rozdział w historii Zandalari, ponieważ pomagasz córce zmarłego króla wstąpić na tron.

Dopiero okaże się, jak Zandalari poradzi sobie w Bitwie o Azeroth. Ale ponieważ uczyniłeś ich sojusznikami, mają o wiele lepszy początek niż przed misją. Istnieje możliwość, że Sylvanas nie będzie szanować Zandalari niezależnie od umowy.

Ale wraz z wydaniem nowej łatki do gry możesz wyrównać Zandalari i wykorzystać ich moc.

Wyszukiwanie Zandalar

W nieustannie ewoluującym wszechświecie WoW Zandalar jest bez wątpienia jedną z najbardziej ekscytujących stref do odkrycia. Jeśli nic więcej, masz szansę uczynić Zandalari swoimi sojusznikami i stać się silniejszym w tym procesie.

I tak, nierzadko się mylisz, jak dostać się do Zandalar, ale teraz znasz wszystkie zadania i działania, które zabiorą Cię do tej strefy. Ukończ misje, a będziesz mógł wjeżdżać i wyjeżdżać z Zandalar bez prób i błędów.

Czy lubisz rozszerzenia Battle of Azeroth? Czy znasz jakieś inne questy lub sztuczki, które odblokowują Zandalar? W komentarzach poniżej daj nam swoje dwa grosze.