Jak uzyskać zwrot pieniędzy od Uber

Niezależnie od tego, czy coś było nie tak z Twoją jazdą, opóźnienie w dostawie lub problem z karnetem Uber, czasami chcesz poprosić Ubera o zwrot pieniędzy. Ale jak złożyć taką prośbę?

Jak uzyskać zwrot pieniędzy od Uber

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać zwrot pieniędzy od Ubera, nie szukaj dalej. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o polityce zwrotów Ubera i warunkach, na jakich będziesz mieć prawo do zwrotu pieniędzy.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy za przejazd Uber?

Możesz poprosić o zwrot pieniędzy za przejazd Uberem za pomocą aplikacji mobilnej lub odwiedzając stronę internetową. Należy pamiętać, że nie ma gwarancji, że otrzymasz zwrot pieniędzy. Możesz tylko skontaktować się z Uberem, opisać okoliczności i poczekać, aż rozpatrzy Twoją prośbę i poinformuje Cię o swojej decyzji. W zależności od okoliczności Uber zdecyduje, czy Twoja prośba zostanie przyjęta, czy odrzucona.

Ważne jest również, aby wspomnieć, że powinieneś poprosić o zwrot pieniędzy jak najszybciej po incydencie. Jeśli poczekasz, aby o to poprosić, opcja może zniknąć, a po tym nie będziesz w stanie nic zrobić z taryfą. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie rachunków za każdą jazdę i upewnianie się, że wszystko jest w porządku.

Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, aby poprosić o zwrot pieniędzy, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację Uber. Zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 2. Stuknij trzy linie w lewym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do menu.

 3. Kliknij „Twoje podróże”. Upewnij się, że u góry wybrano opcję „Przeszłość”.

 4. Wybierz podróż, za którą chcesz poprosić o zwrot pieniędzy.

 5. Dotknij „Chcę zwrotu”.

 6. Wybierz z listy potencjalnych problemów, takich jak „Mój kierowca był niegrzeczny”, „Zakwestionuj opłatę za anulowanie”, „Mam dodatkową opłatę za tę podróż” itp. Jeśli nie widzisz problemu opisującego Twoją sytuację, dotknij „Miałem inny problem z moim podopiecznym”.

 7. Zapoznaj się z zasadami zwrotów dla wybranego problemu.

 8. Wypełnij formularz. W zależności od problemu może być wymagane podanie dodatkowych szczegółów dotyczących podróży. Staraj się być zwięzły i dokładny.

 9. Po zakończeniu dotknij "Prześlij".

Jeśli chcesz poprosić o zwrot pieniędzy za pośrednictwem strony internetowej, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otwórz przeglądarkę i wejdź na stronę Ubera.

 2. Naciśnij „Zaloguj się” po prawej stronie i wprowadź swój adres e-mail lub numer telefonu.

 3. Wybierz zakładkę „Dla jeźdźców” po lewej stronie.

 4. Naciśnij menu rozwijane, aby wybrać datę danej jazdy.

 5. Naciśnij „Chcę zwrotu pieniędzy” po prawej stronie.
 6. Wybierz opcję, która najlepiej opisuje Twoją sytuację.
 7. Podaj więcej szczegółów dotyczących problemu, jeśli zostaniesz o to poproszony. Bądź uprzejmy i podawaj jak najwięcej informacji.
 8. Gdy skończysz, dotknij "Prześlij".

Uber zmieni Twoją prośbę i skontaktuje się z Tobą, korzystając z podanego przez Ciebie adresu e-mail. Odpowiedź zwykle zajmuje od 24 godzin do tygodnia.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy od Uber Eats

Jeśli zamawiałeś jedzenie przez Uber Eats i coś poszło nie tak, możesz również poprosić o zwrot pieniędzy. Możesz to zrobić za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony internetowej.

Jeśli zamówiłeś jedzenie w restauracji, ale chcesz je anulować, a korzystasz z aplikacji mobilnej, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację Uber Eats i zaloguj się.

 2. Naciśnij „Zamówienia” na dole.

 3. Dotknij „Nadchodzące”.

 4. Kliknij zamówienie, które chcesz anulować.
 5. Dotknij „Anuluj zamówienie”.

 6. Podaj więcej szczegółów dotyczących powodów anulowania. Naciśnij „Gotowe”.

Możesz również anulować nadchodzące zamówienie za pomocą aplikacji Uber:

 1. Otwórz aplikację Uber.

 2. Dotknij „Zamów jedzenie”.
 3. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

 4. Dotknij „Zamówienia”.

 5. Wybierz zamówienie, które chcesz anulować, i naciśnij „Anuluj zamówienie”.

Anulowanie zamówienia i otrzymanie zwrotu pieniędzy jest możliwe tylko wtedy, gdy restauracja jeszcze go nie otrzymała. Dlatego musisz działać szybko, jeśli chcesz otrzymać zwrot pieniędzy.

Ale co, jeśli otrzymałeś zamówienie i zauważyłeś, że brakuje niektórych elementów lub otrzymałeś niewłaściwe zamówienie? W takim przypadku skorzystaj ze strony internetowej Uber, aby poprosić o zwrot pieniędzy:

 1. Otwórz przeglądarkę i wejdź na stronę Ubera.

 2. Zaloguj się, używając swojego adresu e-mail lub numeru telefonu.

 3. Podaj więcej szczegółów dotyczących Twojego problemu. Dołącz zdjęcia otrzymanego zamówienia i szczegółowo wyjaśnij sytuację.
 4. Gdy skończysz, naciśnij „Prześlij”.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy z karnetu Uber

Uber Pass to doskonały sposób na zaoszczędzenie na przejazdach i Uber Eats. Jeśli przypadkowo zasubskrybowałeś subskrypcję lub Uber obciążył Cię nawet po anulowaniu subskrypcji, oto jak poprosić o zwrot pieniędzy:

 1. Otwórz aplikację Uber na swoim telefonie/tablecie.

 2. Dotknij "Konto".

 3. Dotknij „Pomoc”.

 4. Kliknij „Przepustka Uber”.

 5. Dotknij „Jak anulować subskrypcję?”

 6. Dotknij „Czatuj z nami”.
 7. Podaj szczegóły swojego problemu na czacie obsługi klienta.

Zgodnie z Uberem w sprawie wszelkich nieautoryzowanych obciążeń należy skontaktować się w ciągu 60 dni.

Jeśli anulowałeś swoją subskrypcję, ale nadal naliczono opłatę, sprawdź ponownie, czy anulowałeś subskrypcję co najmniej 48 godzin przed pojawieniem się obciążenia. Jeśli tak nie jest, najprawdopodobniej nie będziesz w stanie uzyskać zwrotu pieniędzy.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak skontaktować się z obsługą klienta Uber?

Możesz skontaktować się z Uberem na wiele sposobów.

Jednym ze sposobów skontaktowania się z Uberem jest aplikacja. Wsparcie w aplikacji umożliwia uzyskanie pomocy w przypadku jakichkolwiek problemów. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Ubera i szukasz szczegółowych informacji na temat korzystania z aplikacji, zamawiania przejazdów, płatności itp., sekcja „Pomoc” zawiera wszystkie niezbędne informacje.

Oto jak uzyskać dostęp do sekcji „Pomoc” w aplikacji:

1. Otwórz aplikację Uber.

2. Stuknij trzy linie w lewym górnym rogu.

3. Dotknij „Pomoc”.

4. Wybierz temat, o którym chcesz dowiedzieć się więcej, np. „Problemy z podróżą i zwroty pieniędzy”, „Konto i opcje płatności”, „Uber Pass” itp. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze, dotknij „Przewodnik po Ubera. Skorzystaj z odpowiednich sekcji, aby zgłosić potencjalne problemy.

Innym sposobem skontaktowania się z obsługą klienta Uber jest telefon. Linia wsparcia 24/7 jest dostępna dla wszystkich użytkowników Uber.

Możesz również zadzwonić do obsługi klienta za pomocą aplikacji:

1. Otwórz aplikację Uber.

2. Stuknij trzy linie w lewym górnym rogu.

3. Dotknij „Pomoc”.

4. Wybierz „Zadzwoń do pomocy”.

Zostaniesz automatycznie połączony ze wsparciem.

Uber oferuje również pomoc online. Sekcja pomocy zawiera informacje dotyczące wszystkiego, co musisz wiedzieć o Uberze i jak z niego korzystać. Oprócz tego możesz skontaktować się z obsługą klienta w tej sekcji, poprosić o zwrot pieniędzy, złożyć skargę itp.

Ile czasu zajmuje Uberowi zwrot środków?

Nie ma dokładnej odpowiedzi na to pytanie. W niektórych przypadkach proces zwrotu pieniędzy trwa od 1 do 5 dni roboczych. Czasami może trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy.

Zespół obsługi klienta Uber zwykle skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin, ale to nie znaczy, że otrzymasz zwrot pieniędzy od razu. W zależności od napotkanego problemu proces może być dość długi. To, kiedy otrzymasz zwrot pieniędzy, zależy również od Twojego banku.

Prosząc o zwrot pieniędzy, możesz pozytywnie wpłynąć na ten proces. Postaraj się podać jak najwięcej szczegółów – dostarcz zdjęcia lub inne dowody, które dowodzą, że się kwalifikujesz. W ten sposób obsługa klienta będzie miała wszystkie niezbędne informacje, co pozwoli im na szybszą pracę. Ważne jest również, aby zachować uprzejmy ton i jasno i z szacunkiem komunikować sytuację.

Kolejnym kluczowym czynnikiem do rozważenia jest czas. Jeśli poprosisz o zwrot pieniędzy za przejazd lub zamówienie, które miało miejsce kilka miesięcy temu, najprawdopodobniej go nie otrzymasz. To samo dotyczy przesyłania niejasnych, niejasnych raportów, które nie zawierają wystarczających informacji.

Uber jest super

Jeśli uważasz, że kwalifikujesz się do zwrotu pieniędzy od Ubera, możesz skontaktować się z obsługą klienta na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy chodzi o przejazd, Uber Eats, czy Uber Pass, żądanie zwrotu pieniędzy można złożyć w kilku krokach, ale pamiętaj, że nie ma gwarancji, że go otrzymasz. Zachowaj cierpliwość, dokładność i zwięzłość, prosząc o zwrot pieniędzy, a obsługa klienta Uber skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiesz się, jak uzyskać zwrot pieniędzy od Ubera. Ponadto mamy nadzieję, że uzyskałeś więcej informacji na temat procesu zwrotu pieniędzy Ubera i sposobów kontaktowania się z obsługą klienta.

Czy kiedykolwiek zażądałeś zwrotu pieniędzy od Ubera? Czy skorzystałeś z jednej z opcji, o których wspomnieliśmy powyżej? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.