Galaxy S8/S8+ – jak korzystać ze zwolnionego tempa

Stosowanie zwolnionego tempa może być świetnym sposobem na podkreślenie konkretnego momentu w nagraniu wideo. Każdy może z niego korzystać z doskonałym skutkiem.

Galaxy S8/S8+ - Jak korzystać ze zwolnionego tempa

Jak tworzyć filmy w zwolnionym tempie za pomocą Galaxy S8 lub S8+? Czy jakość nagrywania jest do zera?

Jak nagrywać w zwolnionym tempie

Oto prosty przewodnik dotyczący używania S8/S8+ do nagrywania wydarzeń w zwolnionym tempie:

  1. Otwórz aplikację Aparat

  2. Przesuń w prawo

To da ci wybór trybów aparatu. Niektóre z nich są przeznaczone do fotografii, inne do nagrań wideo. Tryb Slow Motion jest reprezentowany przez trzy okręgi.

  1. Stuknij w Tryb zwolnionego tempa

W górnej części ekranu na żywo pojawi się teraz Zwolnione tempo.

  1. Dotknij, aby rozpocząć nagrywanie

Nagraj wideo dokładnie tak, jak w trybie standardowym.

Aparat Galaxy S8/S8+ jest wyposażony w cyfrową stabilizację obrazu wideo. Oznacza to, że Twoje nagranie będzie wyglądać gładko, nawet jeśli Twoja ręka lekko się poruszy podczas nagrywania. Podczas nagrywania można korzystać z 8-krotnego zoomu cyfrowego.

  1. Wejdź do swojej galerii

Filmy w zwolnionym tempie w Twojej galerii są oznaczone ikoną trzech okręgów. Stuknij swoje nagranie, aby je edytować.

Zmień interwał w zwolnionym tempie

Fragmenty nagrania w zwolnionym tempie są oznaczone na pasku odtwarzania w odstępach w nawiasach. Tylko część filmu zostanie spowolniona, w zależności od algorytmów aplikacji Aparat. Ale co, jeśli chcesz spowolnić inną część swojego filmu?

Możesz zmienić interwał, po prostu przeciągając nawiasy w odpowiednie miejsce na pasku odtwarzania. Możesz także wydłużyć interwał do całego paska odtwarzania, co oznacza, że ​​cały film jest w zwolnionym tempie. Dodatkowo możesz stworzyć więcej niż jeden interwał.

Dostępna jest również opcja edycji, która pozwala wybierać między różnymi szybkościami odtwarzania: interwały w zwolnionym tempie mogą być odtwarzane z 1/2, 1/4 lub 1/8 standardowej szybkości wideo.

Przytnij wideo

Możesz także skrócić swoje nagranie do rozmiaru.

Udostępnij wideo

Po ukończeniu filmu w zwolnionym tempie możesz udostępnić go na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Kilka ważniejszych specyfikacji

Twój Galaxy S8 lub S8+ jest wyposażony w wysokiej jakości aparat, który działa dobrze w słabo oświetlonych warunkach. Może nagrywać filmy 4K z prędkością 30 kl./s. Jeśli chcesz uzyskać wyższą liczbę klatek na sekundę, możesz zamiast tego wybrać rozdzielczość 1080p.

Jeśli chcesz poeksperymentować w zwolnionym tempie, możesz nagrywać wideo z prędkością 240 klatek na sekundę. Oznacza to, że możesz spowolnić 5 sekund nagrywania do 40 sekund odtwarzania.

Kiedy nagrywasz w zwolnionym tempie, Twoja rozdzielczość musi wynosić 720p. Jeśli chcesz uzyskać wyższą liczbę klatek na sekundę lub wyższą rozdzielczość, być może będziesz musiał wymienić swój S8 na nowszy telefon, taki jak Galaxy S9. Ale większość użytkowników jest zadowolona z jakości filmów w zwolnionym tempie zrobionych za pomocą S8/S8 +.

Ostatnie słowo

Oprócz slow-motion do wyboru są inne ciekawe tryby wideo.

Możesz na przykład użyć trybu hyperlapse, aby nagrać długie wydarzenie, a następnie odtworzyć je w kompaktowej formie. Wirtualne ujęcie wykonuje serię zdjęć pod różnymi kątami i przekształca je w wideo.

Jeśli lubisz edytować wideo, możesz połączyć swoje filmy w zwolnionym tempie z innymi nagraniami. Gdy znajdziesz odpowiednią aplikację do edycji, będziesz mógł tworzyć złożone i fascynujące filmy na swoim S8/S8+.