Jak przekazywać wiadomości tekstowe na e-mail?

Pomimo rozwoju aplikacji do wysyłania SMS-ów i komunikatorów, poczta e-mail pozostaje wypróbowanym i prawdziwym sposobem komunikacji elektronicznej, który nadal jest ważny dla wielu użytkowników. Korzystanie z poczty elektronicznej ma wiele zalet w porównaniu z wiadomościami tekstowymi w trzech bardzo ważnych aspektach.

Jak przekazywać wiadomości tekstowe na e-mail?

Po pierwsze, chociaż można je usunąć, wiadomości e-mail są zwykle przechowywane bardziej trwale niż wiadomości tekstowe, czy to na serwerze poczty e-mail, czy na komputerze lokalnym. Wiadomości tekstowe można zapisywać w podobny sposób, ale większość aplikacji do obsługi SMS-ów na smartfony ma stałe limity pamięci, a po ich osiągnięciu wiadomości muszą zostać usunięte, aby aplikacja mogła nadal działać.

Po drugie, wiadomości e-mail mogą być znacznie dłuższe niż wiadomości tekstowe, a ponieważ zwykle są tworzone na pełnowymiarowej klawiaturze, tworzenie wiadomości jest łatwiejsze. Wreszcie, poczta e-mail jest bezpieczniejszym miejscem komunikacji niż wiadomości tekstowe, z możliwością całkowicie anonimowego wysyłania wiadomości e-mail.

Ponieważ wiadomości tekstowe są tymczasowe — przynajmniej dla użytkownika — ważne jest, aby Twoje teksty były uporządkowane w bezpiecznym miejscu. Najlepszym sposobem przechowywania i organizowania ważnych tekstów jest powierzenie ich innej platformie do przesyłania wiadomości i przesłanie ich na swoje konto e-mail. Oprócz przesyłania ważnych tekstów na e-mail możesz również robić zrzuty ekranu ważnych tekstów.

Na szczęście możesz dość łatwo przekazywać wiadomości tekstowe na e-mail na większości urządzeń. W tym artykule pokażę, jak przekazać tekst na e-mail na Androida i iPhone'a, jak przekazywać wiadomości Whatsapp na e-mail i jak korzystać z Google Voice jako usługi SMS-owej.

Przekazywanie tekstów na Twój e-mail

Zasadniczo istnieją dwa różne sposoby przesyłania wiadomości tekstowych na e-mail. Możesz użyć aplikacji, aby automatycznie przesyłać niektóre lub wszystkie wiadomości w trybie cichym bez robienia czegokolwiek, lub możesz przesyłać poszczególne wiadomości ręcznie. Pokażę Ci wszystkie opcje dla platform Android i iPhone.

Jak przesłać wiadomość tekstową na mój e-mail na Androida?

Jeśli masz telefon z Androidem i chcesz przekazywać wiadomości na swoje konto e-mail, w Sklepie Google Play dostępnych jest wiele bezpłatnych aplikacji, które zrobią to za Ciebie.

Jedna z najlepiej ocenionych i darmowych aplikacji z największą liczbą funkcji nazywa się „Textra” i działa bardzo dobrze. Może się również okazać, że ta aplikacja jest przydatna do synchronizowania wiadomości tekstowych między platformami, na przykład między telefonem a laptopem.

Textra umożliwia tworzenie konfigurowalnych filtrów do przekazywania wiadomości. Możesz wybrać przekazywanie wiadomości tylko wtedy, gdy masz połączenie z Wi-Fi, tylko w sieci domowej, a nawet w roamingu.

Możesz określić adres, na który chcesz wysyłać wiadomości; możesz także przekazywać dalej na inny numer telefonu, jeśli chcesz, a także możesz wybrać kontakty, z których chcesz przekazywać wiadomości. To bardzo potężny pakiet, który wykona zadanie za Ciebie.

Jak ręcznie przekazać tekst do wiadomości e-mail w systemie Android?

Jeśli nie chcesz archiwizować wszystkich swoich wiadomości, ale tylko od czasu do czasu wysyłać SMS-y na swój e-mail, możesz po prostu ręcznie przesłać dalej. Aby ręcznie przekazać wiadomość tekstową na Androida, wystarczy dotknąć „Prześlij dalej” w aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych, a w polu docelowym lub odbiorcy wprowadź adres e-mail, pod którym zwykle dodajesz numer telefonu.

Otwórz wątek tekstowy, który chcesz przekazać.

Wybierać "Udział" (lub "Do przodu„) i wybierz „Wiadomość”. Dodaj adres e-mail, pod którym zwykle dodajesz numer telefonu. Uzyskiwać "Wysłać.”

Tak długo, jak masz w planie możliwość przesyłania danych i/lub MMS-ów, powinno to działać poprawnie. W zależności od sieci dostarczenie może potrwać kilka minut. Opcja udostępniania będzie się różnić w zależności od używanej aplikacji do przesyłania wiadomości. Android to wszechstronny system operacyjny, jeśli używasz aplikacji tekstowej innej firmy, instrukcje mogą się różnić.

Jak przesłać wiadomość tekstową na mój e-mail na moim iPhonie?

Chociaż nie jest to tak proste jak Android, ponieważ nie ma żadnych dobrych aplikacji innych firm do pobrania, istnieją sposoby na przesłanie tekstu do wiadomości e-mail. Możliwość ręcznego przekazania jednej lub więcej wiadomości na iPhonie może załatwić sprawę.

Oto jak ręcznie przekazywać wiadomości tekstowe do wiadomości e-mail na iPhonie:

 1. otwarty Wiadomościi otwórz wątek z wiadomością, którą chcesz przekazać.
 2. Dotknij i przytrzymaj wiadomość, aż pojawi się wyskakujące okienko. Uzyskiwać Jeszcze… u dołu ekranu.
 3. Stuknij okrągłe pole wyboru obok każdej wiadomości, którą chcesz przekazać.
 4. Stuknij strzałkę w prawym dolnym rogu.
 5. Wpisz adres e-mail „Do”, na który chcesz przekierować
 6. Stuknij strzałkę wysyłania znajdującą się po prawej stronie wiadomości do wysłania i to wszystko.
przekazywanie tekstu na e-mail na iOS

W zależności od sieci może minąć trochę czasu, zanim wiadomość dotrze do Twojej skrzynki odbiorczej, ale powinna tam dotrzeć.

Możesz także skonfigurować przekazywanie wiadomości tekstowych, które działa na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, takim jak iPhone lub iPad, a także na macOS. Chociaż to nie to samo, co przekazywanie wiadomości e-mail, automatyczne przechowywanie wiadomości w więcej niż jednym miejscu może pomóc:

 1. Otworzyć Ustawienia aplikacja
 2. Następnie dotknij Wiadomości
 3. Następnie dotknij Przekazywanie wiadomości tekstowych
 4. Włącz urządzenie, na które chcesz przekazać dalej. Lista urządzeń będzie zawierać wszelkie inne posiadane przez Ciebie urządzenia Apple.

Korzystanie z Google Voice jako usługi SMS-ów

Jedną z opcji do rozważenia (szczególnie jeśli masz iOS, a zatem nie masz aplikacji do obsługi tego zadania za Ciebie), jest uzyskanie bezpłatnego numeru Google Voice i użycie go jako numeru tekstowego. Aplikację Google Voice możesz zainstalować na Androida lub iOS. Usługa Google Voice będzie przechowywać Twoje wiadomości tekstowe przez czas nieokreślony, zapewniając pojemność archiwum podobną do poczty e-mail.

Ponadto Google Voice Na koniec, jeśli żadna z powyższych opcji nie działa dla Ciebie, rozważ uzyskanie bezpłatnego numeru Google Voice. Aby skonfigurować przekazywanie tekstu, zaloguj się do swojego konta Google Voice i dotknij lub kliknij menu Ustawienia.

W ustawieniach znajdź sekcję Wiadomości i włącz „Przesyłaj wiadomości na e-mail” i wprowadź adres, którego chcesz użyć. Konfiguracja przekazywania wiadomości tekstowych na e-mail za pomocą Google Voice jest tak prosta.

Przekazywanie wiadomości WhatsApp na Twój e-mail

Jeśli chcesz, możesz również przekazywać wiadomości WhatsApp na adres e-mail. Jeśli byłeś wyjątkowo zabawny podczas czatu i chcesz zapisać dowody lub mieć wybór obrazów, GIF-ów lub filmów, które chcesz zachować, możesz zapisać wszystkie swoje rozmowy WhatsApp na e-mail.

Na podstawie naszych ostatnich testów z listopada 2020 r. ta metoda działa tylko z aplikacją na iOS, a nie na Androida. Dodatkowa ikona udostępniania w iOS pozwala nam wysłać wiadomość na adres e-mail, podczas gdy aplikacja na Androida nie daje nam takiej opcji.

Wyślij indywidualną wiadomość WhatsApp na adres e-mail:

 1. Otwórz rozmowę zawierającą wiadomość, którą chcesz przekazać dalej w WhatsApp.
 2. Stuknij i przytrzymaj wiadomość, a następnie stuknij „Do przodu.”
 3. Stuknij ikonę udostępniania w prawym dolnym rogu.
 4. Wpisz adres e-mail i naciśnij przycisk wysyłania.

Wyślij cały wątek wiadomości WhatsApp na adres e-mail:

 1. Otwórz rozmowę zawierającą wiadomość, którą chcesz przekazać dalej w WhatsApp.
 2. Stuknij nazwę osoby lub grupy, z którą rozmawiasz u góry ekranu.
 3. Przewiń w dół i dotknij „Eksportuj czat.
 4. Dotknij "Poczta", wprowadź adres e-mail i dotknij przycisku wysyłania.

Według WhatsApp w jednym pliku tekstowym możesz umieścić do 10 000 wiadomości, ale możesz nie chcieć czekać tak długo. Znalezienie tego, którego szukasz w pliku o tym rozmiarze, zajęłoby wieczność!