Jak przekazać telefon domowy do telefonu komórkowego?

Przekazywanie połączeń to świetny sposób, aby mieć pewność, że nigdy nie przegapisz połączenia z telefonu stacjonarnego. Możesz przekazać swój telefon domowy na telefon komórkowy, więc bez względu na to, gdzie jesteś, zawsze możesz odebrać. Jeśli nie chcesz podawać swojego numeru komórkowego, możesz zamiast tego zaoferować swój numer stacjonarny.

Jak przekazać telefon domowy do telefonu komórkowego?

Jednym z powodów, dla których tak chętnie skorzystaliśmy z telefonów komórkowych, była wygoda, że ​​nigdy więcej nie przegapimy połączenia. Koniec z czekaniem w pomieszczeniu na oczekiwany telefon. Koniec z przegapieniem wydarzeń lub spotkań w przypadku nieodebranego połączenia i koniec z koniecznością wiecznego czekania na wiadomość głosową.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto przekierować telefon domowy na telefon komórkowy. Jeśli podasz swój numer telefonu stacjonarnego firmom lub kontaktom, możesz zarejestrować go w National Do Not Call Registry. Chociaż możesz również zarejestrować swój numer telefonu komórkowego, z jakiegoś powodu nie jest on tak skuteczny na telefonach komórkowych, jak na telefonach stacjonarnych. W każdym razie nie z mojego doświadczenia.

Bez względu na powód, oto jak.

Przekieruj swój telefon stacjonarny na telefon komórkowy

Różni operatorzy mogą korzystać z różnych metod przekazywania połączeń, ale zwykle wiąże się to z wprowadzeniem kodu do telefonu stacjonarnego i dodaniem numeru komórkowego. To mówi przełącznikowi sieci telefonicznej, aby nie dostarczał połączenia do domu, ale zamiast tego przekazywał do komórki.

Przekazywanie połączeń to jedna z tych funkcji, za które niektórzy przewoźnicy pobierają opłaty, mimo że ich dostarczenie nic nie kosztuje. Nie jest również powszechnie dostępny lub musi zostać włączony do pracy. Skontaktuj się z operatorem, jeśli nie masz pewności. Niektórzy przewoźnicy używają różnych kodów, ale później wymienię kilka najpopularniejszych.

Oto jak przekierowywać połączenia z telefonu stacjonarnego:

 1. Wybierz kod z gwiazdką w telefonie i poczekaj na sygnał wybierania.
 2. Wprowadź swój numer komórki i naciśnij klawisz krzyżyka (#), aby powiedzieć przełącznikowi, że zakończyłeś.

Otóż ​​to. Niektórzy przewoźnicy wyślą wiadomość z potwierdzeniem, inni nie. Niektóre wymagają użycia funta, podczas gdy inne nie. Tak czy inaczej, dobrym pomysłem jest przetestowanie przekazywania, aby się upewnić. Przekazywanie jest zwykle natychmiastowe, więc możesz je od razu przetestować, jeśli chcesz.

T Mobile

 • Włącz przekierowanie połączeń – wybierz **21*, a następnie numer telefonu, a następnie #
 • Wyłącz przekierowanie połączeń – ##21#

Verizon

 • Włącz przekierowanie połączeń – wybierz *72, a następnie numer telefonu
 • Wyłącz przekierowanie połączeń – *73

Sprint

 • Włącz przekierowanie połączeń - Wybierz * 72, a następnie numer telefonu, a następnie #
 • Wyłącz przekierowanie połączeń – *720

AT&T

 • Włącz przekierowanie połączeń – Wybierz **21*,
 • Wyłącz przekierowanie połączeń — wybierz #21#.

FIDO

 • Włącz przekierowanie połączeń – *21*, a następnie numer telefonu, a następnie #
 • Wyłącz przekierowanie połączeń – ##21#

Rogers

 • Włącz - Wybierz *21*, a następnie numer telefonu, a następnie #
 • Wyłącz przekierowanie połączeń – ##21#

Sternik

 • Włącz przekierowanie połączeń – wybierz *72, a następnie numer telefonu
 • Wyłącz przekierowanie połączeń – *73

Usunięcie przekierowania połączeń jest takie samo. Wystarczy wpisać kod pokazany powyżej, aby zatrzymać. Nie musisz ponownie wpisywać numeru telefonu, wystarczy kod.

Jak działa przekierowanie połączeń

Przekierowanie połączeń to bardzo prosta usługa, która jest całkowicie zautomatyzowana. Jest to instrukcja, która mówi docelowej centrali telefonicznej, aby wybrała Twój numer komórki zamiast numeru stacjonarnego. Otóż ​​to. Jednak niektórzy przewoźnicy pobierają opłaty za tę usługę.

Działa to tak:

 1. Ktoś wybiera Twój numer stacjonarny z innego miasta.
 2. Centrala telefoniczna znajdująca się najbliżej osoby dzwoniącej sprawdza tabele numerów telefonów i sprawdza, czy ten numer jest z nią bezpośrednio połączony.
 3. Nie znajduje go, więc przekierowuje połączenie do przełącznika transportu publicznego.
 4. Ten przełącznik tranzytowy ma tabele numerów dla całej sieci i wie, do czego odnosi się miasto lub numer kierunkowy. Przekierowuje połączenie do najbliższego przełącznika tranzytowego, który ma przewoźnik do miejsca docelowego.
 5. Ten przełącznik sprawdza, czy może Cię połączyć. Jeśli może, to zrobi. Jeśli nie, ponownie przegląda tabele numerów, dowiaduje się, z jakiego przewoźnika korzystasz, i przenosi Cię na ich centralę tranzytową.
 6. Proces powtarza się u następnego operatora, dopóki połączenie nie nadejdzie na przełączniku, do którego bezpośrednio podłączona jest Twoja linia stacjonarna.
 7. Ten przełącznik widzi instrukcję przekierowania połączenia. Wysyła połączenie do najbliższego przełącznika transportu publicznego z połączeniem z Twoją siecią komórkową.
 8. Połączenie jest przekazywane na Twój telefon komórkowy jak zwykłe połączenie telefoniczne.

Proces składa się z wielu etapów, ale wszystko stanie się w mniej niż sekundę. Każdy przełącznik ma tabele połączeń, które informują, w jakim obszarze kraju używany jest numer kierunkowy telefonu stacjonarnego. Centrale tranzytowe znają najkrótszą trasę dla tego połączenia. Przełączniki tranzytowe wiedzą również, do których sieci komórkowych należy każdy typ numeru. Chociaż ten proces wydaje się długi, jest bardzo wydajny.