Jak naprawić błędy 0x00000050 w systemie Windows 10?

Jeśli widzisz błędy 0x00000050, oznacza to, że widzisz również niebieski ekran śmierci. Pełna składnia prawdopodobnie będzie zawierać „PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA” i „0x00000050”. Chociaż możesz zobaczyć BSOD, ten błąd nie jest przeszkodą, więc nie ma powodu do paniki.

Jak naprawić błędy 0x00000050 w systemie Windows 10?

Błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA występuje, gdy sterownik lub program próbuje uzyskać dostęp do pamięci systemowej, której nie powinien. Jest to głównie problem z oprogramowaniem i można go dość łatwo naprawić. Jak zawsze w przypadku rozwiązywania problemów z systemem Windows, może to być proces eliminacji, aby zrobić to dobrze.

Napraw błędy 0x00000050 w systemie Windows 10

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest rozważenie, czy dodałeś pamięć RAM do komputera lub zainstalowałeś jakiekolwiek oprogramowanie tuż przed pojawieniem się błędu. Zazwyczaj zmiana konfiguracji powoduje błędy 0x00000050, więc jest to pierwsze miejsce, w którym należy szukać.

 1. Rozważ wszelkie zmiany sprzętu lub oprogramowania w komputerze.
 2. Odwróć te zmiany, usuwając sprzęt lub odinstalowując oprogramowanie.
 3. Uruchom ponownie komputer i przetestuj ponownie.

W zdecydowanej większości przypadków zwykłe odwrócenie zmiany poprawia sytuację. Gdy już wiesz, dlaczego pojawia się błąd, możesz coś z tym zrobić. To, czy będzie to uzyskanie bardziej aktualnej wersji oprogramowania, czy sprawdzenie sprzętu, będzie zależeć od sytuacji.

jak-naprawic-0x00000050-bledy-w-windows-10-2

Jeśli nie dodałeś żadnego sprzętu ani oprogramowania do komputera, sprawdź aktualizacje systemu Windows i programów na wypadek, gdyby coś wydarzyło się za kulisami.

 1. Przejdź do Ustawienia i Aktualizacja i zabezpieczenia.
 2. Kliknij łącze tekstowe Historia aktualizacji.
 3. Poszukaj wszelkich aktualizacji pomyślnie zainstalowanych przed wystąpieniem błędu.
 4. Kliknij łącze Odinstaluj aktualizacje w górnej części okna, jeśli w tym czasie pojawiły się jakieś aktualizacje.
 5. Uruchom ponownie komputer i przetestuj ponownie. Jeśli test zakończył się pomyślnie, zatrzymaj aktualizację, która spowodowała problem.

Jeśli nadal widzisz błędy 0x00000050, może to być Twoje oprogramowanie antywirusowe, ponieważ są one głównymi kandydatami na błędy pamięci.

 1. Uruchom komputer w trybie awaryjnym za pomocą klawisza F8 podczas rozruchu lub nośnika instalacyjnego systemu Windows 10.
 2. Odinstaluj oprogramowanie zabezpieczające.
 3. Uruchom ponownie w trybie normalnym i przetestuj ponownie. Jeśli na komputerze nie ma już błędów, wypróbuj zaktualizowaną wersję oprogramowania lub inną i przetestuj ponownie.

jak-naprawic-0x00000050-bledy-w-windows-10-3

Jeśli Twój komputer nadal występuje z błędami, nie jest to program antywirusowy. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli twój komputer działa w trybie awaryjnym, z pewnością jest to program, który zainstalowałeś na swoim komputerze.

 1. Wpisz „usługi” w polu Wyszukaj w systemie Windows (Cortana) i wybierz Usługi.
 2. Wyłącz wszelkie usługi innych firm zainstalowane przez Twoje programy oraz wszelkie usługi, które nie są oznaczone etykietą Microsoft.
 3. Uruchom ponownie komputer i przetestuj ponownie.

Twój komputer powinien teraz działać normalnie. Teraz wystarczy włączyć usługi jeden po drugim, dopóki błąd nie wystąpi ponownie. Gdy tak się stanie, ponownie odwiedź ostatnio włączoną usługę i sprawdź jej wersję. Zaktualizuj lub odinstaluj według własnego uznania.

Jak wspomniano, wiele rozwiązywania problemów z systemem Windows to proces eliminacji. Chociaż ostatni krok będzie czasochłonny i pracochłonny, jest to jedyny sposób na znalezienie przyczyny błędu, jeśli wszystkie inne kroki nie działają.