Jak znaleźć numer seryjny dzwonka do dzwonka?

Każde zakupione urządzenie elektroniczne jest dostarczane z dedykowanym numerem seryjnym i nie inaczej jest z Ring Doorbell. Ten ciąg znaków jest ważnym (a czasami jedynym) sposobem oddzielenia posiadanego urządzenia od innych.

Jak znaleźć numer seryjny dzwonka do dzwonka?

Ponieważ możesz nigdy nie potrzebować numeru seryjnego urządzenia, dobrze jest wiedzieć, gdzie on jest. W rzadkich przypadkach może zniknąć, zostać skradziony itp., a numer seryjny może bardzo pomóc.

W przypadku Ring Doorbell numer seryjny jest zwykle umieszczany w wygodnym miejscu na powierzchni urządzenia. Dowiedzmy się, gdzie to jest.

Co to jest numer seryjny produktu?

Numery seryjne to niepowtarzalne identyfikatory dużej liczby produktów, które poza tym są takie same. Na przykład wszystkie urządzenia Ring Doorbell 2 mają te same funkcje i wyglądają identycznie. Dlatego numer seryjny Twojego urządzenia jest jedynym sposobem na oddzielenie go od innych modeli.

Chociaż nazywają się „seryjnymi” liczby', czasami są czymś więcej niż tylko cyframi. Mogą mieć dodatkowe symbole typograficzne, litery i różne inne ciągi znaków.

Na przykład numer seryjny Ring Doorbell ma cztery różne sekcje znaków składające się z cyfr i liter. W poniższej sekcji dowiesz się, gdzie go znaleźć.

dzwonek do drzwi

Gdzie znaleźć numer seryjny dzwonka Ring?

Zwykle numer seryjny urządzenia Ring Doorbell powinien znajdować się na etykiecie z tyłu urządzenia. Jeśli nie masz pewności, gdzie go szukać, wykonaj następujące kroki:

  1. Rozpakuj dzwonek do drzwi.

  2. Odwróć urządzenie do tyłu (naprzeciw obiektywu aparatu i pierścienia).

  3. Poszukaj wiersza „S/N” z zestawem cyfr i cyfr obok niego. Powinien znajdować się na samym dole urządzenia, pod kodem kreskowym i etykietą produktu.

Notatka: Nie pomyl numeru seryjnego z numerem jednostki magazynowej (SKU) bezpośrednio nad nim. Powinieneś wziąć pod uwagę tylko zestaw znaków obok „S/N”.

Jak wygląda numer seryjny dzwonka do drzwi?

Numer seryjny Ring Doorbell składa się z szesnastu cyfr. Dodatkowo jest zawsze podzielony na cztery sekcje, które mają ten sam wzór dla każdego produktu.

  1. Dla pierwszej edycji urządzenia: „bhr4”. Czasami możesz znaleźć niewielkie różnice w nowszych wersjach urządzenia, takie jak „bhrg4” dla Ring Doorbell 2.
  2. Cztery cyfry.
  3. „1hz” dla dzwonka do drzwi, „lh” dla dzwonka do drzwi 2.
  4. Sześć cyfr.

Zgodnie z tym wzorem Twój numer seryjny może wyglądać tak: „bhr45879lh987654”. Pierwsza i trzecia część są zawsze identyczne, podczas gdy druga i czwarta nigdy nie są takie same w różnych urządzeniach.

Dlaczego potrzebujesz numeru seryjnego?

Niewiele jest sytuacji, w których potrzebny będzie konkretny numer seryjny, ale może się on przydać. Na przykład, jeśli chcesz kupić używane urządzenie Ring Doorbell, możesz sprawdzić numer seryjny, aby sprawdzić, czy jest to prawdziwy, czy tylko tani podróbka.

Ponadto numer seryjny jest ważnym identyfikatorem w przypadku kradzieży. Jeśli złodziej ukradnie Twój Ring Doorbell, możesz zgłosić to władzom. Jeśli wpadną na trop złodzieja i znajdą urządzenie, numer seryjny jest najlepszym, a często jedynym sposobem, by udowodnić, że należy do Ciebie. Dlatego zapisz numer seryjny w bezpiecznym miejscu na wypadek, gdyby był potrzebny w przyszłości.

Na koniec możesz sprawdzić zgodność swojego urządzenia Ring Doorbell i niektórych innych urządzeń, sprawdzając numer seryjny. Na przykład Ring produkuje produkt o nazwie „Ring Solar Charger”, który może ładować inne urządzenia Ring za pomocą energii słonecznej. Chociaż ładowarka jest kompatybilna z większością urządzeń Ring Doorbell 2, te z sekcją czterocyfrową od 1175 do 2417 nie będą działać.

Należy pamiętać, że niektóre inne urządzenia inteligentne mogą łączyć się z innymi przy użyciu numeru seryjnego urządzenia. Obecnie nie ma wielu urządzeń, które wymagają numeru seryjnego Ring Doorbell, ale może to łatwo zmienić w przyszłości.

Wpisz liczbę, a potem ją zamontuj

Ogólnie rzecz biorąc, znajomość numeru seryjnego dzwonka Ring może być tylko korzystna, dlatego jest on umieszczony w dyskretnym, ale zauważalnym miejscu.

Pamiętaj, aby sprawdzić numer seryjny przed zakupem urządzenia i zawsze zapisz go, gdy tylko go otrzymasz. Rozsądnie byłoby również zapisać go przed zamontowaniem na ścianie, ponieważ znacznie trudniej będzie go zdemontować tylko po to, aby odczytać numer na odwrocie.

Dlaczego musisz znaleźć numer seryjny urządzenia Ring Doorbell? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.