Znajdź moich przyjaciół na iPhonie: krótki przewodnik

Przeniesienie grupy przyjaciół w to samo miejsce w tym samym czasie może czasami sprawiać wrażenie, że próbujesz zagonić koty. Od nieodłącznego chaosu pełzania po pubie, po bałagan, który może być organizowaniem spotkania drużyny sportowej, wysyłając falę „Gdzie jesteś?!” teksty były twoją jedyną opcją.

Znajdź moich przyjaciół na iPhonie: krótki przewodnik

Jeśli jesteś użytkownikiem Apple, masz jedną łatwą w użyciu, wbudowaną opcję obejścia tego frustrującego problemu – aplikację Apple Find My Friends. Może udostępniać Twoją lokalizację znajomym i odwrotnie, a także konfigurować alerty, gdy Twoi znajomi przybędą lub opuszczą określone miejsca. Podsumowując, jest to przydatna, jeśli nie nieco przerażająca funkcja na iPhone'ach.

Co robi Find My Friends?

Usługa Znajdź moich znajomych jest dostępna bezpłatnie w sklepie Apple App Store na iPhonie, iPadzie i iPodzie touch. Korzysta z różnych funkcji udostępniania lokalizacji w urządzeniu, aby regularnie aktualizować Twoją pozycję na mapie, a także pozycje znajomych i członków rodziny, z którymi jesteś połączony. Chociaż działa najlepiej z połączeniem Wi-Fi i włączonym GPS urządzenia, może zarządzać dość dokładną pozycją tylko z sygnału komórkowego.

Udostępnia Twoją pozycję tylko osobom, którym zezwolono na jej wyświetlanie, i możesz ustawić ją tak, aby ludzie mogli wyświetlać Twoją lokalizację tylko przez ograniczony czas. Następnie zostaną ponownie usunięte z aplikacji. Nie będziesz też mógł zobaczyć żadnej lokalizacji swojego znajomego, chyba że udzielili Ci również pozwolenia na jej wyświetlenie.

Możesz także wyłączyć swoją lokalizację dla poszczególnych znajomych, a także ogólnie dla aplikacji, jeśli potrzebujesz wyjść poza siatkę, na przykład gdy kupujesz prezent dla swojego partnera lub idziesz do baru, gdy powinien pracować do późna.

znajdź moich przyjaciół

Zarządzanie prośbami

Prośby można otrzymywać na dwa różne sposoby: bezpośrednio od znajomego lub kontaktu za pośrednictwem aplikacji Znajdź moich znajomych lub za pośrednictwem poczty e-mail. Możesz obserwować do 100 znajomych, a ta sama liczba to maksymalna liczba osób, które mogą jednocześnie śledzić Twoją lokalizację. Zarządzaj swoimi żądaniami, korzystając z następujących technik:

 1. Otwórz aplikację na swoim urządzeniu Apple.

 2. Przewiń w dół i znajdź listę znajomych w aplikacji. Powinieneś zobaczyć imię znajomego, który próbuje Cię śledzić.

 3. Jeśli chcesz zezwolić im na zobaczenie Twojej lokalizacji, dotknij "Udostępnij".

 4. Jeśli nie chcesz udostępniać im swojego miejsca pobytu, dotknij przycisku Anuluj.

Jeśli otrzymałeś prośbę w wiadomości e-mail, musisz przejść do skrzynki odbiorczej poczty e-mail na urządzeniu Apple, na którym zainstalowano Znajdź moich znajomych. Otwórz wiadomość e-mail i kliknij znajdujący się w niej link Wyświetl żądanie. Spowoduje to otwarcie funkcji Znajdź moich znajomych na Twoim urządzeniu i będziesz mógł zaakceptować lub odrzucić prośbę.

Znajdź mój

Wysyłanie prośby

Znajdź moich przyjaciół działa również na odwrót; możesz poprosić o zobaczenie lokalizacji znajomych. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do Znajdź moją aplikację i przesuń palcem w górę na "Ludzie" Patka

 2. Na dole zlokalizuj “+” opcja dla „Udostępnij moją lokalizację”.

 3. Wybierz znajomego, którego lokalizację chcesz mieć, i udostępnij mu swoją lokalizację.

 4. Kliknij imię osoby na „Ludzie” tab. U dołu wybierz „Pytaj o śledzenie lokalizacji”.

"Znajdź mój"

Od końca września 2019 r. urządzenia Apple z systemem iOS13, iPadOS lub MacOS Catalina lub nowszym mogą teraz uzyskać dostęp do najnowszej wersji usługi o nazwie „Znajdź mój”. Powinien pojawić się na Twoim urządzeniu, jeśli masz odpowiedni system operacyjny i łączy usługi Find My Friends z Find My iPhone w jeden wygodny pakiet. Możesz śledzić wszystkie swoje urządzenia i kontakty na tej samej mapie i używać jej do upewnienia się, że wszystkie urządzenia Apple znajdują się we właściwym miejscu. Aby skonfigurować go na iPhonie, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację „Znajdź mój” na iPhonie.

 2. Kliknij kartę „Urządzenia” i naciśnij „Włącz”, jeśli nie jest jeszcze włączona.

 3. Dodaj swoje indywidualne urządzenia.

Find my jest niezwykle przydatny do lokalizowania urządzeń, niezależnie od tego, czy je zgubiłeś, czy ukradłeś. Doprowadzi Cię do kilku stóp od urządzenia i pozwoli Ci na odtwarzanie głośnego dźwięku, jeśli nadal masz problemy.

Jestem tutaj!

Aplikacje do udostępniania lokalizacji spotkały się z mieszanym przyjęciem od samego początku, a ludzie rozważają wygodę szybkiego zlokalizowania znajomych i rodziny w obliczu bardzo realnych problemów związanych z bezpieczeństwem. Upewnij się, że zdecydowanie zgadzasz się z osobą, której prośbę akceptujesz, wiedząc, gdzie jesteś przez cały czas. W końcu nikt nie chce stalkera z przewagą technologiczną!