Jak zdobywać poziomy w Steam za darmo?

Nagrody za poziomy Steam mają głównie charakter kosmetyczny i nie ma żadnych realnych korzyści z wyższego poziomu poza prawami do chwalenia się. Ale jeśli naprawdę chcesz dostosować swoją stronę profilu, awansowanie na kolejne poziomy jest oczywistym sposobem.

Jak zdobywać poziomy w Steam za darmo?

W tym artykule pokażemy Ci, w jaki sposób możesz zdobyć poziomy Steam za darmo.

Jaki jest sens poziomów Steam?

Nowo wybite konto Steam nie ma wielu opcji dostosowywania profilu. Jednak w miarę wchodzenia na kolejne poziomy otwiera się przed tobą wiele opcji. Wyższe poziomy umożliwiają dodawanie okien, w których możesz zaprezentować swoje osiągnięcia, zwiększyć listę maksymalnych znajomych, a nawet zmienić tło profilu.

poziomy pary

Jak więc podnieść poziom Steam?

Poziomy Steam rosną, zdobywając punkty XP. Od pierwszych poziomów aż do poziomu 10 potrzeba 100 punktówXP, aby przejść na wyższy poziom, zwiększając się o 100XP co 10 poziomów. Na przykład na poziomie 10 będziesz musiał zdobyć 200 PD, aby dostać się na poziom 11, a na poziomie 20, będziesz potrzebować 300 PD, aby dostać się na poziom 21 i tak dalej. Punkty XP zdobywasz przede wszystkim za tworzenie odznak, ale można je również zwiększyć, uczestnicząc w wydarzeniach i kupując gry.

poziom pary

Pamiętaj jednak, że ograniczone konta nie będą zdobywać XP i pozostaną na poziomie 0. Aby usunąć limit na swoim koncie, musisz wydać lub mieć kredyt w Portfelu Steam w wysokości co najmniej 5 USD.

Zdobywanie poziomów poprzez zdobywanie odznak

Najszybszym sposobem na podniesienie poziomu konta Steam jest zdobywanie odznak. Odznaki to nagrody za wykonywanie czynności w grze, takich jak skompletowanie zestawu kart lub dołączanie do wydarzeń. Poniżej znajdują się niektóre odznaki, które użytkownik Steam może otrzymać za darmo:

  1. Odznaki społeczności – Odznaki społeczności są przyznawane za wykonywanie prostych zadań na Steam. Może to być granie w grę, dodawanie znajomego, a nawet publikowanie zrzutów ekranu. Żadne z zadań nie wymaga wydawania pieniędzy, a nawet zadanie Zagraj w grę można ukończyć, grając w jedną z wielu darmowych gier dostępnych na platformie. Występuje na trzech poziomach, odznaka pierwszego poziomu jest warta 100XP, druga to 200XP, a trzecia to 500XP.
  2. Odznaki kolekcjonera gier – Chociaż ta odznaka oznacza, że ​​musisz mieć zarejestrowane gry na swoim koncie, nie oznacza to, że te gry muszą zostać kupione. W ramach odznaki kolekcjonera gier liczą się darmowe gry, które otrzymujesz z wydarzeń lub prezentów. Odznaka pierwszego poziomu jest warta 100 PD za zdobycie jednej gry, a wartość PD wzrasta wraz z postępem.
  3. Odznaka Lata służby — ta odznaka jest przyznawana za każdym razem, gdy mija rocznica utworzenia konta. Pierwsza odznaka jest warta 50 PD i jest przyznawana rok po utworzeniu konta, a następnie będzie przyznawana co rok, wraz ze wzrostem wartości PD.lider poziomów pary
  4. Odznaki wydarzeń – Steam ma zwyczaj organizowania wielu wydarzeń dla członków swojej społeczności, a ukończenie niektórych z tych wydarzeń może również zdobyć odznaki. Wartość XP dla tych odznak może się różnić, ale normalna wartość to 100XP dla każdej z nich.
  5. Odznaka Nagród Steam – W ostatnich latach Steam przeprowadził coroczną ankietę społeczności, aby wyłonić najlepsze gry dla różnych kategorii, które pojawiły się w danym roku. Nie musisz posiadać gry, na którą chcesz głosować. Nagrody Steam rozpoczęły się w 2016 roku i od tego czasu odbywają się corocznie. Nominacje zwykle rozpoczynają się podczas jesiennej wyprzedaży, następnie głosowanie na zwycięzców odbywa się podczas zimowej wyprzedaży.
  6. Odznaki Kolekcji kart Steam – Większość gier na platformie Steam będzie upuszczać karty kolekcjonerskie Steam, gdy w nie zagrasz. Zebranie pełnego zestawu tych kart pozwoli ci stworzyć odznakę do tej gry. Nawet darmowe gry mogą upuszczać karty, a wiele gier, które są rozdawane, również się kwalifikuje. Aby sprawdzić, czy gra ma karty Steam, przejdź do jej strony sklepu i przewiń w dół, aby zobaczyć jej statystyki.
gracz poziomów pary

Wyprzedaż Steam

Innym szybkim sposobem na podniesienie poziomu swojej odznaki jest udział w wyprzedaży Steam. Nie musisz kupować gier podczas wyprzedaży, jeśli podniesie to również Twój poziom. Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach, które Steam zwykle organizuje podczas tej okazji.

Największe wyprzedaże mają miejsce latem i zimą, ale zazwyczaj wyprzedaże mają miejsce co trzy miesiące lub w czasie ważnych świąt. Wyprzedaż w Czarny piątek jest tego przykładem, która zwykle trwa tylko dzień lub dwa. Jeśli podczas wyprzedaży ma miejsce wydarzenie, baner wydarzenia zostanie wyświetlony na stronie głównej.

Zachęcanie do uczestnictwa

Powiązanie personalizacji z systemem Steam Leveling System to sposób Valve na zachęcenie społeczności użytkowników do uczestnictwa. Wiele wydarzeń nie tylko promuje witrynę sklepu, ale także pozwala swoim członkom pokazać swoją miłość do platformy za pośrednictwem swoich profili.

Czy znasz inne sposoby na zdobycie darmowych poziomów Steam? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.