Jak grać w duecie na Tik Tok

TikTok to popularna witryna mediów społecznościowych, która umożliwia użytkownikom wykorzystanie procesów twórczych do tworzenia krótkich filmów. Dzięki opcjom filtrowania, dodawania muzyki i nie tylko, ta popularna aplikacja ma ponad 800 milionów subskrybentów.

Jak grać w duecie na Tik Tok

TikTok to nie tylko śmieszne filmy i niepowodzenia; niektórzy ludzie prezentują prawdziwy talent. Śpiewanie, wykonywanie akrobacji lub prezentowanie filmów instruktażowych — w TikTok jest wiele zabawnych treści.

Funkcja TikTok Duet umożliwia użytkownikom nagrywanie i wyświetlanie ich treści za pomocą wideo innej osoby. Jako aplikacja promująca indywidualność, daje również możliwość duetu z samym sobą.

Opcja duetu została wprowadzona w zeszłym roku z dużym sukcesem. Gwiazdy mogą przesyłać filmy dla fanów, aby tworzyć duety, pary i przyjaciele również korzystają z tej funkcji.

Duet ze sobą na Tik Tok

Tworzenie duetu jest tak proste, jak tworzenie zwykłego filmu w aplikacji. Jak zwykle przygotowanie jest kluczowe. Ci, którzy publikują świetne treści w aplikacji, mają dobrze przemyślany materiał, który świetnie brzmi. Po zaplanowaniu, przećwiczeniu i zebraniu muzyki nadszedł czas na nagrywanie.

Nagraj swój film

Musisz zacząć od nagrania wideo A. Aby to zrobić:

 1. Otwórz aplikację TikTok i dotknij znaku plus znajdującego się w dolnej środkowej części ekranu
 2. Stuknij w czerwone kółko i rozpocznij nagrywanie – po zakończeniu stuknij w czerwony znacznik wyboru
 3. Wybierz „Udostępnij”
 4. Wybierz trzy poziome kropki po prawej stronie ekranu
 5. Wybierz „Duet” – znajduje się na pasku suwaka na dole
 6. Naciśnij, aby nagrać ponownie
 7. Dodaj komentarze, efekty lub filtry
 8. Opublikuj gotowy produkt

Jak widać, nagrywanie solowego duetu w Tik Tok jest w rzeczywistości bardzo podobne do nagrywania dowolnego wideo w aplikacji. To kwestia przygotowania, nagrywania i edycji. Tylko tym razem wszystko trzeba zrobić dwa razy.

Duety były częścią Tik Tok na długo przed dodaniem tej funkcji. Wcześniej musiałeś pobrać każdy film i połączyć go na swoim komputerze przed przesłaniem. Teraz możesz to wszystko zrobić z poziomu aplikacji, a nawet wprowadzać drobne zmiany w trakcie.

Duet z celebrytą lub kimś innym na Tik Tok

Niektóre celebrytki przesłały filmy specjalnie dla Ciebie, abyś mógł z nimi współpracować. Inni ludzie robią to samo. Możesz wybrać większość, jeśli nie wszystkie, filmy udostępnione w Tik Tok do duetu i działa dobrze.

 1. Otwórz Tik Tok i znajdź film, w którym chcesz zagrać w duecie.
 2. Wybierz Udostępnij, a następnie Duet. Twój ekran powinien podzielić się na dwie części.
 3. Naciśnij przycisk nagrywania, aby nagrać swoją połowę filmu.
 4. Dodawaj efekty, naklejki, komentarze i publikuj.

Proces jest taki sam, jak w przypadku duetu ze sobą na Tik Tok. Odtwarzasz wideo, klikasz udostępnij, wybierasz ikonę Duet w wyskakującym okienku i nagrywasz swoją stronę wideo. Ponownie, przygotowanie i próba nagrania wideo wymagają dużo więcej pracy niż wykonanie, ale masz pomysł.

Klonuj siebie i duet w Tik Tok

Oprócz wykonania dwóch filmów i wspólnego duetu możesz również sklonować siebie. Użytkownicy iPhone'a mogą korzystać ze zgrabnej aplikacji o nazwie Video Star, która pozwala nagrywać różne filmy i dodawać je jako warstwy. Ktoś zasugerował tę aplikację, gdy zapytałem o filmy duetu i powiedział, że w Tik Tok jest kilka sprytnych filmów, które wykorzystały tę technikę klonowania ze świetnym efektem.

Zasada jest taka sama jak w duetach. Tylko tym razem musisz nagrać tyle filmów, ile potrzebujesz dla swojego klona, ​​w różnych pozycjach. Możesz użyć aparatu w telefonie zamiast aparatu w Tik Tok. Jeśli wolisz, możesz nagrywać z poziomu programu Video Star.

 1. Nagraj dowolną liczbę filmów, których chcesz użyć w swoim klonie. Pamiętaj o używaniu różnych pozycji z myślą o produkcie końcowym podczas nagrywania.
 2. Zaimportuj swoje filmy do Video Star.
 3. Użyj narzędzia Nożyczki, aby połączyć swoje filmy i wybierz Klip wielowarstwowy.
 4. Użyj narzędzi Maski, aby dodać swoje filmy, aby każdy z nich wyświetlał Twojego klona w mainframe.
 5. Dodaj dowolne efekty, zmień kształt warstw lub edytuj według potrzeb.
 6. Po zakończeniu wybierz Gotowe.
 7. Zaimportuj wideo do Tik Tok i udostępnij je jak zwykle.

Dlaczego nie mogę duetować na TikTok

Jeśli Twój duet nie działa w TikTok, możesz spróbować kilku rzeczy. Oprócz sprawdzenia połączenia internetowego, duet to opcja, którą musisz włączyć w ustawieniach:

 1. Stuknij w „Ja” w lewym dolnym rogu aplikacji
 2. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu
 3. Stuknij w „Prywatność i bezpieczeństwo”
 4. Przewiń w dół do „Kto może duetować z Twoimi filmami” i dotknij go
 5. Upewnij się, że zaznaczono opcję „wszyscy” lub „znajomi”
 6. Spróbuj ponownie wybrać opcję duetu

Jeśli Duet początkowo nie działa, spróbuj ponownie. W aplikacji występują drobne usterki, które powodują wyświetlenie błędu „Duet nie jest dostępny dla tego filmu”.

Szkice w duecie

Jak wspomnieliśmy powyżej, idealne wideo TikTok wymaga dużo przygotowań. Na szczęście możesz zapisać wideo jako wersję roboczą do późniejszej publikacji.

 1. Nagraj swój film zgodnie z powyższym
 2. Stuknij opcję „Wersje robocze” znajdującą się obok „Opublikuj” na ostatnim ekranie
 3. Wróć do filmu, dotykając ikony „Ja” znajdującej się na dole
 4. Stuknij w zapisany film
 5. Naciśnij strzałkę wstecz w lewym górnym rogu, aby wprowadzić zmiany
 6. Duet z wideo tak jak zwykle
 7. Zapisz jako szkic lub opublikuj

Jeśli naprawdę ciężko pracowałeś nad Duetem, pamiętaj o zapisaniu kopii na telefonie. Jeśli wyczyścisz pamięć podręczną aplikacji lub odinstalujesz aplikację, usuniesz wersję roboczą.

Wprowadzanie zmian po opublikowaniu

TikTok nie ułatwia edytowania treści po ich opublikowaniu. Jedynym sposobem, aby to zrobić, jest zapisanie filmu na urządzeniu i ponowne opublikowanie go. Podczas procesu przesyłania aplikacja przeprowadzi Cię przez ten sam proces, co podczas tworzenia filmu po raz pierwszy.

Jest to obejście, więc będziesz chciał szybko zapisać wideo, w przeciwnym razie aplikacja może Ci na to nie pozwolić.