Duet nie działa w Tik Tok – co robić

Duet to z pewnością jedna z funkcji, które sprawiają, że TikTok wyróżnia się na tle innych podobnych sieci społecznościowych do udostępniania wideo. Pozwala stworzyć krótki klip z ukochaną osobą, przyjacielem, a nawet celebrytą. Efektem końcowym jest zabawne wideo, w którym synchronizujesz usta do dowolnej melodii lub wideo, które lubisz.

Duet nie działa w Tik Tok – co robić

Jednak ta funkcja może nie działać dla niektórych użytkowników lub w ogóle się nie pojawiać. Nie musisz się martwić, ponieważ możesz uruchomić Duet za pomocą kilku prostych poprawek oprogramowania. Poniższe sekcje zawierają wszystkie wskazówki i porady, których potrzebujesz, aby naprawić wadliwy Duet.

Jak naprawić duet w TikTok

Błędy duetu TikTok obejmują opcję niewyświetlania się lub komunikat „Duet nie jest dozwolony dla tego filmu”. Jeśli widzisz którykolwiek z tych problemów, przygotowaliśmy listę rzeczy, które naprawią błędy.

Aktualizacja aplikacji

Ponieważ Duet jest stosunkowo nową funkcją, może nie działać lub być dostępny, jeśli korzystasz ze starszej wersji TikTok. Aby sprawdzić aktualizacje, uruchom Google Play lub App Store i dotknij zakładki Aktualizacje.

Duet nie działa Tik Tok

Wyszukaj TikTok i naciśnij przycisk Aktualizuj, jeśli aplikacja pojawi się w obszarze Aktualizacje. Po zainstalowaniu najnowszego oprogramowania uruchom ponownie aplikację i spróbuj stworzyć duet.

Możesz także przejść do opcji wyszukiwania i wpisać „TikTok”. Jeśli aktualizacja jest dostępna, App Store lub Google Play Store da ci taką możliwość.

Ustawienia duetu w aplikacji

Dla większości użytkowników właśnie w tym tkwi problem z Duetem. Aby być precyzyjnym, TikTok ma bardzo szczegółowe ustawienia prywatności, a Duet może być wyłączony lub ograniczony od samego początku.

Aby wprowadzić niezbędne zmiany, dotknij ikony profilu w prawym dolnym rogu i wybierz trzy poziome kropki, aby uzyskać dostęp do menu Więcej.

Duet Tik Tok nie działa

Stuknij w Prywatność i bezpieczeństwo w następnym oknie, przejdź do „Kto może ze mną w duecie” i upewnij się, że jest włączony. Dostępne są trzy opcje: Wszyscy, Przyjaciele i Wyłączone. Jeśli chcesz dodatkowego bezpieczeństwa, możesz wprowadzić ustawienia do Znajomych.

Notatka: Jeśli druga strona ma ustawioną opcję Duet na Wyłączony, nie będziesz mógł tworzyć duetu z tym użytkownikiem. Jeśli jest ustawiony na Tylko znajomi, upewnij się, że jesteś z nimi wcześniej znajomymi.

Stary dobry restart

Co się stanie, jeśli zaktualizujesz aplikację i wszystkie ustawienia są prawidłowe, ale Duet nadal nie działa? W takim przypadku najlepiej zrestartować smartfon, aby sprawdzić, czy to pomaga.

Prosty restart lub miękki reset rozwiązuje drobne problemy z oprogramowaniem i błędy, które mogą uniemożliwiać tworzenie duetu. Ponadto usuwa również dane z pamięci podręcznej aplikacji, które mogą być winowajcą.

Metoda restartu/miękkiego resetu zależy od używanego urządzenia. Ogólnie rzecz biorąc, musisz nacisnąć przycisk zasilania i/lub jeden z przełączników głośności. Na przykład jest to przycisk boczny plus jeden z przełączników głośności w nowszych modelach iPhone'a.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji

Jeśli wszystko inne zawiedzie, może być konieczne wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji, aby Duet ponownie działał. Metoda jest nieco inna na Androidzie i iOS, sprawdź poniżej niezbędne działania.

Android

Uruchom Ustawienia i wybierz Pamięć, aby uzyskać dostęp do większej liczby menu. Stuknij w Inne aplikacje, aby wyświetlić podgląd listy wszystkich zainstalowanych aplikacji i przejść do TikTok. Po uzyskaniu dostępu do okna TikTok naciśnij przycisk „Wyczyść pamięć podręczną” i gotowe. Powinieneś wiedzieć, że nie powoduje to usunięcia Twoich danych logowania i zapisanych danych.

iOS

Stuknij aplikację Ustawienia, wybierz Ogólne, a następnie Pamięć iPhone'a. Daje to listę aplikacji i ilość danych, z których korzystają. Przesuń w dół i dotknij TikTok, aby uzyskać dostęp do okna ustawień. Wybierz „Odciąż aplikację”, aby usunąć wszystkie dane z pamięci podręcznej z aplikacji.

To w zasadzie odinstalowuje TikTok, ale zapisuje wszystkie ważne dane. Po zakończeniu przejdź do App Store i ponownie zainstaluj aplikację. Możesz to również zrobić z tego samego okna zaraz po odciążeniu.

TIK Tok

Ważne notatki

Poprzednie kroki dotyczą najnowszego oprogramowania iOS i Android. Ci, którzy korzystają z Androida Oreo, muszą uzyskać dostęp do Menedżera aplikacji w Ustawieniach i stamtąd przejść.

Jeśli masz zapisane filmy jako wersje robocze, wyczyszczenie pamięci podręcznej lub ich odinstalowanie spowoduje usunięcie plików. Pamiętaj, aby zapisać wideo w telefonie przed wykonaniem którejkolwiek z tych opcji.

Połączenie internetowe

TikTok do prawidłowego działania wymaga stabilnego połączenia internetowego. Jeśli twoja opcja duetu TikTok utknęła podczas ładowania, prawdopodobnie jest to twoje połączenie internetowe.

W większości przypadków wyłączenie i ponowne włączenie telefonu rozwiąże problemy z siecią, chyba że nastąpi awaria. Niezależnie od tego, czy używasz iOS, czy Androida, zechcesz sprawdzić, czy TikTop ma dostęp do danych komórkowych w ustawieniach.

Jeśli korzystasz z Wi-Fi, spróbuj wyłączyć Wi-Fi i korzystać z danych komórkowych, jeśli to możliwe. W zależności od przepustowości możesz mieć problemy z utworzeniem wystarczająco silnego połączenia, aby duet TikTok nie działał poprawnie.

Brak dźwięku w Duecie

Kilku użytkowników zgłosiło w ciągu ostatnich kilku miesięcy problem polegający na tym, że ich mikrofon nie wyświetla się, więc nie mogą tworzyć swoich duetów TikTok. Wydaje się, że konsensus jest taki, że użytkownicy mogliby skorzystać z opcji „Reaguj” zamiast Duetu.

Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, ponieważ czas może być wyłączony, a funkcja nie jest taka sama jak funkcja Duet.

Kolejną rzeczą do sprawdzenia są uprawnienia telefonu. Jeśli masz problem z nagrywaniem dźwięku, czy dotyczy on zwykłych filmów, czy tylko Duetów? Jeśli to jedno i drugie, przejdź do ustawień telefonu i upewnij się, że TikTok ma uprawnienia dostępu do mikrofonu i nagrywania dźwięku.

Jedyną sprawdzoną sztuczką, którą widzieliśmy w przypadku problemów z Duetem, oprócz zmiany ustawień prywatności, o której mowa powyżej, jest aktualizacja aplikacji. Nawet jeśli niedawno go zaktualizowałeś, sprawdź ponownie, ponieważ nowe aktualizacje są często publikowane.

Jak grać w duecie na TikTok

Mamy nadzieję, że wskazówki i triki pomogły ci naprawić funkcję Duet, a teraz nadszedł czas, aby stworzyć fajnie wyglądające filmy obok siebie.

Krok 1

Przeglądaj główny ekran TikTok, aby znaleźć film, z którym chcesz zagrać w duecie. Stuknij w przycisk Udostępnij po prawej stronie ekranu i wybierz opcję Duet z wyskakującego okienka.

Duet nie działa w Tik Tok

Krok 2

Ekran dzieli się na dwie części i możesz teraz nagrać swój film obok tego, który wybrałeś. Drugi będzie odtwarzany automatycznie podczas nagrywania.

Krok 3

Dodaj naklejki i filtry, aby Twoje nagranie się wyróżniało, i wybierz dla niego okładkę. Kiedy skończysz, naciśnij Post i nadejdzie.

Zawsze duet w idealnej tonacji

Zakładając, że naprawiłeś Duet, oto kilka wskazówek, jak sprawić, by był wirusowy. Dodanie tagów do swojego duetu zwiększa szanse na więcej polubień i to samo dotyczy udostępniania go na Instagramie.

Zapraszam do komentowania i polubienia innych duetów, ponieważ przyciąga to większą uwagę na Twój profil.