Jak zmienić się w DragonBall Legends

Kiedy po raz pierwszy zaczniesz grać w DragonBall Legends, nie dostaniesz wielu opcji postaci. Tryb fabularny gry jest głównym sposobem na zdobycie nowych postaci i waluty w celu odblokowania (lub przywołania) dodatkowych, powoli wzmacniając twoją drużynę, aż będziesz mógł zmierzyć się z innymi graczami w walce PvP.

Jak zmienić się w DragonBall Legends

Jednym ze sposobów, w jaki postacie z czasem stają się potężniejsze, jest przekształcanie się w silniejsze wersje. Na przykład Saiyanie zamieniają się w formy Super Saiyan, które mogą ewoluować, szczególnie dla protagonisty trybu fabularnego.

W tym artykule omówimy, jak przekształcić początkową postać Shallot w tryby Super Saiyan i nie tylko.

Jak zmienić się w DragonBall Legends

Nie wszystkie postacie w DragonBall Legends mogą się zmieniać. Ci, którzy to robią, zazwyczaj mogą to zrobić w trakcie meczu, gdy warunek transformacji zostanie spełniony. Najprostsze transformacje wykonuje się za pomocą specjalnej zdolności postaci. Te zdolności skutecznie wymagają jedynie przetrwania postaci wystarczająco długo, aby z nich skorzystać.

Aby użyć specjalnej umiejętności, wystarczy dotknąć awatara postaci, gdy licznik umiejętności zapełni się i zacznie świecić. Postać natychmiast się przemieni, podnosząc swoje statystyki, a nawet zyskując po drodze unikalne umiejętności.

Inne postacie mogą się przekształcać na różne sposoby, zazwyczaj poprzez trafienie umiejętności, którą musisz narysować podczas walki lub osiągnięcie określonego procentu zdrowia.

Jak przekształcić szalotkę w DragonBall Legends

Shallot to postać zaprojektowana specjalnie do gry mobilnej i obecnie nie istnieje w żadnym innym medium DragonBall. To główny bohater trybu fabularnego, który pozwala graczowi zrozumieć koncepcje gry i wykorzystać strategie rozgałęzione, ulepszając zestaw umiejętności Shallot.

Na początku trybu fabularnego Shallot zaczyna jako zwykły Saiyanin, z przeciętnym zestawem umiejętności i statystykami wystarczająco wysokimi, by pokonać początkowych przeciwników. W miarę postępów w grze gracz może używać innych postaci, aby uczyć szalotka nowych ruchów. W ten sposób Shallot może nauczyć się prawie każdego ruchu w grze, co pozwala mu być niezwykle wszechstronnym, aby przygotować się na przyszłe strategie w trybie fabularnym.

Shallot ma również wiele poziomów transformacji, dostępnych za pośrednictwem menu dostosowywania gry. Aby osiągnąć te przemiany, musisz przejść przez tryb fabularny i pokonać przeciwników AI.

Po odblokowaniu trybu transformacji, oto, co musisz wybrać, aby wybrać transformację w przyszłych walkach:

  1. Stuknij w przycisk „Menu” w prawym dolnym rogu ekranu.

  2. Wybierz „Dostosuj” z siatki (powinna znajdować się na drugim miejscu w górnym rzędzie).

  3. W zakładce „Transformacje” gra wyświetli listę ostatnio ustawionej transformacji Szalotki. Jeśli chcesz to zmienić, dotknij „Zmień” po prawej stronie.

  4. Stuknij w formularz transformacji, którego chcesz użyć (najlepiej ten najbardziej po prawej, ponieważ jest zwykle najpotężniejszy), a następnie stuknij "Zapisz ustawienia", aby zakończyć proces.

  5. Shallot przekształci się w formę Super Saiyanina wybraną dzięki jego specjalnej zdolności (dotkniecie awatara postaci, gdy bufor się zapełni).

Wszystkie przemiany szalotki

Shallot rozpoczyna tryb fabularny jako Saiyanin, który właśnie się obudził i musi walczyć z coraz potężniejszymi przeciwnikami w Turnieju Czasu. Tryb fabularny daje możliwość poznania postaci i fabuły. Zapewnia również graczom pomocne wskazówki dotyczące rozgrywki i sposób na tworzenie strategii przeciwko przeciwnikom graczy.

Począwszy od części 2, rozdziału 7, odcinka 11, Shallot po raz pierwszy zmienia się w Super Saiyanina. W tej walce z Friezą nowa forma Super Saiyan pozwala graczowi skutecznie obezwładnić przeciwnika AI. Wszystko, co musisz zrobić, to przetrwać, aż specjalna umiejętność zostanie naładowana, a następnie aktywować ją, aby przekształcić Shallot w Super Saiyanina i stosunkowo szybko zakończyć walkę.

Po tym odcinku, forma transformacji Shallot staje się na stałe dostępna dla gracza do wykorzystania w przyszłych walkach po przejściu do menu dostosowywania gry.

W części 4, rozdziale 5, odcinku 8, Shallot odblokowuje tryb Super Saiyan 2. Ulepszona wersja formy Super Saiyan przyda się w pokonaniu Cella, przeciwnika odcinka. Transformacja może stać się główną formą Shallot, począwszy od następnego odcinka, edytując opcje transformacji na ekranie dostosowywania.

Shallot zamienia się w Super Saiyan 3, jeszcze potężniejszą formę, w części 6, rozdziale 3, odcinku 10. Tryb staje się na stałe dostępny, gdy gracz pokona Majin Buu w scenie walki odcinka. Walka nie powinna być zbyt trudna, gdy aktywuje się Super Saiyan 3 i daje ogromne premie do statystyk, aby obrócić bitwę na korzyść gracza.

Ostatnią transformacją, jaką otrzymała Shallot, jest forma Super Saiyan God, ponownie przeciwko Buu (teraz przemieniona w Super Buu). Walka ma miejsce w części 7, rozdziale 7, odcinku 5. Jak dotąd jest to najbardziej zaktualizowana forma, jaką Shallot może otrzymać w walce.

Podczas gdy Super Saiyan God jest potężną formą, nowsze aktualizacje gry w dużej mierze sprawiły, że Shallot jest słaby w obecnym składzie postaci. Nowe tryby rocznicowe przyniosły dodatkowy poziom rzadkości, Ultra, z potężniejszymi postaciami, z którymi nowi gracze będą walczyć bez pomocy. Załóżmy jednak, że wystarczająco trenujesz szalotka i w pełni go rangujesz. W takim przypadku nadal może podjąć walkę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w rzeczywistości nie ma żadnej przewagi, którą gracze mogą wykorzystać przeciwko niemu w walce.

W związku z trzecią rocznicą w sierpniu 2021 r. istnieją wskazówki, że Shallot otrzyma kolejny etap transformacji, Super Saiyan Blue. Jednak gracze muszą spekulować, czy i kiedy następna forma da Shallotowi impuls, którego potrzebuje do walki z silniejszymi wrogami.

Wygrywaj walki, przekształcając się w DragonBall Legends

DragonBall Legends to gra mobilna, która kładzie nacisk na umiejętności, dobry refleks i strategię wygrywania z przeciwnikami w meczach PvP. Chociaż transformacja jednostek nie jest zbyt powszechna, mogą wygrać walkę dzięki różnym premiom do statystyk, które pozwalają im zwyciężyć na dłuższą metę. Wyjątkiem jest Shallot, który w trybie fabularnym może odblokować wiele form, do których gracze mogą uzyskać dostęp w dalszej części gry.

Jaka jest twoja ulubiona jednostka transformująca w DragonBall Legends? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.