Jak pobierać filmy z Facebook Messenger

Facebook Messenger stał się jednym z najwygodniejszych sposobów komunikacji, ponieważ umożliwia użytkownikom dotarcie do ludzi w dowolnym miejscu i czasie za darmo. Jedną z zalet Messengera jest możliwość wysyłania filmów. W ten sposób nie musisz udostępniać wideo na swojej ścianie na Facebooku; zamiast tego możesz po prostu prywatnie wysłać go do osoby lub grupy, dla której jest przeznaczony.

Czy kiedykolwiek chciałeś pobierać filmy bezpośrednio z Facebook Messenger?

Czy chciałeś zachować film na swoim telefonie, zamiast ufać mu w sieci społecznościowej? Czy jesteś dumny z filmu, który nakręciłeś lub w którym wziąłeś udział i chcesz zachować go na swoim urządzeniu? Ten samouczek pokaże Ci, jak pobierać filmy z Facebook Messenger i przechowywać je na własnym urządzeniu..

Przez chwilę możesz obejrzeć wideo na Facebook Messenger i kliknąć ikonę pobierania na dole strony, aby pobrać wideo. Po kilku aktualizacjach Facebooka ta opcja pobierania wydaje się zniknąć.

To, co kiedyś było bardzo prostym procesem, stało się nieco trudniejsze. Wyobrażam sobie, że Facebook chce utrzymać Cię na platformie (AKA otoczony murem ogród) jak najwięcej i wolisz oglądać wideo w ich aplikacji, a nie na samym telefonie.

Internet ma jednak, jak zawsze, inne pomysły i wymyślił dwa alternatywne rozwiązania. Istnieje więcej opcji, ale zazwyczaj wiążą się one z pobieraniem i używaniem losowego oprogramowania, co nie jest idealne. Żadna z tych opcji nie wymaga niczego poza przeglądarką internetową lub aplikacją internetową.

Najważniejsze jest to, że jeśli opcja pobierania nie jest już dostępna z Twojego Facebook Messenger, nadal możesz pobierać filmy.

Pobierz filmy z Facebook Messenger

Zanim ikona pobierania zniknęła z aplikacji, możesz odtwarzać filmy bezpośrednio z programu Facebook Messenger, a na końcu zobaczysz opcję pobierania.

Alternatywnie na iPhone'ach możesz nacisnąć i przytrzymać wideo i zobaczyć opcję Zapisz jako opcję dialogową. Jeśli nie widzisz już tej opcji, nie wszystko jest stracone, ponieważ istnieją inne sposoby na uzyskanie tego, czego chcemy.

Pobieranie filmów z Facebook Messenger w systemie Windows

To podejście działa w przypadku pobierania filmów z programu Facebook Messenger za pomocą komputera z systemem Windows.

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku.

 2. Kliknij ikonę Wiadomości, aby otworzyć historię czatów. Następnie przejdź do rozmowy z filmem, który chcesz pobrać.

 3. Po lewej stronie filmu znajdziesz ikonę z trzema kropkami (Więcej). Kliknij i wybierz Zapisz na Facebooku.

 4. Następnie kliknij Zobacz swoje zapisane Przedmiotów. Spowoduje to otwarcie nowej karty w Twojej przeglądarce.
 5. W nowej zakładce zobaczysz Moje kolekcje ekran. Pod Wszystkie, zobaczysz zapisany film.

 6. Kliknij wideo, a zostanie ono automatycznie pobrane na Twój komputer. Film można znaleźć w folderze Pobrane na komputerze.
 7. Po pobraniu filmu możesz go usunąć ze swojego konta na Facebooku, klikając ikonę z trzema kropkami obok przycisku Dodaj do kolekcji, a następnie klikając opcję Odpisz.

Użyj sztuczki z przeglądarką internetową

Jest to szeroko nagłośniony hack, który umożliwia pobieranie filmów z Facebook Messenger. Wyodrębnia adres URL wideo, przełącza go na mobilną wersję strony i pozwala sprawdzić element i pobrać wideo. Proces działa tak:

 1. Przejdź do filmu, który chcesz pobrać.
 2. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Kopiuj adres URL wideo w bieżącym czasie”.

 3. Wklej ten adres URL do zakładki przeglądarki, usuń www. część i zastąp ją m. aby uzyskać dostęp do wersji mobilnej.

 4. Załaduj stronę i odtwórz wideo.

 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Sprawdź lub użyj Alt Option + Cmd + J na Macu.

 6. Zlokalizuj adres URL wideo, kończący się na MP4 i skopiuj go.

 7. Wklej to do innej karty i pozwól mu grać.

 8. Kliknij ten film prawym przyciskiem myszy i wybierz Zapisz wideo jako.

Ten proces jest używany w całym Internecie we wszystkich rodzajach witryn internetowych w celu odizolowania pliku wideo do pobrania. Działa w większości przeglądarek, które mają konsolę programisty i chociaż jest kilka kroków, w rzeczywistości jest to bardzo proste.

Użyj FBdown.net do pobierania filmów z Facebook Messenger

FBdown.net to witryna do pobierania filmów, która może szybko i szybko pobierać filmy z Facebook Messenger. Nadal musisz przechwycić adres URL filmu, wykonując kroki od 1 do 6, ale zamiast pobierać go z karty przeglądarki, możesz zamiast tego użyć tej aplikacji internetowej. Jeśli okaże się, że Zapisz jako nie działa, to właśnie tam musisz się udać.

 1. Wykonaj kroki od 1 do 6 powyżej, aby przechwycić adres URL filmu.
 2. Przejdź do FBdown.net.

 3. Wklej adres URL w środkowym polu i kliknij Pobierz.

 4. Pobierz film i zapisz go w wybranej lokalizacji.

Dopóki prawidłowo przechwycisz adres URL wideo, witryna zlokalizuje i zidentyfikuje wideo, a następnie pobierze je na Twoje urządzenie. Działa na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych. Ta metoda działa szybko i skutecznie. Przetestowałem go dwukrotnie za pomocą przeglądarki Brave w systemie Windows 10 i dosłownie pobranie 30-sekundowego wideo z Facebook Messenger zajęło dosłownie kilka sekund.

Pobierz filmy z Facebook Messenger na Androida

Pobieranie wideo z Facebook Messenger na urządzenie z Androidem jest dość proste.

 1. Otwórz Messengera i otwórz rozmowę z filmem, który chcesz pobrać.
 2. Długo naciśnij wideo, a dostępne będą opcje Zapisz wideo, Prześlij dalej lub Usuń.
 3. Stuknij Zapisz wideo.