Jak pobierać filmy z Discord

Discord powinien być znany graczom lub każdemu, kto korzysta z aplikacji internetowych, gdzie posiadanie serwera czatu działającego obok gry zwiększa wrażenia. Jest to bezpłatna aplikacja do czatu, która pozwala dyskutować o rozgrywce podczas gry lub dyskutować o wszystkim, co chcesz, dodając dodatkową warstwę towarzyskości do twojego życia online.

Jak pobierać filmy z Discord

Wśród wielu wspaniałych funkcji jest możliwość przesyłania i pobierania zdjęć i filmów przez użytkowników na Discord — jedynym ograniczeniem jest limit plików do 8 MB. To niewiele w przypadku wideo i pozwala na zaledwie kilka sekund HD lub nieco dłuższe wideo SD. Istnieją jednak sposoby na obejście tego ograniczenia, więc omówimy to również w tym artykule.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak możesz pobierać filmy z Discord.

Jak pobrać wideo z Discord

Discord pozwala użytkownikom komunikować się na wiele sposobów, poprzez czat, głos, a nawet udostępnianie ekranu. Użytkownicy mogą przesyłać obrazy i filmy. Niezależnie od tego, czy jest to gra, czy coś innego, pobranie filmu, który ktoś udostępnił na Discord, jest w rzeczywistości dość proste.

Możesz to zrobić na komputerze lub smartfonie. Omówimy oba tutaj.

Pobierz wideo z Discord – na komputerze

Aby pobrać wideo z Discord na komputer, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Discord i przejdź do kanału, na którym znajduje się wideo.
 2. Po zlokalizowaniu filmu w prawym górnym rogu dostępna jest opcja pobierania. Kliknij to.

 3. Łącze otworzy się w przeglądarce internetowej, w której można zezwolić na otwarcie wideo w domyślnym odtwarzaczu multimedialnym systemu.

Oczywiście możesz chcieć wysłać go komuś innemu. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę pobierania, możesz skopiować link lub otworzyć go również w przeglądarce. Następnie możesz wysłać link do znajomego.

Gdy film otworzy się w domyślnym odtwarzaczu wideo, możesz zapisać go na swoim komputerze.

Jak pobrać wideo z Discord – aplikacja mobilna

Jeśli korzystasz z mobilnej wersji Discord, nadal możesz pobierać filmy z platformy na swój telefon. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać następujące kroki:

 1. Przejdź do serwera i kanału, na którym znajduje się wideo.
 2. Stuknij w wideo. Otworzy się na pełnym ekranie. Stuknij ikonę pobierania w prawym górnym rogu.

 3. Film pojawi się w folderze pobierania lub w powiadomieniach.

Z drugiej strony, jeśli chcesz wysłać film do kogoś innego, wystarczy, że przytrzymasz wiadomość (nie film, ale puste miejsce obok niego wystarczy) i kliknij „Udostępnij”. stuknij w „Kopiuj link”, jeśli chcesz udostępnić za pośrednictwem zewnętrznego źródła, takiego jak wiadomość tekstowa.

Jak przesyłać obrazy i filmy na Discord

Jeśli nagrałeś epickie zabójstwo lub chcesz udostępnić krótki film, Discord może nie być pierwszym miejscem, o którym myślisz. Możesz przesyłać pliki, ale obowiązuje limit 8 MB. To dobrze w przypadku obrazów, ale nie tak bardzo w przypadku filmów. Jeśli Twój klip jest poniżej tego limitu, wszystko w porządku, ale jeśli jest większy, musisz wykonać kilka dodatkowych kroków.

Najłatwiejszym sposobem przesłania pliku na Discord jest przeciągnięcie go i upuszczenie do aplikacji. Automatycznie pobierze plik i umożliwi przesłanie.

Możesz także wybrać małe pole przesyłania obok paska czatu na dole. Spowoduje to otwarcie eksploratora plików i umożliwienie połączenia pliku w ten sposób. Po prostu wybierz Prześlij, gdy będziesz gotowy do pracy.

Jeśli Twój film jest większy niż 8 MB, musisz użyć pamięci w chmurze i dodać link do Discord. Popularną usługą jest Streamable — bezpłatna usługa, która pozwala przesłać plik o rozmiarze do 1 GB, a następnie połączyć go za pośrednictwem Discord. Twoi znajomi będą wtedy mogli kliknąć link i zagrać.

Możesz także użyć Dysku Google, OneDrive, YouTube, Dropbox lub dowolnej innej usługi przechowywania w chmurze do przechowywania wideo i linku.

Czy Discord Nitro zwiększa mój limit przesyłania?

Szybka odpowiedź: Tak. Jeśli płacisz za Discord Nitro, Twój limit wzrasta do 50MB. Jest to świetne, jeśli chcesz przesłać materiał z gry lub dokument PDF. Discord Nitro kosztuje 9,99 USD miesięcznie lub 99,99 USD rocznie i zawiera wiele korzyści, takich jak:

 • Niestandardowy tag Discord
 • Animowane Gify
 • Lepsze transmisje na żywo
 • Filmy wysokiej jakości
 • Ulepszony limit przesyłania
 • Wzmocnienie serwera
 • Reprezentuj swoje wsparcie!

Czy pobieranie plików z Discorda jest bezpieczne?

Pobieranie wideo lub obrazu z Discord jest tak samo bezpieczne, jak pobieranie z dowolnej innej witryny mediów społecznościowych.

Zwykle jest to dość bezpieczne, ale czasami ludzie dodają do swoich plików złośliwe oprogramowanie szpiegujące lub wirusy. Albo osoba musi wiedzieć, jak to zrobić (co jest mało prawdopodobne), albo pobrała plik w innym miejscu, w którym był już wirus.

Tak więc, chociaż pobieranie plików z Discorda jest ogólnie bezpieczne, zachowaj ostrożność podczas pobierania plików od osób, których nie znasz, i rozważ użycie skanera antywirusowego do skanowania plików przed ich otwarciem.

Często Zadawane Pytania

Jeśli pobiorę film na Discord, czy druga osoba będzie wiedziała?

Nie. Inny użytkownik nie otrzyma żadnych alertów ani powiadomień o zapisaniu jego treści. Jedynym sposobem, w jaki druga osoba się o tym dowie, jest przesłanie go gdzie indziej i zobaczenie go lub wysłanie do wspólnego znajomego, który następnie powiadomi o tym oryginalnego nadawcę.

Oczywiście zawsze najlepiej jest poprosić o pozwolenie przed pobraniem i użyciem cudzej zawartości.

Dlaczego nie mogę pobrać filmu na Discord?

Jeśli masz problemy z pobraniem filmu, przyczyn może być kilka. Najpierw może być konieczne ponowne uruchomienie aplikacji. Niezależnie od tego, czy używasz komputera, czy aplikacji mobilnej, zamknij Discord i spróbuj pobrać go ponownie.

Następnie upewnij się, że Discord ma dostęp do pamięci Twojego urządzenia. W zależności od systemu operacyjnego Discord może nie mieć uprawnień niezbędnych do pobierania treści.

Na koniec wypróbuj inną wersję Discord (na przykład przełącz się z przeglądarki internetowej na aplikację mobilną).

Końcowe przemyślenia

Discord nie jest przeznaczony do udostępniania obrazów ani wideo, ale pozwala na to do pewnego stopnia. Chociaż limit plików 8 MB może utrudnić sprawę, istnieje kilka sposobów na obejście tego.

Najlepszą rzeczą w Discord jest stworzenie własnego serwera do czatowania ze znajomymi lub fanami. To również łatwy proces! Zajrzyj do naszego wpisu na blogu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić!

Znasz inne sposoby udostępniania zdjęć lub filmów za pomocą Discord? Masz ulubioną usługę innej firmy do udostępniania multimediów za pośrednictwem aplikacji? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!