Jak pobrać i wyświetlić wszystkie pliki Androida

Jednym z wielu fajnych aspektów Androida jest to, że masz dostęp do wszystkich aspektów systemu operacyjnego. W przeciwieństwie do iOS, możesz zobaczyć wszystkie pliki systemowe i mieć dostęp do każdego pliku i folderu na urządzeniu. Jeśli jesteś nowy w systemie operacyjnym i chcesz wiedzieć, jak przesyłać, pobierać i wyświetlać wszystkie pliki Androida, ten samouczek jest dla Ciebie.

Jak pobrać i wyświetlić wszystkie pliki Androida

Android ma własnego menedżera plików, ale istnieją również menedżery plików innych firm, które ułatwiają życie. Ponieważ natywny menedżer plików jest częścią każdego urządzenia z Androidem, użyjemy go w naszych przykładach.

Jak przesyłać, pobierać i wyświetlać wszystkie pliki Androida2

Jak zobaczyć swoje pliki Androida

Najłatwiejszym sposobem wyświetlenia plików Androida jest uzyskanie dostępu do pamięci urządzenia w telefonie. Można to zrobić na dwa sposoby: z szuflady aplikacji lub z poziomu ustawień.

Uzyskaj dostęp do „Moich plików” z szuflady aplikacji

Jeśli uważasz, że najlepszą ścieżką jest ta z najmniejszym oporem, to jest to metoda dla Ciebie. Dostęp do wszystkich plików na urządzeniu z Androidem jest naprawdę prosty:

 1. Otwórz szufladę aplikacji na urządzeniu – w zależności od wersji oprogramowania Android, z której korzystasz, możesz kliknąć ikonę ekranu głównego z kilkoma kropkami lub przesunąć palcem w górę po ekranie.

 2. Użyj paska wyszukiwania, aby szybko znaleźć aplikację „Moje pliki”.
 3. Lub znajdź go wśród innych aplikacji i dotknij go.

 4. Wybierz foldery, aby uzyskać dostęp do plików, które chcesz wyświetlić.

Dostęp do plików z poziomu ustawień

Ta metoda nie jest najszybszym sposobem na uzyskanie plików, ale pozwala szybko zobaczyć różne typy plików.

 1. Przejdź do opcji Ustawienia, Pamięć i USB oraz Pamięć wewnętrzna — ponieważ ustawienia różnią się w zależności od producenta, użyj paska wyszukiwania w „Ustawieniach” i wpisz „Pamięć”, aby szybko je znaleźć.

 2. Stuknij ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu
 3. Dotknij „Zaawansowane”.

 4. Wybierz dowolną z wyświetlonych opcji. Na potrzeby tego artykułu wybierzemy „Pliki”.

 5. Przeglądaj foldery, wybierając ten, który chcesz wyświetlić.

Używając komputera

Możesz także przeglądać pliki, gdy telefon jest podłączony do komputera. Działa to zarówno na komputerach Mac, jak i Windows.

 1. Podłącz telefon z Androidem do komputera za pomocą kabla USB.
 2. Ustaw go na przesyłanie plików, jeśli kabel nie jest domyślnie do niego dostosowany. Poczekaj, aż system Windows go wykryje.
 3. Otwórz telefon w Eksploratorze Windows i przeglądarce tak, jak każdy inny dysk twardy.

System Windows traktuje urządzenia z systemem Android jako pamięć zewnętrzną, więc możesz przeciągać, upuszczać, dodawać, przenosić i usuwać pliki i foldery według własnego uznania. Jedynym ograniczeniem jest to, że Android może manipulować tylko jednym plikiem lub folderem na raz.

Jak Android zamawia pliki?

Chociaż możesz przeglądać i manipulować plikami Androida w Eksploratorze, system plików nie jest taki sam jak w systemie Windows. Pamięć urządzenia to pamięć wewnętrzna urządzenia. Przenośna lub karta SD to pamięć zewnętrzna, karta SD podłączona do telefonu, jeśli ją zainstalowano.

Kartę SD można skonfigurować do przechowywania obrazów, filmów, gier i innych danych. Nie wszystkie aplikacje można załadować na kartę SD, więc jeśli czegoś tam nie ma, sprawdź Pamięć urządzenia.

Pamięć urządzenia

Podstawowe pliki Androida będą zawsze przechowywane w pamięci urządzenia. Będzie tam również przechowywanych wiele aplikacji, gier i programów. W Device Storage zobaczysz foldery utworzone przez system operacyjny Android.

DCIM to kamera, w której będą przechowywane Twoje obrazy. Domyślnie będzie to w pamięci urządzenia, ale można je skonfigurować do przechowywania na karcie SD. Download powinien mówić sam za siebie, podobnie jak Movies, Music, Pictures i wszystkie inne foldery.

Karta SD

Jeśli Twoje urządzenie ma kartę SD, pojawi się ona obok Device Storage zarówno w telefonie, jak iw Eksploratorze Windows. Możesz go przeglądać i eksplorować w dokładnie ten sam sposób. W systemie Windows 10 może wyświetlać się jako karta, pamięć zewnętrzna lub karta SD w zależności od typu karty i telefonu.

Eksplorujesz kartę SD tak samo, jak każdy plik systemu Windows. Jeśli widzisz folder DCIM, oznacza to, że telefon jest skonfigurowany do zapisywania obrazów na karcie zamiast w pamięci wewnętrznej. To samo dotyczy muzyki, filmów, list odtwarzania i innych plików. Jak wspomniano, nie wszystkie aplikacje i pliki można zapisać w pamięci zewnętrznej, więc możesz nie widzieć wszystkiego, czego oczekujesz.

Jak przesyłać, pobierać i wyświetlać wszystkie pliki Androida3

Przesyłaj i pobieraj pliki Androida

Teraz wiesz, jak wyświetlać swoje pliki Androida, powinieneś być w stanie je również przenosić, dodawać i zmieniać. Przesyłanie i pobieranie plików Androida to tylko kwestia przeciągania i upuszczania ich w systemie Windows lub wybrania opcji menu w telefonie.

Na urządzeniu z Androidem:

 1. Przejdź do Ustawienia, Pamięć i USB oraz Pamięć wewnętrzna.
 2. Wybierz plik lub folder, który chcesz przenieść, naciskając ikonę i przytrzymując ją, aż pojawi się komunikat wybrany.
 3. Stuknij ikonę menu z trzema kropkami i wybierz „Przenieś do” lub „Kopiuj do”.
 4. Wybierz miejsce docelowe i potwierdź przeniesienie lub skopiowanie.

Zewnętrzni menedżerowie plików

Menedżer plików Androida jest całkiem zdolny, ale nie jest najłatwiejszy w użyciu ani w nawigacji. Jeśli ci się to nie podoba, możesz pobrać i zainstalować menedżery plików innych firm ze sklepu Google Play. Przeszukaj Menedżera plików i wybierz aplikację, która Ci się podoba i która ma dobre recenzje. Pobierz i zainstaluj, a następnie używaj domyślnie. Większość kreatorów instalacji przeprowadzi Cię przez wymianę menedżera plików, dzięki czemu będziesz w dobrych rękach.

Czy korzystasz z zewnętrznego menedżera plików dla Androida? Którego używasz? Opowiedz nam o swoich wrażeniach poniżej!