Jak pobrać plik PDF ze Scribd

Z ponad milionem tytułów Scribd jest popularną platformą subskrypcji e-booków, która oferuje szeroką gamę e-booków, audiobooków, czasopism, zapisów nutowych i innych rodzajów dokumentów. Scribd jest również wygodny dla studentów.

Jak pobrać plik PDF ze Scribd

Jeśli jednak wolisz czytać książki lub przeglądać dokumenty na swoim urządzeniu, a nie na stronie Scribd, nie martw się. Scribd umożliwia pobieranie plików TXT i PDF na urządzenie w kilku szybkich krokach. Umiejętność pobierania plików PDF ze Scribd może być niezwykle przydatna, praktyczna i może zaoszczędzić dużo czasu.

W tym przewodniku pokażemy, jak pobierać pliki PDF ze Scribd na różne urządzenia. Odpowiemy również na niektóre często zadawane pytania dotyczące opcji pobierania Scribd.

Pobierz pliki PDF Scribd ze strony internetowej

Aby korzystać z wielu usług Scribd, musisz utworzyć konto. Zakładając konto, pierwsze 30 dni otrzymasz za darmo. Po zakończeniu 30-dniowego okresu próbnego musisz zapłacić 8,99 USD miesięcznie za konto Premium, które oferuje nieograniczoną liczbę książek i dokumentów.

Oprócz opcji dostępu do różnych treści Scribd umożliwia pobieranie plików PDF i TXT na urządzenie. Pamiętaj, że podczas 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego nie będziesz mógł pobrać określonych plików. Te pliki będą dostępne dopiero po zostaniu użytkownikiem Premium.

Aby pobrać pliki PDF ze Scribd na swój komputer, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz Scribd.

 2. Zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 3. Znajdź dokument, który chcesz pobrać. Możesz go wyszukać w bibliotece dokumentów społeczności lub wpisując nazwę pliku, nazwisko autora lub dowolne słowo kluczowe na pasku wyszukiwania.
 4. Gdy znajdziesz dokument, który chcesz pobrać, kliknij go.

 5. Zostaniesz przeniesiony na nową stronę, na której możesz zobaczyć wszystkie szczegóły pliku.

 6. Kliknij przycisk „Pobierz”.

 7. Ustaw typ pliku na „PDF” – Możesz również pobrać plik TXT.

 8. Wybierz ponownie „Pobierz”.

To wszystko. Plik zostanie automatycznie pobrany na Twój komputer i możesz go natychmiast wyświetlić.

Dowiesz się, że określony plik nie jest dostępny do pobrania, gdy dojdziesz do ostatniego kroku. W tym momencie Scribd powiadomi Cię, że ten konkretny dokument jest dostępny tylko dla użytkowników Premium. Jeśli otworzysz stronę podglądu pliku i nie widzisz przycisku pobierania, oznacza to, że autor tego dokumentu nie pozwala na pobranie swojego pliku, nawet z kontem Premium.

Pobierz pliki PDF Scribd z aplikacji na Androida

Jeśli chodzi o mobilną wersję Scribd, w rzeczywistości nie możesz pobierać plików bezpośrednio na swoje urządzenie. Zamiast tego Scribd umożliwia pobieranie plików i przechowywanie ich w bibliotece skryptów. Możesz uzyskać dostęp do pobranych dokumentów i je czytać, nawet gdy jesteś offline (jest to opcja niedostępna w wersji internetowej).

Aby pobrać pliki na urządzenie z systemem Android, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację Scribd na swoim telefonie.

 2. Zaloguj się do aplikacji, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 3. Znajdź książkę lub dokument, który chcesz pobrać.

  Notatka: Istnieje kilka sposobów na znalezienie dokumentu w Scribd. Po pierwsze, możesz dotknąć lupy u dołu ekranu i wpisać nazwisko autora, tytuł dokumentu lub słowo kluczowe. Jeśli wcześniej zapisałeś dokument, możesz go znaleźć, otwierając ikonę "Zapisano", która znajduje się tuż obok opcji "Wyszukaj". Na koniec możesz wyszukać dokument, przechodząc do "Książki" u góry ekranu lub "Top Charts" u dołu ekranu.

 4. Gdy znajdziesz dokument, który chcesz pobrać, dotknij go.

 5. Dotknij "Pobierz".

Pobrany dokument znajdzie się w zakładce „Zapisane”. Różnica między elementami, które zapisałeś, a elementami, które pobrałeś, polega na tym, że będziesz mieć dostęp do pobranych elementów, nawet gdy jesteś offline.

Pobierz pliki PDF Scribd z aplikacji na iOS

Ta sama zasada dotyczy urządzeń z systemem iOS, niezależnie od tego, czy jest to iPhone, czy iPad. Nie możesz pobrać żadnego typu pliku ze Scribd na swoje urządzenie, możesz pobrać go tylko na zapisaną listę i czytać w trybie offline. Oto jak to się robi w aplikacji na iOS:

 1. Otwórz Scribd na swoim urządzeniu z systemem iOS.

 2. Zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 3. Znajdź dokument, który chcesz pobrać.
 4. Stuknij w plik.

 5. Przejdź do przycisku „Pobierz”.

Notatka: Nie zapomnij przełączyć przełącznika „Pobrane” w prawym górnym rogu zapisanej strony. Jeśli zignorujesz ten krok, nie będziesz mieć dostępu do swoich plików w trybie offline.

Fczęsto zadawane pytania

Czy istnieje sposób na pobranie zawartości premium za darmo?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, niektóre pliki można pobrać tylko wtedy, gdy masz konto Premium. Istnieje jednak kilka sposobów na obejście tego, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Pierwszą metodą bezpłatnego pobrania treści premium jest przesłanie pliku. Oto, co powinieneś zrobić:

1. Otwórz Scribd na swoim komputerze

.

2. Zaloguj się na swoje konto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

3. Przejdź do opcji „Prześlij” w prawym górnym rogu ekranu.

4. Kliknij przycisk „Wybierz dokumenty do przesłania”.

5. Wpisz nazwę pliku i opis.

6. Zaznacz pole „Ustaw ten dokument jako prywatny”, jeśli chcesz.

7. Kliknij „Gotowe”.

Udało Ci się przesłać plik do Scribd. Pamiętaj, aby odświeżyć stronę i gotowe. Teraz nie ma ograniczeń co do ilości i rodzaju plików, które możesz pobrać. Ta ukryta funkcja jest bardzo wygodna, jeśli nie chcesz płacić za konto Premium.

Podczas przesyłania dokumentu do Scribd należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

· Scribd obsługuje następujące formaty plików: PDF, TXT, DOC, PPT, XLS, DOCX i inne.

· Nie możesz przesłać pustego dokumentu. Musi zawierać jakiś tekst.

· Upewnij się, że przesyłasz własną pracę – może to być prezentacja, praca naukowa, projekt itp. Tylko upewnij się, że nie przesyłasz czyjejś pracy.

Jeśli nie chcesz niczego publikować, jest inna opcja. Możesz użyć bezpłatnego programu do pobierania Scribd online, który może pobrać zawartość Premium za darmo. Wszystko czego potrzebujesz to adres URL dokumentu. Aby skorzystać z tej opcji, nie musisz nawet logować się na swoje konto Scribd.

Oto kilka stron internetowych, z których możesz pobrać zawartość Premium bez konieczności płacenia za nią:

· DocDownloader

· ScrDownloader

· DLSCRIB

Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować adres URL dokumentu ze strony Scribd i wkleić go do jednej z tych witryn. Twoje książki zostaną pobrane w ciągu kilku chwil.

Czy mogę pobierać książki, które nie mają opcji pobierania?

Opcja pobierania jest wyłączona dla określonych plików w Scribd. Będziesz wiedział, że ta opcja nie istnieje, jeśli nie widzisz przycisku „Pobierz” lub pojawi się komunikat „Ten dokument nie jest dostępny do pobrania”.

Jednak nadal można pobierać tego typu pliki, nawet bez przycisku pobierania.

Pierwszą opcją jest skorzystanie z witryny innej firmy w celu bezpłatnego pobrania pliku Scribd. Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować adres URL pliku z paska adresu i wkleić go do jednej ze stron pobierania Scribd, które wymieniliśmy w poprzednim pytaniu.

Istnieje inny sposób pobierania plików, które nie mają przycisku pobierania w Scribd. Możesz to zrobić, używając wtyczki Chrome do zapisywania stron internetowych jako plików PDF. Jedną z najbardziej niezawodnych opcji jest PDF Mage.

Jednak ta opcja pozwala tylko na konwersję strony internetowej, takiej jak Scribd, na plik PDF. Nie pozwala na pobranie pliku jako całości.

Po dodaniu wtyczki do przeglądarki Chrome wystarczy przejść do dokumentu Scribd i kliknąć ikonę wtyczki w prawym górnym rogu ekranu. Możesz wybrać, czy chcesz, aby plik PDF został zapisany jako jedna strona lub więcej.

Ciesz się wszystkimi swoimi książkami Scribd za darmo

Teraz już wiesz, jak pobierać pliki PDF i książki ze Scribd na wszystkie swoje urządzenia. Wiesz również, jak dodawać pliki do Scribd, pobierać pliki Premium za darmo i pobierać pliki, które nie są dostępne na stronie Scribd. Pobieranie plików PDF na urządzenie daje znacznie więcej możliwości niż tylko dostęp do plików w Internecie.

Czy kiedykolwiek pobierałeś plik PDF ze Scribd na swoje urządzenie? Czy użyłeś którejś z metod opisanych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.