Jak pobierać pliki z GitHub

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z GitHub, wiesz, że nie jest od razu jasne, jak pobierać pliki z platformy. Jest to jedna z bardziej skomplikowanych platform, ponieważ nie jest bezpośrednio przeznaczona do bezpośredniego udostępniania plików, ale do programowania. To prawda, że ​​jedną z wielkich rzeczy w GitHub jest to, że wszystkie publiczne repozytoria są otwarte, a ludzie są zachęcani do wnoszenia wkładu — istnieją prywatne repozytoria, ale są one zwykle używane do celów programistycznych w firmach, które nie chcą, aby ich kod był widoczny przez społeczeństwo. GitHub jednak nadal obsługuje pobieranie plików inaczej niż inne miejsca.

Jak pobierać pliki z GitHub

Jeśli więc nie jesteś do końca pewien, jak możesz pobierać pliki z projektów (lub całych projektów) z GitHub, pokażemy Ci, jak to zrobić. Zacznijmy.

Pobieranie pliku z GitHub

Większość publicznych repozytoriów można pobrać za darmo, nawet bez konta użytkownika. Dzieje się tak, ponieważ publiczne repozytoria są uważane za bazy kodu, które są open source. To powiedziawszy, o ile właściciel bazy kodu nie zaznaczy pola w inny sposób, jego bazę kodu można pobrać na komputer w postaci pliku .zip.

 1. Tak więc, jeśli przejdziesz do publicznej bazy kodu — takiej jak ten kalkulator porad, który zbudowałem — zauważysz, że w prawym górnym rogu znajduje się zielony przycisk z napisem Klonuj lub Pobierz, ckliknij przycisk.
 2. Następnie z menu wybierz Pobierz ZIP. Wszystkie pliki zaczną się pobierać na komputer, zwykle w folderze Pobrane. Repozytorium GitHub 2
 3. Następnie otwórz folder Pobrane na swoim komputerze i znajdź plik ZIP. Będziesz chciał kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję, która mówi Wypakuj wszystko…, Rozsunąć suwak, lub Rozpakuj, a następnie wybierz folder, w którym mają się znaleźć pliki. Ustawienia pliku
 4. Na koniec przejdź do tego wybranego folderu, a znajdziesz wszystkie te pliki Github, które pobraliśmy właśnie tam!

To dość mała baza kodu, zawierająca tylko kilka plików. Jeśli przejdziesz do repozytorium JavaScript 30 Wes Bos na Github, zauważysz, że – ponieważ jest to repozytorium publiczne – można je pobrać w ten sam sposób.

Pobieranie plików GitHub za pomocą poleceń

Alternatywnie możesz łatwo sklonować plik lub repozytorium za pomocą kilku prostych poleceń na GitHub. Aby to zadziałało, musisz zainstalować narzędzia Git. W tym demo zainstalujemy ten sam kalkulator napiwków z wiersza poleceń.

 1. Skopiuj adres URL z paska adresu lub z tego samego menu, z którego został pobrany plik zip. Repozytorium GitHub
 2. Otwórz Git Bash, wpisz „Pobieranie płyt CD” i hit Wchodzić. Spowoduje to przejście do folderu Pobrane w oknie poleceń, możesz także wpisać dowolną lokalizację pliku, w której chcesz zapisać plik. wiersz polecenia
 3. Teraz wpisz „klon git //github.com/bdward16/tip-calculator.git„i uderzył Wchodzić.wiersz polecenia 2
 4. Korzystając z tej metody, pliki są automatycznie rozpakowywane podczas pobierania.

Jest lepszy sposób na pobieranie plików

Chociaż sposób, który opisaliśmy, jest prosty i bezpośredni, jest najbardziej optymalny do zwykłego przeglądania plików kodu, a nie eksperymentowania. Jeśli planujesz pobrać pliki GitHub do eksperymentowania, najlepszym sposobem będzie „rozwidlenie” projektu. Widelec to po prostu twoja własna kopia repozytorium.

Rozwidlenie repozytorium ma wiele zalet. Daje ci własną kopię na koncie GitHub, która pozwala swobodnie eksperymentować ze zmianami bez wpływu na oryginalny projekt. Na przykład możesz znaleźć błąd w moim Kalkulatorze napiwków lub chcesz dodać własne funkcje. Możesz więc „rozwidlić” mój kalkulator napiwków, tworząc kopię na swoim koncie GitHub. Tutaj możesz grzebać w kodzie i eksperymentować z nim bez wpływu na oryginalny projekt, ponieważ byłaby to twoja kopia lub „widelec”.

Najczęściej widełki są używane do proponowania zmian w czyimś projekcie, takich jak naprawienie błędu lub dodanie funkcji, o której wspomnieliśmy.

Jak więc forkuje się publiczne repozytorium? To całkiem proste. Zanim zaczniemy, musisz utworzyć bezpłatne konto GitHub, ponieważ będziesz potrzebować miejsca do przechowywania widelca. Możesz udać się na www.github.com i zrobić to już teraz.

Po utworzeniu konta możesz utworzyć publiczne repozytorium na swoim koncie.

 1. Na przykład możesz przejść do publicznego repozytorium kursu szkoleniowego Wes Bos 30 Days of JavaScript, a w prawym górnym rogu zobaczysz przycisk z napisem Widelec. Naciśnij przycisk.
 2. Może to potrwać od kilku sekund do kilku minut, ale GitHub sklonuje lub „rozgałęzia” ten projekt na Twoje własne konto GitHub. Gdy to zrobisz, natychmiast pokaże Ci projekt pod Twoją nazwą użytkownika GitHub.
 3. Aby zweryfikować, możesz kliknąć ikonę swojego profilu na pasku nawigacyjnym w prawym górnym rogu, a następnie wybrać opcję, która mówi Twoje repozytoria . Na liście repozytoriów powinieneś zobaczyć bazę kodu kursu JavaScript 30.

Teraz możesz dowolnie zmieniać i eksperymentować z kodem i nie wpłynie to na oryginalne pliki projektu pierwotnego właściciela. Jeśli zmienisz jakiś kod, naprawisz błąd lub dodasz nową funkcję, możesz utworzyć coś, co nazywa się „Pull Request”, w którym można omówić tę zmianę. Jeśli pierwotny właściciel projektu lubi zmianę — i działa poprawnie — można ją scalić z oryginalną bazą kodu jako kod produkcyjny.

Zamknięcie

Jak widać, pobieranie plików i całych projektów z GitHub jest w rzeczywistości dość łatwe. W ciągu zaledwie kilku minut możesz pobrać cały projekt na swój komputer, a nawet połączyć go z własnym kontem GitHub. Nie trzeba dużo grzebać w kodzie w twoim rozwidleniu, aby zobaczyć, co wpływa na to, a potem w końcu możesz nawet stworzyć swoje pierwsze żądanie ściągnięcia! Udanego kodowania!