Jak grać od początku w Disney Plus

Disney Plus to niesamowita platforma do przesyłania strumieniowego z mnóstwem treści Disney, Pixar, Lucasfilm, National Geographic i Marvel Studios. Łatwo zgubić się w jego bibliotece i godzinami oglądać filmy i programy telewizyjne.

Jak grać od początku w Disney Plus

Niestety, Disney Plus nie był idealny na premierę, ponieważ brakowało mu wielu ważnych funkcji. Niektóre z nich to możliwość ponownego uruchomienia, wznowienia i kontynuowania oglądania treści. Jeśli zastanawiasz się, jak odtworzyć odcinek lub film od początku w Disney Plus, jesteś we właściwym miejscu.

Brakujące opcje zostały dodane, a my powiemy Ci, jak z nich korzystać.

Wygoda przesyłania strumieniowego

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie są trochę rozpieszczani różnymi niesamowitymi usługami przesyłania strumieniowego i ustalonymi standardami jakości. Mowa oczywiście o takich jak Netflix i Hulu. Te platformy streamingowe stopniowo się ulepszały przez lata.

Disney Plus to stosunkowo nowa usługa uruchomiona 12 listopada 2019 r. Nie jest jeszcze dostępna na całym świecie, ale usługa oferuje dużą ilość wysokiej jakości treści za niską cenę.

Inne mniejsze problemy z Disney Plus to brak pewnych funkcji, takich jak wznawianie lub ponowne uruchamianie treści, autoodtwarzanie i możliwość kontynuowania od miejsca, w którym zostało przerwane. Na przykład, jeśli oglądałeś odcinek The Mandalorian i zasnąłeś w połowie odcinka, nie miałeś możliwości ponownego uruchomienia w miejscu, w którym skończyłeś.

Na szczęście Disney wysłuchał opinii użytkowników i postanowił wdrożyć wszystkie brakujące funkcje. Powinny być już dostępne na wszystkich platformach, przynajmniej na większości z nich.

Disney faktycznie zaplanował dodanie tych funkcji, zanim ludzie narzekali. Najwyraźniej poszli ze stopniowym wprowadzaniem Disney Plus pod względem dostępnych funkcji.

Jak grać od początku

Jak kontynuować oglądanie w Disney Plus

Teraz, gdy Disney Plus ma funkcję Kontynuuj oglądanie, możesz łatwo kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś. Możesz kontynuować oglądanie filmu lub programu telewizyjnego od miejsca, w którym ostatnio się zatrzymałeś. To całkiem proste:

  1. Zaloguj się na swoje konto Disney Plus na obsługiwanym urządzeniu. Możesz zalogować się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, aplikacji Apple lub Android. Upewnij się, że aplikacja jest w najnowszej wersji.

  2. Po otwarciu witryny lub aplikacji znajdź listę Kontynuuj oglądanie na ekranie głównym.

  3. Kliknij żądany odcinek lub film i kliknij Odtwórz.

Jak oglądać coś od początku w Disney Plus

Możesz także ponownie obejrzeć odcinek programu lub cały film w Disney Plus.

Wykonaj poniższe czynności, aby zagrać w coś od początku w Disney Plus:

  1. Zaloguj się na stronie Disneya lub uruchom aplikację na swoim urządzeniu.
  2. Użyj funkcji wyszukiwania, aby znaleźć program lub film, który chcesz obejrzeć od początku. Lub przewiń w dół do sekcji „Kontynuuj oglądanie” i najedź na treści, które chcesz obejrzeć. Następnie kliknij ikonę „i”.
  3. Kliknij przycisk Uruchom ponownie obok pokazu.

Teraz, gdy Disney w końcu wdrożył nową funkcję ponownego uruchomienia, to bułka z masłem. Pamiętaj tylko, że musisz wyszukać program, zamiast przechodzić przez sekcję „Kontynuuj oglądanie”. Jeśli zrobisz to drugie, automatycznie wznowi pokaz w miejscu, w którym przerwałeś, a opcja „Uruchom ponownie” nie pojawi się.

Disney

Możesz wykonać powyższe kroki, a następnie wybrać wznowienie programu lub filmu, w którym, lub nawet dodać do listy obserwowanych, aby o tym nie zapomnieć. Zaimplementowano również funkcję autoodtwarzania, która świetnie nadaje się do oglądania programu telewizyjnego.

Następny odcinek zostanie odtworzony automatycznie, ale zawsze możesz go wstrzymać, jeśli wolisz.

Co zrobić, jeśli „Uruchom ponownie” nie pojawi się

Chociaż Disney Plus oficjalnie dodał funkcję restartu, na podstawie naszych testów w marcu 2021 roku, nie pojawiła się ona w wersjach przeglądarkowych ani aplikacji mobilnych usługi. Jeśli przycisk „Uruchom ponownie” nie pojawi się, nadal możesz łatwo ponownie uruchomić swoje ulubione programy i filmy.

Jeśli przycisk „Uruchom ponownie” nie pojawi się obok opcji „Wznów”, wykonaj następujące czynności:

  1. Dotknij lub kliknij program, który chcesz obejrzeć pod nagłówkiem „Kontynuuj oglądanie”.
  2. Przeciągnij suwak na dole do samego początku.

Twój program zostanie automatycznie uruchomiony ponownie i nie będziesz musiał kilkaset razy naciskać przycisku przewijania do tyłu, aby ponownie obejrzeć coś.

Disney rozwija swoją grę

Disney Plus powoli, ale z pewnością staje się głównym graczem w grze strumieniowej. Firma reaguje na opinie użytkowników i próby uczynienia platformy wygodniejszą, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika.

Pamiętaj, że Disney Plus jest dostępny dopiero od dwóch miesięcy, ale ma już miliony subskrybentów.

Czy jesteś zadowolony z tych zmian jakości życia w Disney Plus? Czy chcesz dodać coś jeszcze? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.