Jak zmienić kolor tekstu w Discord

Jedną z rzeczy, których Discord nie obsługuje szczególnie dobrze, jest żywy i kolorowy czat tekstowy. Jest czat tekstowy, ale nie ma wbudowanych poleceń dotyczących kolorów i na pierwszy rzut oka nie ma możliwości zrobienia niczego „wymyślnego” z tekstem. Zwykły tekst może bardzo szybko stać się irytujący – ale w rzeczywistości istnieją sposoby na zmianę koloru tekstu.

W tym artykule pokażemy, jak uzyskać odważne kolory w czatach tekstowych Discord.

Jak to działa

Kluczem do tej metody dodawania koloru do tekstu jest fakt, że Discord używa JavaScript do budowania swoich interfejsów, wraz z motywem znanym jako Solarized Dark i biblioteką o nazwie highlight.js. Oznacza to, że gdy jesteś zalogowany na serwerze Discord, wyświetlana strona jest renderowana przez serię dość wyrafinowanych programów JavaScript, w tym highlight.js.

Chociaż natywny interfejs użytkownika Discord nie zapewnia obsługi kolorowania tekstu, bazowy silnik JavaScript, uruchamiający skrypt highlight.js, to robi. Wstawiając fragmenty kodu do czatu tekstowego, możesz zmienić kolor słów drukowanych w oknie czatu tekstowego wszystkich osób.

Podstawowa koncepcja do zrozumienia polega na tym, że aby zmienić kolor danego fragmentu tekstu, musisz umieścić ten tekst w bloku kodu. To jest trzywierszowy blok tekstu z Twoim tekstem jako blokiem środkowym.

Korzystanie z symbolu „Cytat wsteczny”

Aby pokolorować dowolny tekst w Discord, musisz użyć symbolu cudzysłowu znajdującego się w lewym górnym rogu klawiatury. Towarzyszy symbolowi tyldy:

Napisz pierwszą linię kodu

Pierwszy wiersz bloku kodu powinien wyglądać następująco: trzy ” ` ” znaki cudzysłowu wstecznego (”’), po którym następuje fraza kodowa, która informuje motyw Solarized Dark, jaki kolor ma być wyświetlany. To powinno wyglądać tak:

Notatka: „CSS” może zmienić się w coś takiego jak „Tex” lub inną frazę w zależności od pożądanego wyniku. Omówimy to poniżej.

Wpisz drugą linię

Druga linia musi być tekstem napisanym w normalny sposób. Przytrzymaj „Shift+Enter”, aby utworzyć nową linię. Samo kliknięcie przycisku "Enter" spowoduje wysłanie wiadomości, więc będziesz musiał przytrzymać "Shift with it".

Wpisz trzecią linię

Trzeci wiersz bloku kodu powinien zawierać jeszcze trzy cudzysłowy wsteczne: („`). Rzadko się to zmienia niezależnie od oczekiwanego wyniku i powinno wyglądać tak:

Ponieważ użyliśmy „` CSS, Twój tekst powinien wyglądać tak:

Wprowadzanie tekstu

Istnieją dwa podstawowe sposoby wprowadzania tekstu w ten sposób. Pierwszym sposobem jest posiadanie na komputerze pliku tekstowego z różnymi kodami dla różnych kolorów tekstu, do których można uzyskać dostęp w ten sposób, oraz wycinanie i wklejanie segmentów, których chcesz użyć.

Innym sposobem jest bezpośrednie wprowadzenie bloku kodu do silnika czatu Discord linia po linii. Wpisz jedną linię, a następnie naciśnij „shift-Enter”, aby utworzyć kolejną linię bez wysyłania wiadomości do Discord. Wpisz drugą linię i ponownie naciśnij Shift-Enter. Następnie wpisz trzecią linię i naciśnij Enter, a cały blok zostanie wysłany jednocześnie i wyświetli Twój tekst.

Ta metoda ma pewne ograniczenia. Po pierwsze, musisz to zrobić dla każdego wiersza tekstu, który chcesz pokolorować – nie możesz po prostu włączyć lub wyłączyć koloru. Po drugie, twój tekst pojawi się w polu na serwerze Discord.

Twoje opcje kolorów

Kody highlight.js dają dostęp do siedmiu nowych kolorów oprócz domyślnego szarego. Gdy już je zdobędziesz, kody przeceny nabiorą sensu, nie bój się bawić i próbować znaleźć nowe.

Oto kody i próbki ich wyglądu.

Zwykły szary (ale w pudełku)

`Przykładowy tekst`

Zielony (tak jakby)

„`CSS

Przykładowy tekst

“`

Innym sposobem na zrobienie zielonego tekstu jest użycie metody diff. To wygląda tak:

„różnica”

+Przykładowy tekst

“`

Dodanie „+” przed tekstem zmieni kolor na zielony.

Cyjan

„Yaml”

Przykładowy tekst

“`

Żółty

„`HTTP

Przykładowy tekst

“`

Pomarańczowy

„`ARM”

Przykładowy tekst

“`

(Zauważ, że oto przykład łuszczącego się zachowania – pokolorowano tylko pierwsze słowo, a nie udało mi się go pokolorować całej linii).

czerwony

„doskonała”

Przykładowy tekst

“`

(Kolejny łuszczący się).

Żółtawy?

Istnieje kilka sposobów na uzyskanie żółtego tekstu. Pierwsza jest dość niezawodna, podczas gdy druga metoda podkreśla tylko niektóre słowa.

„`Napraw”

Przykładowy tekst

“`

„Elm”

Przykładowy tekst

“`

Zauważ, że wiąz polecenie podświetla tylko słowa zaczynające się od wielkich liter.

Niebieski

„”ini”

[Przykładowy tekst]

“`

Techniki zaawansowane

Istnieje kilka innych sposobów wyświetlania tekstu w kolorach przy użyciu tej samej podstawowej techniki, ale w bardziej zaawansowany sposób. Powodem, dla którego to wszystko działa (w pewnym sensie), jest to, że te formaty są przeznaczone do wyświetlania bloków kodu, gdy programista pisze program.

Pierwszy tekst po znaku „` mówi highlight.js, który język skryptowy powinien być formatowany, a w rzeczywistości istnieje kilka wyraźnych sposobów na rzucanie kolorów bezpośrednio w wierszu.

Oto niektóre języki, których możesz używać, oraz sposoby wymuszania koloru. Eksperymentuj z nimi, a wkrótce zauważysz, że cały czas piszesz kolorowe wiadomości tekstowe.

Możesz nawet użyć różnych wsporników, aby uzyskać pożądany wygląd. Rozczarowany twoimi niebieskimi opcjami? Spróbuj tego:

Jest też fajna sztuczka do kodowania tekstów kolorami:

Na koniec możesz również użyć „`tex”, aby stworzyć całkiem kolorowe wiadomości. Wypróbuj różne symbole, aby tekst wyglądał inaczej:

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, wejdź na Highlight.js.org lub dołącz do serwera Discord Discord Highlight.js .

Inne rzeczy do wypróbowania:

Zauważyliśmy, że powyższe dane wejściowe nie działają dla wszystkich użytkowników.

Jeśli CSS nie działa, spróbuj:

„`CSS

przykładowy tekst „`

To wydaje się naprawiać większość problemów w CSS. Jeśli korzystasz z aplikacji Discord Desktop lub używasz przeglądarki internetowej, może to wpłynąć na sposób wpisywania kodów przecen. Po wpisaniu idealnej przeceny, która działa dla Ciebie, możesz ją skopiować i wkleić na pulpicie, aby później uzyskać szybki dostęp.

Discord Boty

Dostępnych jest wiele botów Discord, które oferują zmianę niektórych kolorów na twoim serwerze — wiele z nich aktualizuje kolory niektórych ról ale nie tekst. Z naszych badań wynika, że ​​nie ma botów, które ułatwią zmianę koloru tekstu.

Dla jeszcze bardziej zaawansowanych użytkowników Discord umożliwia również dodawanie embedów i webhooków jako wiadomości. Mogą być używane do wyświetlania kolorowych bloków, a także obsługi tekstu przecen. Możesz zobaczyć, jak działa ta funkcja, przechodząc do Discord Webhook .

Inne opcje dostosowywania tekstu

Jest więcej opcji do zabawy z tekstem na Discord.

Pogrubiony – **To jest pogrubienie**

Kursywa – *To jest kursywa*

Pogrubienie i kursywa – *** To jest pogrubione i pisane kursywą*** (rodzaj ma sens, prawda?)

Podkreślone – _To sprawia, że ​​tekst podkreślony_

Przekreślenie- ~~To jest przekreślenie tekstu~~

Im więcej poznasz Discorda, tym więcej możesz się nauczyć. Pobaw się tymi opcjami, a wkrótce zdasz sobie sprawę, że możesz zrobić więcej, jak __*** podkreślony, pogrubiony i pisany kursywą***__ tekst. Gdy zostaniesz ekspertem, możesz pokazać innym, jak wprowadzać te dostosowania. Jeśli tak jest, po prostu umieść odwrotny ukośnik między treścią, np. * Kursywa*.

Często Zadawane Pytania

Co mogę zrobić, jeśli niektóre z nich nie działają?

Na podstawie naszych testów z lipca 2021 r. odnieśliśmy większy sukces przy użyciu wyżej wymienionych przecen w aplikacji komputerowej Discord niż w kliencie internetowym. Jeśli masz problemy z tymi kodami, wypróbuj zamiast tego aplikację. Oczywiście, jak wspomnieliśmy powyżej, niektóre z nich działają lepiej niż inne, niezależnie od używanej wersji Discord. Ale ogólnie są dość niezawodne.

Czy istnieje bot dla Discorda, który może kolorować tekst?

Absolutnie! Proste wyszukiwanie online wyświetli sporo botów, które mogą zmienić kolor twojego tekstu w Discord. Po prostu przeprowadź szerokie wyszukiwanie i przejrzyj te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom. Sprawdź recenzje i możliwości każdego bota i dodaj je do swojego serwera.

To nie działa dla mnie. Co jeszcze mogę zrobić?

Najczęstszym powodem, dla którego powyższe przykłady nie działają dla naszych czytelników, jest to, że Discord rozpoznaje tylko znak wsteczny, a nie cudzysłowy. W lewym górnym rogu klawiatury zobaczysz klawisz skrótu z opcją tyldy nad nim. Użyj tego klawisza zamiast cudzysłowów (klawisz po prawej stronie klawiatury obok klawisza Shift).