Jak wyłączyć prywatne przeglądanie w Firefoksie?

Jeśli zarządzasz młodszymi użytkownikami Internetu i chcesz mieć oko na ich aktywność, wyłączenie przeglądania prywatnego jest jednym ze sposobów. Ten samouczek pokaże Ci, jak wyłączyć prywatne przeglądanie w systemie Windows. Obejmuje to Firefox, Chrome, Opera i Microsoft Edge.

Jak wyłączyć prywatne przeglądanie w Firefoksie?

Jeśli korzystasz z oprogramowania do monitorowania Internetu, przeglądanie prywatne może w niektórych sytuacjach obejść blokady witryny. W połączeniu z nie pozostawianiem śladu, gdzie użytkownicy byli w danym momencie, dobrym pomysłem może być całkowite wyłączenie przeglądania prywatnego lub trybu incognito.

Co to jest przeglądanie prywatne?

Różne przeglądarki nazywają to różnymi rzeczami. Przeglądarki oparte na Chrome nazywają to trybem incognito. Firefox nazywa to przeglądaniem prywatnym, a Microsoft Edge nazywa to przeglądaniem InPrivate. Tak czy inaczej, efekt jest taki sam. Przeglądarka konfiguruje sesję w trybie piaskownicy, w której nie jest zachowywana żadna historia, pliki cookie ani statystyki sesji. Po zamknięciu przeglądarki nie ma śladu tego, co zrobiłeś podczas tej sesji.

Prywatne przeglądanie może być przydatne, jeśli udostępniasz swój komputer innym osobom w celu potajemnego surfowania, nie informując innych, gdzie korzystasz z banku lub co oglądasz w serwisie Netflix.

Przydatne wskazówki przed rozpoczęciem

W zależności od tego, jak dobrze znasz rejestr systemu Windows 10, możesz mieć trudności z wykonaniem poniższych instrukcji.

Rejestr to hierarchiczna baza danych ustawień oprogramowania komputera. Jest łatwo dostępny, wpisując kombinację klawiszy Win + R. W wyskakującym okienku, które się pojawi, możesz wpisać kod miejsca, w którym chcesz manipulować ustawieniami. Na przykład; „regedit” przeniesie Cię do rejestru, a „services.msc” przeniesie Cię na stronę usług.

Po wpisaniu „regedit”, aby uzyskać dostęp do rejestru, po lewej stronie zobaczysz menu. Jeśli klikniesz dwukrotnie jedną z opcji (w tym przypadku będziemy klikać klucz HKEY_Local_Machine), pojawi się więcej opcji. Kiedy wyświetlamy HKEY_Local_Machine/Software/Policies, powinieneś dwukrotnie kliknąć każdy zestaw w miarę przechodzenia do przodu.

Wielu użytkowników może nie widzieć przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox w obszarze Zasady podczas pierwszego przeglądania rejestru. To jest w porządku, ponieważ możesz go dodać, klikając prawym przyciskiem myszy Rejestr i klikając Zasady, klikając Nowy, a następnie Klucz. Teraz możesz dodać odpowiednią przeglądarkę.

Wyłącz przeglądanie prywatne

Jeśli masz w domu dzieci lub osoby wrażliwe, wyłączenie przeglądania prywatnego oznacza, że ​​nie będą one w stanie ukryć swoich działań ani ominąć oprogramowanie do monitorowania lub blokowania Internetu.

Może to być przydatne, jeśli martwisz się o miejsca, do których mogą się udać, gdy są online.

Wyłącz przeglądanie prywatne w Chrome

Aby wyłączyć prywatne przeglądanie w Chrome, musisz dokonać zmiany w rejestrze. Jest to całkiem bezpieczne, o ile dokładnie przestrzegasz instrukcji.

 1. Wpisz „regedit” w polu wyszukiwania systemu Windows i wybierz Edytor rejestru.

 2. Przejdź do „HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Policies/GoogleChrome”. Utwórz wpis Google, jeśli go nie ma, klikając prawym przyciskiem myszy w lewym okienku, wybierając Nowy i klucz, a następnie nazywając go Google. Powtórz to z wnętrza klucza Google i zadzwoń do nowego klucza Chrome”.

 3. Wybierz nowy klucz Chrome w lewym okienku i kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce w prawym okienku. Wybierz opcję Nowa, a następnie wartość DWORD (32-bitowa).

 4. Nazwij go IncognitoModeAvailability i nadaj mu wartość 1.

 5. Uruchom ponownie Chrome, jeśli jest otwarty i przetestuj. Nie powinieneś już widzieć opcji wyboru trybu incognito w Chrome.

Nie powinieneś już widzieć opcji wyboru trybu incognito w Chrome.

Wyłącz przeglądanie prywatne w Firefoksie

Aby wyłączyć przeglądanie prywatne w Firefoksie, musisz pobrać plik JSON z GitHub. Są zmiany w rejestrze, które możesz wprowadzić, ale nie mogłem zmusić ich do pracy na moim komputerze z systemem Windows 10. Ten plik JSON działał dobrze.

 1. Pobierz plik Windows z GitHub
 2. Przejdź do katalogu instalacyjnego Firefoksa.
 3. Otwórz lub utwórz folder o nazwie dystrybucja.
 4. Umieść plik JSON w tym folderze.
 5. Spróbuj otworzyć prywatne okno w Firefoksie, aby przetestować.

Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować poprawić rejestr, ponieważ może to działać dla Ciebie.

 1. Wpisz „regedit” w polu wyszukiwania systemu Windows i wybierz Edytor rejestru.

 2. Przejdź do „HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Policies/MozillaFirefox”. Utwórz wpis Mozilli, jeśli go nie ma, klikając prawym przyciskiem myszy w lewym okienku, wybierając Nowy i Klucz, i nazywając go Mozilla. Powtórz to z poziomu klucza Mozilla i wywołaj nowy klucz Firefox.

 3. Wybierz ten ostatni klawisz Firefox w lewym okienku i kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce w prawym okienku. Wybierz opcję Nowa, a następnie wartość DWORD (32-bitowa).

 4. Nazwij go DisablePrivateBrowsing i nadaj mu wartość 1.

 5. Zamknij Firefoksa, jeśli jest otwarty, i przetestuj go.

Jeśli któreś z tych rozwiązań działa, nie powinieneś już widzieć opcji przeglądania prywatnego w Firefoksie.

Wyłącz przeglądanie prywatne w Operze

Opera opiera się na Blink, który jest taki sam jak Chrome i chociaż niektóre funkcje zostały dostosowane lub zmienione, podstawowe funkcje są takie same. Dlatego powyższa metoda powinna działać, zmieniając foldery na Opera, Opera zamiast Google Chrome.

W przeciwnym razie nie mogę znaleźć sposobu na wyłączenie przeglądania prywatnego w Operze.

Wyłącz przeglądanie prywatne w Microsoft Edge

Aby wyłączyć prywatne przeglądanie w Microsoft Edge, musisz edytować zasady grupy w systemie Windows. System Windows 10 Home może nie zezwalać na korzystanie z zasad grupy, ale system Windows 10 Pro to zrobi.

 1. Wybierz Klawisz Windows + R, aby wyświetlić okno dialogowe Uruchom.
 2. Wpisz „gpedit.msc” w polu i naciśnij Enter.

 3. Przejdź do Konfiguracja komputera/Szablony administracyjne/Składniki systemu Windows/Internet Explorer/prywatność za pomocą lewego menu.
 4. Kliknij dwukrotnie Wyłącz filtrowanie prywatne i zmień go na Włączone.

Nie powinieneś już widzieć opcji korzystania z przeglądania InPrivate.

Notatka: Niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 nie będą mieli edytora zasad grupy. Jeśli pojawi się błąd, który nie istnieje, wykonaj te same czynności, co powyżej, aby użyć Edytora rejestru, ale zamiast tego użyj przeglądarki Microsoft Edge.

Często Zadawane Pytania

Jak ponownie włączyć przeglądanie prywatne w Mozilla Firefox?

Jeśli chcesz przywrócić ustawienia, możesz wykonać dokładnie te same czynności, które wykonałeś, aby wyłączyć przeglądanie prywatne. Po zlokalizowaniu Mozilla Firefox w Edytorze rejestru komputera po prostu zresetuj klucz do 0 lub całkowicie usuń rejestr. Ostrzegam tylko, jeśli zrobisz to drugie, upewnij się, że usuwasz klucz Firefoksa i nic więcej.

Czy powinienem wyłączyć przeglądanie prywatne?

Prywatne przeglądanie nie jest prywatne poza komputerem lokalnym, na którym go używasz. Oznacza to, że bez VPN dostęp do tego trybu nadal mogą uzyskać hakerzy itp. Ale dla tych, którzy dzielą lokalną maszynę z innymi użytkownikami (w miejscu pracy lub w domu), jest to świetny sposób na dyskretne przeglądanie Internetu .u003cbru003eu003cbru003eJeśli masz kogoś w domu i czujesz potrzebę śledzenia jego aktywności online (np. dziecka), to tak, wyłączenie prywatnej przeglądarki jest z pewnością tego warte, ponieważ ta osoba nie będzie mogła przeglądać bez pozostawienia historii.u003cbru003eu003cbru003eOn z drugiej strony nadal musisz być ostrożny, ponieważ twój doświadczony technicznie oddział może całkowicie usunąć swoją historię przeglądania po zakończeniu korzystania z komputera. To, czy funkcja ma zostać wyłączona, zależy od indywidualnych okoliczności użytkownika.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć wyłączyć prywatne przeglądanie w systemie Windows, a teraz wiesz, jak to zrobić. Czy znasz inne skuteczne sposoby na to? Znasz sposób na wyłączenie go w Operze? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!