Jak wyłączyć pęk kluczy na komputerze Mac lub Macbook

Brelok działa jako wszechstronny menedżer haseł na iPhone'ach, iPadach i komputerach Mac. Zapewnia bezpieczne miejsce na dane karty kredytowej, loginy Wi-Fi i inne wrażliwe dane. Dlaczego więc chcesz to wyłączyć?

Jak wyłączyć pęk kluczy na komputerze Mac lub Macbook

Być może chcesz udostępnić swój komputer Mac członkowi rodziny lub znajomemu. Po włączeniu pęku kluczy osoba uzyskuje dostęp do wszystkich Twoich kont. Aby uniknąć tego problemu, możesz zezwolić innym na logowanie się jako gość. Ale wielu woli wyłączyć pęk kluczy, aby być po bezpiecznej stronie.

Niestety nie można całkowicie wyłączyć pęku kluczy na komputerze Mac. Istnieje jednak kilka obejść, które mogą pomóc. W tym artykule omówimy kilka metod zabezpieczania haseł i przejmowania kontroli nad pękiem kluczy.

Zarządzanie pękiem kluczy na komputerze Mac

Istnieje kilka sposobów wyłączenia pęku kluczy na komputerze Mac. Spójrzmy na kilka prostych metod:

Jak usunąć breloki?

Na początek pokażemy Ci najbliższą opcję wyłączenia pęku kluczy na komputerze Mac. W przypadku tej metody zaczniemy od uzyskania dostępu do folderu Narzędzia w Finderze komputera Mac.

  1. Otwórz folder Utility i kliknij dwukrotnie „Dostęp do pęku kluczy”.

  2. Kliknij „Zaloguj się” w lewym górnym rogu, jeśli funkcja jest zablokowana. Następnie wprowadź hasło do komputera Mac.
  3. Wybierz hasło, które chcesz usunąć, i kliknij je prawym przyciskiem myszy. Następnie kliknij „Usuń [nazwa pliku].

Użyj preferencji systemowych

Kliknij lub dotknij Preferencje systemowe i wybierz iCloud. Przewiń w dół menu iCloud i odznacz pole przed pękiem kluczy.

wyłącz pęk kluczy na Macu

Pojawi się rozwijane okno z pytaniem, co zrobić ze wszystkimi hasłami. Możesz je trwale usunąć, zachować do późniejszego wykorzystania lub anulować, jeśli masz wątpliwości. Ta czynność nie wpływa na hasła na innych urządzeniach Apple.

Użyj Safari

Uruchom Safari i przejdź do menu Preferencje, Command + przecinek na klawiaturze.

Mac jak wyłączyć pęk kluczy

Najpierw wybierz Autouzupełnianie i odznacz pola przed formularzami internetowymi Autouzupełniania. Możesz również edytować określone informacje, klikając przycisk po prawej stronie. Możesz zostać poproszony o podanie hasła użytkownika Mac.

Po usunięciu funkcji Autouzupełniania przejdź do opcji Hasła, wprowadź hasło użytkownika i usuń zaznaczenie pola przed „Autouzupełnianie nazw użytkowników i haseł”.

Mac wyłącza pęk kluczy

To menu umożliwia również usunięcie informacji o poszczególnych kontach. Po prostu kliknij konto i wybierz Usuń w dolnej części okna.

Sztuczka: Po kliknięciu konta (na przykład na Facebooku) Twoje hasło zostanie ujawnione. Możesz użyć tej opcji, aby przypomnieć sobie hasło, jeśli potrzebujesz go na innym urządzeniu.

Użyj Chrome

Uruchom Chrome i ponownie naciśnij Cmd + przecinek, aby uzyskać dostęp do Preferencji. Przewiń na sam dół strony i wybierz Zaawansowane.

Mac wyłącza pęk kluczy, jak to zrobić

Przewiń w dół i kliknij Zarządzaj hasłami w sekcji Hasła i formularze. Kliknij przełącznik główny, aby go wyłączyć (etykieta do wyszukania mówi „Włącz”) i zrób to samo w przypadku automatycznego logowania.

Mac keychain, jak wyłączyć

Kiedy już przy tym jesteś, nie zapomnij wyłączyć również ustawień autouzupełniania w obszarze Hasła i formularze. To tutaj przechowywane są Twoje adresy i informacje o karcie kredytowej w Google Chrome.

Użyj dostępu do pęku kluczy

Naciśnij Command + Spacja na klawiaturze i wpisz „klawisz” w pasku wyszukiwania. Kliknij pierwszą aplikację, która pojawi się w wynikach, aby uzyskać do niej dostęp.

wyłącz pęk kluczy na Macu, jak to zrobić

Przejdź do Plik i wybierz „Usuń login pęku kluczy”. Ta akcja jest jak matka wszystkich przełączników pęku kluczy, ponieważ usuwa wszystkie hasła, dane logowania i wszystko inne, co przechowujesz w pęku kluczy.

Jeśli chcesz usunąć określone informacje, wybierz Hasła, Bezpieczne notatki lub Klucze w kategorii i naciśnij opcję usuwania.

Wyłączanie pęku kluczy na iPhonie

Możesz łatwo wyczyścić komputer Mac ze wszystkich zapisanych haseł, danych logowania i innych poufnych danych. Co jeśli chcesz zrobić to samo na swoim iPhonie? Ta sama metoda dotyczy iPadów, ale używamy iPhone'a do celów ilustracyjnych.

Krok 1

Uruchom aplikację Ustawienia i dotknij menu Apple ID, aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji. Następnie wybierz iCloud.

pęk kluczy na Macu, jak wyłączyć

Krok 2

W oknie iCloud przesuń palcem w dół i dotknij Brelok, aby uzyskać dostęp do przycisku przełączania.

brelok na Macu wyłączony

Jeszcze raz naciśnij przycisk przełączania, aby wyłączyć tę funkcję i gotowe. W niektórych przypadkach wymagane jest podanie hasła Apple ID w celu potwierdzenia tych działań.

Notatka: Na iPadzie zostaniesz również poproszony o zachowanie lub usunięcie informacji z iPhone'a.

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o bezpieczeństwie pęku kluczy

W przeciwieństwie do niektórych rozwiązań innych firm, Apple Keychain to narzędzie do zarządzania hasłami, któremu naprawdę możesz zaufać i rzadko występują żadne problemy. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, Keychain wykorzystuje 256-bitowy Advanced Encryption Standard, a także możesz uzyskać uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Dodatkowo Apple używa szyfrowania typu end-to-end. Oznacza to, że informacje są chronione unikalnym hasłem i kluczem urządzenia, a Ty jesteś jedyną osobą, która je zna.

Klucz do komputera Mac bez hasła

Wszyscy używamy oszałamiającej liczby haseł i innych poufnych danych. Jest prawie niemożliwe, aby zachować to wszystko w pamięci, i tutaj pomaga pęk kluczy Apple.

Istnieje jednak szansa, że ​​ktoś może nadużyć tych informacji, aby zajrzeć na Twoje konta. Teraz wiesz, jak temu zapobiec, więc możesz bez obaw pożyczyć swojego Maca znajomemu.