Jak wyłączyć powiadomienia Chrome

Jedną z fajnych funkcji Google Chrome jest to, że domyślnie powiadamia Cię, gdy witryna lub usługa chce wysyłać Ci powiadomienia. Pozwala kontrolować i zarządzać otrzymywanymi powiadomieniami.

Jak wyłączyć powiadomienia Chrome

Jednak wyświetlanie monitu o powiadomienie często może być dla niektórych zbyt trudne. Jeśli masz dość tych powiadomień i chcesz je całkowicie wyłączyć, dobrze trafiłeś. Omówimy wersje Chrome na Androida, Chrome OS, komputery i iOS.

Jak działają powiadomienia Chrome?

Chrome domyślnie ostrzega użytkownika, gdy witryna, rozszerzenie lub aplikacja próbuje zacząć wysyłać mu powiadomienia. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ pozwala wybrać witryny i aplikacje, z których chcesz zezwolić na powiadomienia.

Z drugiej strony tryb incognito w Chrome nie wyświetla powiadomień. Dzieje się tak, ponieważ przeglądasz anonimowo, a witryny i aplikacje nie mogą kierować do Ciebie reklam, powiadomień i ofert.

Jeśli jednak nie chcesz klikać „Nie, dziękuję” przy każdym powiadomieniu otrzymywanym w standardowym trybie przeglądania, możesz wyłączyć te powiadomienia.

Wyłączanie powiadomień w Chrome na Androidzie

Jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem, Chrome jest domyślną przeglądarką. W chwili pisania tego tekstu jest to główna przeglądarka, której użytkownicy Androida używają do przeszukiwania sieci, chociaż niektórzy wybierają Firefox, Opera i inne przeglądarki.

Chrome na Androida umożliwia całkowite wyłączenie powiadomień, a także niektórych witryn i aplikacji. Oto jak całkowicie je wyłączyć:

 1. Uruchom Chrome na smartfonie lub tablecie.

 2. Następnie dotknij Jeszcze przycisk (trzy pionowe kropki) w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Teraz dotknij Ustawienia patka.

 4. Gdy otworzy się menu Ustawienia, należy dotknąć Ustawienia witryny patka.

 5. Następnie przejdź do Powiadomienia Sekcja.

 6. Tam zobaczysz listę odrzuconych witryn oraz listę witryn, którym zezwolono na wysyłanie powiadomień. U góry ekranu zobaczysz nagłówek Powiadomienia. Stuknij suwak po prawej stronie, aby wyłączyć powiadomienia.

Spowoduje to wyłączenie powiadomień dla wszystkich witryn. Jeśli chcesz je wyłączyć tylko dla niektórych witryn, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom Chrome.

 2. Następnie przejdź do strony, której chcesz uniemożliwić wysyłanie Ci powiadomień.

 3. Następnie dotknij Jeszcze w prawym górnym rogu.

 4. Teraz wybierz Informacje opcja.

 5. Następnie przejdź do Uprawnienia.

 6. Otworzyć Powiadomienia Sekcja.

 7. Na koniec wybierz Blok opcja lub wyłącz opcję Zezwalaj na powiadomienia.

Jeśli nie widzisz opcji Blokuj i Zezwalaj, ta konkretna witryna nie może wysyłać powiadomień.

Wyłączanie powiadomień w Chrome na Chromebooku

Chromebooki, Google Pixel i wszystkie inne urządzenia z systemem operacyjnym Chrome mają zainstalowaną przeglądarkę Chrome jako domyślną przeglądarkę internetową. Niektórzy użytkownicy instalują inne przeglądarki, ale Chrome nadal dominuje.

Podobnie jak na wielu innych platformach, możesz również wyłączyć powiadomienia Chrome na swoim Chromebooku. Możesz wybrać między ich całkowitym wyłączeniem a zablokowaniem niektórych witryn. Wykonaj następujące kroki, aby pozbyć się powiadomień:

 1. Uruchom Chrome na swoim laptopie Chromebook.
 2. Kliknij na Jeszcze ikonę (trzy pionowe kropki) po prawej stronie paska adresu.

  Ikona menu Chrome

 3. Następnie przejdź do Ustawienia sekcji menu.

  Menu Chrome

 4. Przejdź do Prywatność i ochrona Sekcja.

  Karta Ustawienia Chrome

 5. Kliknij na Ustawienia witryny patka. Opcje ustawień Chrome
 6. Kiedy Ustawienia witryny sekcja zostanie otwarta, należy wybrać Powiadomienia. Opcje Chrome
 7. Kliknij suwak obok opcji Pytaj przed wysłaniem, aby wyłączyć wszystkie powiadomienia. Jeśli chcesz zablokować określoną witrynę, kliknij przycisk Dodać obok nagłówka Blokuj. Wpisz nazwę witryny w polu tekstowym i kliknij Dodać przycisk.

Wyłączanie powiadomień w Chrome na komputerze

Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na komputerach stacjonarnych i laptopach z systemem operacyjnym Windows. Jednak wciąż jest daleko w tyle za Safari na platformie Mac. Jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia Chrome na komputerze, wykonaj poniższe czynności. Działają one w systemach Windows, Linux i macOS.

 1. Uruchom Chrome na komputerze stacjonarnym lub laptopie.
 2. Kliknij na Jeszcze po prawej stronie ikony profilu, jej ikona to trzy pionowe kropki.

 3. Następnie kliknij Ustawienia w menu rozwijanym.

 4. Teraz albo przewiń stronę w dół i zlokalizuj Prywatność i ochrona sekcji lub kliknij ją w menu po lewej stronie ekranu.

 5. Następnie powinieneś kliknąć na Ustawienia witryny opcja w nim.

 6. Następnie kliknij Powiadomienia.

 7. Aby zablokować wszystkie powiadomienia za jednym zamachem, wybierz Nie zezwalaj witrynom na wysyłanie powiadomień.

Jeśli chcesz wyłączyć powiadomienia dla poszczególnych witryn, kliknij przycisk Dodać przycisk obok Blok. Wpisz nazwę witryny, którą chcesz zablokować, i kliknij przycisk Dodaj.

Wyłączanie powiadomień w Chrome na Macu

Możesz także wyłączyć powiadomienia Chrome na komputerze Mac za pośrednictwem Centrum powiadomień. Oto jak to zrobić:

 1. Kliknij ikonę dzwonka i uruchom Centrum powiadomień na komputerze Mac.
 2. Kliknij ikonę Ustawienia (mały trybik).
 3. Odznacz pola obok witryn i usług, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień.

Należy pamiętać, że Chrome będzie nadal powiadamiać Cię, gdy zainstalujesz nowe dodatki lub aplikacje. Aby uzyskać maksymalne wyniki, połącz tę metodę z metodą opisaną w artykule w sekcji Komputer.

iOS

Chrome to popularna przeglądarka internetowa na platformie iOS, ale Safari nadal rządzi. Wersja przeglądarki na iOS oferuje nieco ograniczony zestaw opcji i możliwości niż jej odpowiedniki na komputery stacjonarne i Androida. Między innymi Chrome na iOS nie może wyświetlać powiadomień.

Hasta La Vista, powiadomienie Baby!

Tak samo, jak monit, gdy witryna lub usługa chce zacząć wysyłać Ci powiadomienia, czasami powiadomienia mogą stać się przytłaczające. Całkowite lub częściowe ich wyłączenie to droga.

Jakie są Twoje powody wyłączenia powiadomień w Chrome? Czy wyłączyłbyś je całkowicie, czy tylko dla niektórych witryn i usług? Przejdź do sekcji komentarzy poniżej i daj nam swoje dwa centy w tej sprawie.