Jak usunąć historię zakupów w serwisie eBay?

W zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, możesz chcieć usunąć swoją historię zakupów w serwisie eBay. Na przykład zbliżają się święta, a Ty chciałbyś zaskoczyć swoją rodzinę ciekawymi prezentami. Jeśli wszyscy korzystacie z tego samego komputera, mogą dowiedzieć się, czego szukaliście, z historii zakupów. I tak po prostu twoja niespodzianka zostałaby zrujnowana.

Jak usunąć historię zakupów w serwisie eBay?

W tym artykule dowiesz się, co możesz zrobić, aby ukryć swoje działania w serwisie eBay, oraz przedstawimy kilka innych przydatnych wskazówek i wskazówek dotyczących serwisu eBay.

Ukrywanie historii zakupów w serwisie eBay

Zwróć uwagę, że podtytuł mówi „ukryj” zamiast „usuń”. Dzieje się tak, ponieważ eBay nie pozwala swoim użytkownikom na faktyczne usuwanie historii zakupów.

Serwis eBay wykorzystuje historię zakupów każdego konta do celów śledzenia. Przez „śledzenie” rozumiemy przechowywanie plików cookie na Twoim komputerze i zapamiętywanie tego, czego szukałeś. Na podstawie przedmiotów, których najczęściej szukałeś, serwis eBay będzie wiedział, jakie reklamy Ci wyświetlić.

Innymi słowy, eBay wiedząc, co chcesz kupić, wie, jak dostosowywać swoje reklamy i wyświetlać tylko te, które mogą Cię zainteresować. Robi to większość popularnych obecnie witryn internetowych, a nie tylko eBay.

Chociaż tak naprawdę nie możesz usunąć historii zakupów w serwisie eBay, możesz ją ukryć. Poniższe kroki pozwolą ci to zrobić;

 1. Zaloguj się do swojego konta eBay.
 2. Przejdź do swojej historii zakupów. Będziesz mógł znaleźć informacje o przedmiotach, które kupiłeś w ciągu ostatnich trzech lat.
 3. Znajdź przedmiot, który chcesz usunąć z listy historii zakupów.
 4. Wybierz Więcej działań na znalezionym elemencie. Ta opcja znajduje się po prawej stronie pola sekcji tego elementu. Po kliknięciu tej opcji otworzy się menu rozwijane.

  Więcej akcji

 5. Wybierz Ukryj element.

  ukryć

Po kliknięciu „Ukryj przedmiot” zauważysz, że określony przedmiot zniknął. To, o czym powinieneś wiedzieć, to fakt, że możesz ukryć tylko przedmioty, które kupiłeś w ciągu ostatnich 60 dni.

Jeśli przez pomyłkę ukryłeś element, wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Cofnij, a element pojawi się ponownie na liście. Przycisk Cofnij znajduje się w prawej górnej części strony.

Aby w pełni zamaskować historię zakupów w serwisie eBay, przefiltruj listę zakupów. Możesz to zrobić, klikając przycisk obok etykiety Zobacz zamówienia od. Spowoduje to otwarcie menu rozwijanego, z którego będziesz mógł wybrać rok, od którego chcesz rozpocząć listę.

Będziesz mieć do wyboru tylko ostatnie trzy lata, ale to wystarczy, aby zamaskować historię zakupów z bieżącego roku.

Jak odkryć ukryte przedmioty

Przycisk Cofnij nie zwróci wszystkich ukrytych elementów. Istnieje jednak bardzo prosty sposób, który pozwala zobaczyć nawet ukryte przedmioty. Jest to również wada ukrywania przedmiotu, ponieważ można go łatwo odkryć.

Wszystko, co musisz zrobić, aby wyświetlić pełną listę zakupów, to sprawdzić przycisk radiowy z napisem „Ukryte” znajdujący się na stronie Zamówienia. Spowoduje to wyświetlenie zarówno elementów, które ukryłeś, jak i tych, które pozostawiłeś w swojej historii.

ukryty

Aby ponownie ukryć swoje elementy, po prostu kliknij przycisk radiowy Nieukryte.

Anulowanie zamówienia

Jeśli zamówiłeś przedmiot przez pomyłkę lub po prostu zdecydowałeś, że go nie chcesz, istnieje opcja, która pozwala anulować zamówienie. Oczywiście nie będziesz w stanie tak po prostu anulować zamówienia, ponieważ sprzedawca musi je najpierw zatwierdzić.

Jeśli Twoja prośba o anulowanie zostanie zatwierdzona, przedmiot zostanie usunięty z listy zakupów.

Jeśli chcesz anulować zamówienie złożone w ciągu ostatniej godziny, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do strony Historia zakupów.
 2. Znajdź zamówienie, które chcesz anulować.
 3. Wybierz Więcej działań dla zlokalizowanego zamówienia.
 4. Kliknij opcję Anuluj to zamówienie.
 5. Aby zakończyć, kliknij Prześlij.

Jeśli złożyłeś zamówienie ponad godzinę temu, oto co musisz zrobić:

 1. Przejdź do strony Historia zakupów.
 2. Znajdź zamówienie, które chcesz anulować.
 3. Wybierz Więcej akcji.
 4. Wybierz Skontaktuj się ze sprzedawcą.
 5. W odpowiednim polu wyjaśnij, dlaczego chcesz anulować zamówienie.
 6. Kliknij Wyślij.

W obu przypadkach otrzymasz wiadomość e-mail z informacją, czy Twoja prośba została zatwierdzona.

Często Zadawane Pytania

Jak długo serwis eBay przechowuje historię moich zamówień?

Jeśli powyższe metody nie są wystarczająco dobre dla Twoich intencji, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Ebay przechowuje historię zamówień tylko z tego roku i dwóch poprzednich lat kalendarzowych.

Oznacza to, że zostanie on automatycznie usunięty za maksymalnie trzy lata. Jeśli więc jest coś, co naprawdę musi całkowicie zniknąć z Twojej historii, możesz to przeczekać.

Czy mogę zamknąć moje konto eBay, aby usunąć historię zamówień?

Tak! Ale jest kilka rzeczy, które powinieneś najpierw wiedzieć. Jeśli nie zamówiłeś niczego w ciągu trzydziestu dni, Twoje konto jest gotowe do zamknięcia, ale oficjalne usunięcie wszystkiego zajmie 30 dni.

Jeśli dokonałeś zakupu w ciągu ostatnich trzydziestu dni, będziesz musiał poczekać na otwarcie okresu zamknięcia. Następnie będziesz musiał poczekać kolejne trzydzieści dni na zamknięcie konta.

Jeśli jest to trasa, którą chcesz wybrać, kliknij link „Cześć, [Imię]” u góry strony i kliknij „Ustawienia konta”. Przewiń w dół i kliknij „Zamknij konto”. Następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby zamknij swoje konto.

Brak usuwania historii w serwisie eBay

Chociaż nie możesz usuwać przedmiotów z listy zamówień w serwisie eBay, możesz je przynajmniej ukryć. To powinno wystarczyć, aby Twój wyjątkowy prezent był niespodzianką. Jeśli jednak osoba, dla której kupiłeś przedmiot, ma dociekliwy umysł, nadal może łatwo zobaczyć ukryte zamówienie za pomocą prostego kliknięcia przycisku opcji.

Jakie masz doświadczenia z serwisem eBay? Czy kiedykolwiek miałeś problemy z anulowaniem zamówienia lub uczestniczyłeś w nieprzyjemnej wymianie ze sprzedawcą? Podziel się swoimi pozytywnymi i niezbyt pozytywnymi historiami z eBay w komentarzach poniżej.