Jak usunąć momenty w WeChat

WeChat rozwija się wykładniczo w ciągu ostatnich kilku lat. Jedną z najpopularniejszych funkcji platformy mediów społecznościowych jest Moments. To koncepcja zbliżona do Facebooka, na której publikujesz filmy i zdjęcia, które Twoi znajomi mogą polubić lub komentować.

Jak usunąć momenty w WeChat

Publikowanie w Moments jest natychmiastowe i łatwo popełnić błąd, na przykład opublikować niewłaściwe zdjęcie. Na szczęście usunięcie wpisu z WeChat Moments jest prostym procesem.

W tym artykule wyjaśnimy, jak usunąć Moments z WeChat, a także komentarze do Twoich postów. Odpowiemy również na kilka innych istotnych pytań, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Moments w WeChat.

Jak usunąć momenty w WeChat?

Przejdźmy od razu do odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Przeglądałeś swoje Chwile w WeChat i zdecydowałeś, że nie chcesz już, aby inni widzieli określone zdjęcie lub film. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz. Oto jak usunąć post w Moments w WeChat:

 1. Otwórz WeChat na swoim urządzeniu mobilnym.

 2. Stuknij ikonę „Ja” u dołu ekranu.

 3. Następnie dotknij „Moje posty”. Zostaniesz przekierowany do zakładki „Chwile”.

 4. Zobaczysz całą listę swoich Momentów, podzieloną na kategorie według daty ich opublikowania. Aby usunąć zdjęcie lub wideo, najpierw je otwórz.

 5. Następnie wybierz trzy poziome kropki w lewym górnym rogu ekranu. U dołu ekranu pojawi się wyskakujący panel.

 6. Stuknij w „Usuń” i potwierdź.

Jeśli chcesz usunąć wszystkie posty z Moments, musisz to zrobić osobno dla każdego. Nie ma możliwości jednoczesnego usunięcia wszystkich postów.

Jak usunąć wiadomości WeChat?

Mimo że WeChat jest platformą mediów społecznościowych, w swej istocie działa podobnie jak aplikacja do obsługi wiadomości tekstowych. Wymiana błyskawicznego tekstu, zdjęć i wiadomości wideo jest szybka i bezproblemowa.

Jednak przychodzi czas, kiedy chcesz usunąć konkretną wiadomość z rozmowy. Możesz też chcieć usunąć wszystkie wiadomości między Tobą a inną osobą. Oba są możliwe dzięki WeChat.

Aby usunąć pojedynczą wiadomość na czacie WeChat, po prostu dotknij i przytrzymaj określoną wiadomość. Pojawi się menu i powinieneś wybrać „Usuń” (ikona kosza). Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, więc ponownie dotknij „Usuń”.

Możesz to zrobić również dla wiadomości innych osób. Jeśli chcesz usunąć całą rozmowę na raz, naciśnij i przytrzymaj ten konkretny czat. Pojawi się menu i powinieneś wybrać "Usuń czat".

Oto ważna część, o której należy pamiętać. Gdy usuniesz wiadomości, swoje lub znajomego, nie znikną one z serwera WeChat. Oznacza to również, że nie znikną również z urządzenia drugiej osoby.

Jak usunąć komentarze momentów WeChat?

Nieprzyjemna rzeczywistość mediów społecznościowych polega na tym, że pod swoimi postami natkniesz się na komentarze, których nie lubisz. Każdy, kto publikuje, przynajmniej raz na jakiś czas doświadcza tego doświadczenia. Na szczęście komentarze, których nie doceniasz w swoich Momentach WeChat, nie muszą tam pozostać.

Masz kontrolę nad tym, które komentarze mogą pozostać, a które mogą zostać usunięte. Można to zrobić na dwa sposoby. Stuknij komentarz, który chcesz usunąć, i wybierz „Usuń” z wyskakującego menu, które pojawi się u dołu ekranu.

Lub naciśnij i przytrzymaj komentarz i wybierz „Usuń” z wyskakującego menu, które pojawi się pod komentarzem. Tak czy inaczej, komentarz jest natychmiast usuwany. Niestety „Lubię to” nie można usunąć, nawet jeśli pochodzi od osoby, której szczególnie nie lubisz.

Jak usunąć grupę WeChat?

Grupa WeChat może obsłużyć do 500 członków i jest przydatnym narzędziem dla firm i organizacji wydarzeń. Być może utworzyłeś również grupę WeChat ze znajomymi, w której udostępniasz zabawne treści.

Niezależnie od celu grupy, możesz zdecydować, że nadszedł czas, aby ją usunąć. Niestety nie możesz usunąć grupy WeChat. Zamiast tego możesz to zostawić. Oto jak:

 1. Uruchom WeChat na swoim urządzeniu i znajdź grupę, którą chcesz opuścić.

 2. Stuknij tytuł grupy, a następnie stuknij ikonę „Osoba” u góry ekranu.
 3. Wybierz „Usuń i wyjdź”, a następnie potwierdź.

Chociaż grupa nie będzie już dostępna na Twoim urządzeniu i nie będziesz członkiem, będzie nadal istnieć dla innych członków.

Jeśli jednak jesteś twórcą określonej grupy WeChat, możesz przenieść własność na innego członka. Oto jak możesz przenieść zarządzanie grupą WeChat na innego członka tej grupy:

 1. Uruchom WeChat i uzyskaj dostęp do grupy, którą chcesz przenieść.
 2. Wybierz trzy poziome kropki w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wybierz „Zarządzaj grupą”, a następnie „Przenieś własność”.

 4. Wybierz członka, który otrzyma własność grupy z listy i dotknij jego nazwy.

Jak wyłączyć momenty WeChat?

Czy chcesz używać WeChat tylko jako aplikacji do przesyłania wiadomości, a nie jako platformy mediów społecznościowych? Wtedy Moments może wcale nie być funkcją, której potrzebujesz. Możesz zrezygnować z tego, nie publikując niczego lub usuwając wcześniej opublikowane obrazy i filmy.

Jednak to nie rozwiązuje Momentów od znajomych na stronie „Odkryj”. Prawdopodobnie otrzymujesz powiadomienia o nowych wpisach w Moments od znajomych lub samodzielnie wędrujesz po sekcji.

Jeśli nie chcesz tego, możesz całkowicie wyłączyć Momenty WeChat. To bardzo prosty proces, a oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz WeChat na swoim urządzeniu, a następnie dotknij ikony "Ja" u dołu ekranu.

 2. Wybierz „Ustawienia” z menu, a następnie „Ogólne”.

 3. Następnie wybierz „Zarządzaj odkrywaniem”, a następnie „Chwile”.

 4. Ustaw przełącznik w pozycji wyłączonej.

Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli nadal masz w Moments stare posty, których nie usunąłeś, nie przeszkodzi to w zobaczeniu ich przez znajomych. Musisz je usunąć ręcznie, aby upewnić się, że ich nie widzą.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy mogę zobaczyć, kto oglądał moje momenty WeChat?

Nie, nie możesz zobaczyć, kto oglądał Twoje Momenty WeChat. Koncepcja działa dokładnie tak samo, jak posty na Facebook Wall.

O ile ktoś nie polubi ani nie skomentuje zdjęcia lub filmu, nie możesz wiedzieć, kto widział Twoje Chwile. Jeśli chcesz mieć pewność, że ktoś widział Twój wpis w Moments, możesz wysłać mu bezpośrednią wiadomość na czacie. Oto jak:

1. Stuknij w zdjęcie lub wideo w Moments.

2. Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu.

3. Wybierz „Wyślij do czatu”, a następnie wybierz rozmowę.

2. Jak odblokować kogoś w WeChat?

Kiedy zablokujesz kogoś w WeChat, przechodzi on do Listy zablokowanych. Daje to możliwość późniejszej zmiany zdania i odblokowania ich. Oto, jak znaleźć listę zablokowanych i ponownie zaprzyjaźnić się z kimś:

1. Otwórz WeChat, a następnie stuknij ikonę „Ja”.

2. Teraz otwórz „Ustawienia”, a następnie „Prywatność”.

3. Wybierz z listy „Lista zablokowanych”.

4. Z listy zablokowanych kontaktów stuknij w nazwisko osoby, którą chcesz odblokować.

5. Pojawi się ich strona profilowa. Stuknij w trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz "Odblokuj".

3. Jak edytować momenty w WeChat?

Kiedy publikujesz w Moments, nie musi to być ostateczna wersja obrazu lub wideo. Możesz je edytować, nawet jeśli są już w WeChat. Możesz pisać na obrazie, rysować lub przycinać go. Oto, jak uzyskać dostęp do funkcji edycji.

1. Otwarte chwile w WeChat.

2. Naciśnij i przytrzymaj obraz, który chcesz edytować.

3. Pojawi się małe menu. Wybierz „Edytuj”.

4. Wprowadź żądane zmiany i wybierz „Gotowe”.

4. Skąd wiesz, że konto WeChat zostało usunięte?

Gdy zostaniesz zablokowany w WeChat, wysłanie wiadomości do tej osoby oznacza, że ​​Twoja wiadomość zostanie odrzucona. Jeśli mówi, że musisz najpierw „Wyślij zaproszenie do znajomych”, oznacza to, że również Cię usunęli.

Załóżmy jednak, że osoba, z którą wcześniej komunikowałeś się w WeChat, nie jest już w Twoich kontaktach, a wszystkie jej posty i wiadomości zniknęły. W takim przypadku oznacza to, że całkowicie usunęli swoje konto WeChat.

5. Czy naprawdę potrzebuję WeChat?

To jest coś, o czym może decydować każda osoba w zależności od swoich potrzeb. Wiele osób korzysta z WeChat w celach biznesowych, ale prawdopodobnie taka sama ilość nie. W samych Chinach jest prawie pół miliarda użytkowników WeChat. To najpopularniejszy serwis społecznościowy w kraju.

Jeśli Twoja firma lub studia są powiązane z regionem, zechcesz znaleźć wiele korzyści w korzystaniu z WeChat.

Aplikacja będzie również pomocna, jeśli wiele osób, które znasz, już z niej korzysta, więc chcesz być na bieżąco z ich Chwilami i pozwolić im zobaczyć Twoje. To wszechstronna aplikacja, która może okazać się zabawna lub przydatna, a może i obie.

Przechowywanie tylko tych chwil w WeChat

Korzystanie z Moments w WeChat jest niezaprzeczalną wygodą. Zamiast wysyłać zdjęcia i filmy do każdego znajomego z osobna, wszyscy mogą je zobaczyć w Moments. Oznacza to jednak również, że każdy może również zobaczyć polubienia i komentarze.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego wpisu lub komentarza w Moments, możesz go trwale usunąć, postępując zgodnie z instrukcjami w artykule.

Możesz też opuścić grupy i przenieść własność grupy na innego członka. Na koniec możesz zdecydować, kiedy nadszedł czas, aby kogoś odblokować i pozwolić mu ponownie zobaczyć Twoje Chwile.

Czy masz wiele momentów na WeChat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.