Jak usunąć i usunąć wszystkie polubienia na Instagramie

Instagram stał się jedną z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych platform mediów społecznościowych. Ludzie z różnych środowisk używają go do różnych celów. Niektórzy używają Instagrama jako konta osobistego, na którym mogą publikować zdjęcia i filmy ze swoich przygód, wydarzeń specjalnych, a nawet prostych codziennych chwil. Niektórzy użytkownicy korzystają również z platformy do prowadzenia małych firm, a nawet wielomiliardowych firm. Stanowi idealną drogę dla firm do reklamowania swoich produktów i usług ponad miliardowi użytkowników Instagrama.

Od momentu uruchomienia w 2010 roku Instagram rozwinął się z aplikacji do publikowania zdjęć w dynamiczną sieć mediów społecznościowych i kanał sprzedaży dla wielu firm. Rzeczywiście, zmieniło wiele istnień. Nic dziwnego, „polubienia” postów na Instagramie są bardzo cenione przez użytkowników.

Polubienia mają kluczowe znaczenie dla zwiększenia popularności i wiarygodności na Instagramie. Im więcej polubień zbierzesz Twoje posty, tym więcej możesz zyskać zagorzałych obserwujących. W rzeczywistości „polubienia” stały się tak ważne dla gospodarki Instagrama, że ​​niektórzy użytkownicy płacą nawet za usługi stron trzecich, aby tworzyć astroturfowane kampanie „polubienia” i nadać im pewną (fałszywą) popularność.

Jednak nie każda opinia pozostaje taka sama z biegiem czasu i istnieją powody, dla których użytkownik Instagrama może uznać, że polubienie danego posta lub snapa było błędem. Zarówno zwykli użytkownicy, jak i potężni „influencerzy” mogą od czasu do czasu potrzebować usunięcia swoich polubień.

Niestety, jeśli użytkownik chce usunąć WSZYSTKIE swoje polubienia (lub nawet tylko wiele z nich), nie jest to takie łatwe. Nielubienie jest zwykle żmudnym procesem przechodzenia przez posty jeden po drugim, ale istnieją aplikacje, które mogą to przyspieszyć. W tym artykule dowiesz się, jak przyspieszyć proces nielubienia.

Jak usunąć i usunąć wszystkie polubienia na Instagramie

Przyjrzyjmy się, jak możesz usunąć polubienia:

Jak ręcznie usunąć polubienia w aplikacji Instagram

Na potrzeby tego samouczka wykorzystaliśmy wersję aplikacji Instagram na iOS. Kroki są bardzo podobne na Androidzie, więc nie powinieneś mieć problemów z poruszaniem się po aplikacji.

 1. Uruchom aplikację Instagram

  Stuknij aplikację, aby otworzyć i kliknąć swoje zdjęcie profilowe w prawym dolnym rogu ekranu.

 2. Wybierz ikonę „Hamburger”

  Otwórz menu, dotykając ikony „hamburger” lub ikony z trzema liniami w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Dostęp do ustawień

  Wybierz przycisk Ustawienia na dole menu. To zabierze cię do całego zestawu opcji.

 4. Stuknij w „Konto”

  Menu Konto zawiera wszystkie Twoje ostatnie działania i niektóre ustawienia konta. Wybierz posty, które Ci się podobają, aby wyświetlić podgląd wszystkich swoich polubień.

 5. Wybierz posty, których nie chcesz

  Przewijaj polubione posty i w przeciwieństwie do każdego z nich, dotykając ikony „serca” pod postem. Ten proces może być dość czasochłonny. Podobnie jak wszystkie inne aplikacje społecznościowe, Instagram nie ma natywnego przepisu na nielubienie luzem.

  Wskazówka: Wybierz, aby wyświetlić podgląd wszystkich polubionych postów jeden po drugim, a nie w rzędzie trzech. Może to nieco przyspieszyć proces.

Co możesz zrobić na Instagramie na pulpicie?

Instagram to media społecznościowe oparte na aplikacjach na smartfony, więc istnieją pewne ograniczenia dotyczące tego, co możesz zrobić na komputerze. Nie ma opcji podglądu postów, które Ci się podobają i nie możesz przesyłać zdjęć. Możesz jednak usunąć posty z listy Zapisane.

Zapisywanie posta to nie to samo, co polubienie go, ale nie zaszkodzi wiedzieć, jak usunąć posty na Instagramie na komputerze.

 1. Idź na Instagram

  Uzyskaj dostęp do Instagrama w swojej przeglądarce i zaloguj się.

 2. Wybierz ikonę profilu

  Przejdź do strony swojego profilu na Instagramie, klikając ikonę profilu w prawym górnym rogu

 3. Kliknij zakładkę „Zapisane”

  Dotknij opcji Zapisane, aby wyświetlić podgląd postów w Twoim profilu i cofnąć ich zapisywanie. Jeśli spodobał Ci się również post, możesz kliknąć ikonę „serca”, aby go polubić.

 4. Usuń z zapisywania posty

  Przeglądaj zapisane posty i kliknij wstążkę pod komentarzami, aby je cofnąć. Ponownie musisz powtórzyć proces dla każdego posta, który chcesz usunąć.

Ograniczenia aplikacji innych firm

Zanim przejdziemy do pełnej dyskusji na temat aplikacji innych firm, odpowiedzmy na pytanie. Ponieważ Instagram publikuje interfejs programowania aplikacji (API), co oznacza, że ​​ludzie mogą pisać aplikacje, które są bezpośrednio połączone z usługą Instagram, dlaczego nie ma natychmiastowej metody, aby po prostu wymazać wszystkie Twoje polubienia za jednym zamachem?

Odpowiedź brzmi, że może być, ale nikt nie może go uruchomić. Problem polega na tym, że Instagram nie ma nic przeciwko korzystaniu z aplikacji innej firmy, która korzysta z jej interfejsu API, aby niektóre rzeczy były bardziej wydajne, ale marszczy brwi na użytkowników całkowicie automatyzujących swoje konta.

Chcą, aby ludzie wykonywali ludzkie rzeczy, a nie boty uruchamiające programy, a aplikacja, która po prostu usuwa Twoje polubienia (lub cokolwiek innego na Twoim koncie), może je zepsuć. Uruchomienie aplikacji, która od razu usunie wszystkie Twoje polubienia, to doskonały sposób na przypadkowe całkowite zbanowanie z platformy.

Tak więc aplikacje, które będziemy omawiać, pozwolą Ci pozbyć się upodobań, ale będą wymagały od Ciebie zrobienia tego dość powoli (choć automatycznie), aby Instagram nie odwrócił peruki i nie zakazał Ci korzystania z narzędzi do automatyzacji. Ogólny konsensus w społeczności użytkowników jest taki, że możesz zrobić około 300 niepodobieństw dziennie bez uruchamiania algorytmów.

Aplikacje innych firm do usuwania polubień na Instagramie

Jedynym sposobem, aby skutecznie usunąć wszystkie swoje polubienia (lub wykonać szereg innych zadań na Instagramie) jest użycie aplikacji innej firmy do zarządzania kontem. Oprócz usuwania wszystkich polubień za jednym razem, te aplikacje oferują również inne funkcje, które mogą być warte Twojej uwagi. Są one zasadniczo zaprojektowane jako narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi, więc zachęcamy do ich sprawdzenia.

ObserwowaneLubię

FollowLike to narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi, które pozwala zarządzać dosłownie tysiącami kont w mediach społecznościowych. To pozycja obowiązkowa dla poważnego influencera na Instagramie lub każdego, kto ma kilka kont. FollowLike to płatna aplikacja; wersja z jednym kontem kosztuje 97 USD i działa zarówno w systemie Windows (XP lub nowszym), jak i Mac OS. FollowLike ma ogromną gamę funkcji; nielubienie postów to tylko jedna z wielu rzeczy, które może zrobić.

Chociaż aplikacja pozwoli ci wymazać wszystkie twoje polubienia na raz, jest to naprawdę okropny pomysł. W ten sposób Twoje konto na Instagramie zostanie natychmiast zbanowane. Zamiast tego możesz stworzyć niestandardowy harmonogram nielubienia, który pozwoli ci pominąć kilka postów naraz przez dłuższy czas, co ominie algorytmy monitorowania zachowań na Instagramie, sprawiając, że będzie wyglądać, jakbyś naprawdę siedział przy komputerze przez 12 godzin, trafiając „w przeciwieństwie do” jednego posta na raz. Możesz uruchomić swój harmonogram na autopilocie i zająć się wszystkimi nielubianymi potrzebami w ciągu zaledwie kilku dni.

Środek czyszczący do IG

W przeciwieństwie do FollowLike, Cleaner for IG (tylko iOS) jest bezpłatny w podstawowym pakiecie i możesz uzyskać ulepszoną wersję profesjonalną za niewielką opłatą; dostępna jest również aktualizacja do chmury. Aplikacja ma naprawdę ładny interfejs użytkownika, dzięki czemu jest łatwa w użyciu i nawigacji.

Pozwala to na masowe odrzucanie postów na Instagramie za pomocą kilku dotknięć. Ponadto możesz zbiorczo blokować i przestać obserwować użytkowników – bardzo przydatne funkcje zarządzania kontem na Instagramie. Jedno zastrzeżenie – użytkownicy zgłosili, że Cleaner for IG nie skaluje się dobrze, a jeśli masz konto z dziesiątkami tysięcy obserwujących, stanie się bardzo powolny i trudny w użyciu.