Jak usunąć wszystkie kontakty z iPhone'a [sierpień 2021]

Kiedy przeglądasz swoje kontakty w poszukiwaniu jednej osoby, z którą chcesz się skontaktować, możesz zostać przytłoczony liczbą numerów telefonów, e-maili i nazwisk osób, z którymi nie chcesz się już komunikować.

Jak usunąć wszystkie kontakty z iPhone'a [sierpień 2021]

Wczesne dni telefonów komórkowych oznaczały przenoszenie kontaktów z urządzenia na urządzenie podczas procesu aktualizacji. Dzięki dostępnym kopiom zapasowym iCloud i poczty e-mail możesz łatwo przenieść kontakty na każde nowe urządzenie, które otrzymasz. Chociaż jest to naprawdę wygodne, kończysz ze starszymi kontaktami z końca 2000 roku. Chociaż te kontakty nie szkodzą Twojemu telefonowi, może nadszedł czas, aby usunąć niektóre treści z listy kontaktów.

Jeśli chcesz usunąć wszystkie kontakty z telefonu, możesz to zrobić w dość prosty sposób. Jeśli chcesz wybrać i wybrać, które z nich się udają, jest to trochę dłuższy proces. Aby zaoszczędzić czas, możemy pokazać, jak usunąć całą listę kontaktów (lub, w niektórych przypadkach, ukryć wiele kontaktów).

Jak usunąć wszystkie kontakty z iPhone'a?

Istnieje kilka sposobów usunięcia wszystkich kontaktów na iPhonie. Możesz usunąć je wszystkie z iCloud, co oznacza, że ​​kontakty znikną na wszystkich urządzeniach Apple lub możesz je usunąć na iPhonie. Omówimy obie opcje w tej sekcji.

Jak ukryć wszystkie kontakty

Większość kontaktów na iPhonie jest przechowywana w telefonie lub na jednym z kont e-mail. Zaczniemy od najłatwiejszej metody usuwania kontaktów, czyli wyłączenia synchronizacji. Aby usunąć kontakty na iPhonie, wykonaj następujące kroki:

 1. otwarty Ustawienia na Twoim iPhonie. Następnie dotknij Łączność.

 2. Kliknij Konta.

 3. Teraz zobaczysz listę wszystkich swoich kont e-mail. Stuknij w jedno z kont.

 4. Przełącz przełącznik obok Łączność wyłączyć, aby zmienił kolor na szary.

 5. Powtórz te kroki dla każdego konta e-mail.

Notatka: Jeśli chcesz wyłączyć kontakty iCloud, musisz dotknąć swojego konta iCloud, a następnie dotknąć iCloud, a następnie przełącz Łączność przełącz się stamtąd.

Podoba nam się ta metoda, ponieważ w rzeczywistości nie usuwa twoich kontaktów. Wykonanie powyższych zadań usuwa je z iPhone'a.

Inną opcją ukrywania kontaktów (zwłaszcza duplikatów) jest filtrowanie, które konta e-mail mogą synchronizować kontakty z iPhonem. To naprawdę proste i skuteczne. Oto, co należy zrobić:

 1. Otwórz aplikację Telefon lub Kontakty na iPhonie.
 2. Jeśli używasz aplikacji Telefon, dotknij Łączność na dnie.

 3. Uzyskiwać Grupy w lewym górnym rogu.

 4. Jeśli chcesz usunąć wszystkie kontakty, odznacz wszystkie konta.

 5. Wszystkie Twoje kontakty znikną.

Podobnie jak powyższa metoda, Twoje kontakty nie znikną na zawsze. Jeśli chcesz je szybko odzyskać, możesz odwrócić kroki i ponownie włączyć konta. Oczywiście możesz też wyłączyć jedno konto, pozostawiając inne aktywne i vice versa. To świetny sposób na szybkie odzyskanie kontroli nad kontaktami.

Jak trwale usunąć wszystkie kontakty za pomocą iCloud

Jedną z wielu wielkich zalet korzystania z produktów Apple jest iCloud. iCloud nie tylko przechowuje wszystkie Twoje zdjęcia i ważne dokumenty. Ułatwia również kontrolę danych, w tym kontaktów. Aby trwale usunąć wszystkie kontakty z iCloud, a ostatecznie z iPhone'a, wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdź na stronę iCloud i zaloguj się.

 2. Kliknij Łączność.

 3. Korzystanie ze skrótu klawiaturowego CMD + A podświetl wszystkie kontakty na liście. Będziesz wiedział, że są podświetlone, gdy tło zmieni kolor z niebieskiego na szary.

 4. Kliknij na Ustawienia Tryb w lewym dolnym rogu.

 5. Kliknij Kasować w wyskakującym menu, które się pojawi. Następnie potwierdź.

Notatka: Spowoduje to trwałe usunięcie wszystkich Twoich kontaktów z Twojego iCloud, więc upewnij się, że masz zapisane wszelkie informacje, których później przegapisz.

Ta metoda jest świetna, ponieważ możesz szybko wyczyścić wszystkie kontakty na wszystkich urządzeniach Apple. Ale jeśli masz inne konta e-mail z zapisanymi kontaktami, musisz usunąć swoje kontakty z tych klientów poczty e-mail.

Usuwanie wybranych kontaktów

Chociaż jest to łatwiejsze z iCloud, można to również wykonać na iPhonie. Korzystając z iPhone'a, możesz kliknąć każdy kontakt, a następnie dotknąć przycisku Edytuj znajdującego się w prawym górnym rogu ekranu. Przewiń tę stronę w dół i kliknij „Usuń kontakt” na czerwono. Potwierdź, a ta osoba zniknie.

Jest to niezwykle długi proces, jeśli masz więcej niż kilka kontaktów do usunięcia. Prostszą metodą jest zalogowanie się do iCloud na komputerze i zaznaczenie wielu kontaktów jednocześnie.

Edycja kontaktów

Gdy znajomy lub znajomy otrzyma nowy numer telefonu, wysłanie Ci SMS-a może być bardzo łatwe. Stamtąd możesz kliknąć „i” z kółkiem wokół niego i dodać nowy kontakt. W końcu będziesz mieć tak wiele duplikatów, że nie będziesz wiedzieć, który z nich jest najbardziej aktualny.

Aby edytować i aktualizować informacje o kontakcie, wykonaj następujące kroki, aby Twój dziennik nie stał się przytłaczająco zagmatwany lub zaśmiecony:

 1. Przejdź do aplikacji telefonu na iPhonie i wybierz środkową opcję Kontakty
 2. Dotknij „Edytuj” w prawym górnym rogu
 3. Stuknij znak plus otoczony zielonym dymkiem („dodaj telefon” będzie obok niego, ponieważ możesz dodać wiele numerów telefonów dla jednej osoby)
 4. Wpisz nowy numer telefonu
 5. Dotknij symbolu minusa w czerwonej bańce, aby usunąć stary numer telefonu – działa to również w przypadku e-maili

Utrzymanie dziennika kontaktów przed zapełnieniem pomoże Ci utrzymać porządek w czasie. Podczas tworzenia kopii zapasowej i przywracania telefonu możesz przejść do ustawień i wybrać konto, które chcesz ustawić jako domyślne dla kontaktów.

Podobnie jak w przypadku powyższych instrukcji, przejdź do kontaktów w ustawieniach i przewiń w dół, aż zobaczysz „Konto domyślne”. Wybierz, czy chcesz zachować numery telefonów znajomych w iCloud, czy na koncie e-mail.

Wykonanie tych kroków może uchronić Cię przed bólem głowy za wiele lat.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące kontaktów iPhone'a.

Czy jest sposób na uporządkowanie moich kontaktów?

Tak. Twój iPhone oferuje kilka opcji dostosowywania, aby lepiej kontrolować listę kontaktów. Aby uzyskać dostęp do elementów sterujących, wykonaj Ustawienia>Kontakty tak jak powyżej. Następnie możesz wybrać sortowanie według imienia i nazwiska.

Jeśli chcesz rozdzielić kontakty według gatunku (na przykład kontakty osobiste i kontakty służbowe), musisz skorzystać z opcji grup, które omówiliśmy powyżej. Może to być skomplikowane, jeśli nie uporządkowałeś swoich kontaktów na kontach e-mail. Ale jeśli masz służbowy adres e-mail i osobisty adres e-mail, możesz przełączać się między dwoma kontami za pomocą opcji Grupy.

Skąd mam wiedzieć, które kontakty są przechowywane na moim iPhonie, a które na moich kontach e-mail?

Chociaż jest to rzadkie, niektóre kontakty mogą być zapisywane bezpośrednio w pamięci iPhone'a, a nie na jednym z kont zewnętrznych. Jeśli wykonasz powyższe kroki, aby usunąć wszystkie kontakty, pozostałe zostaną zapisane w pamięci telefonu.

Niestety nie ma szybkiego sposobu na usunięcie kontaktów zapisanych w pamięci iPhone'a. Będziesz musiał je usunąć pojedynczo, dotykając Edytować następnie Kasować na dnie.