Jak zainstalować niestandardowe czcionki dla Dokumentów Google

W tym artykule pokażę, jak korzystać z repozytorium czcionek Google w dokumentach Google Docs, a także jak zainstalować je na komputerze z systemem Windows 10 do użytku lokalnego. Tak więc, nie tracąc więcej czasu, zacznijmy.

Dodaj nowe niestandardowe czcionki do dokumentów Dokumentów Google

Zanim zainstalujesz jakiekolwiek nowe czcionki w systemie Windows, najpierw wyświetl ich podgląd w dokumencie Dokumentów Google. Pomoże Ci to upewnić się, że naprawdę podoba Ci się wygląd. Jeśli nie masz jeszcze konta Google, możesz utworzyć bezpłatne konto tutaj i szybko ruszysz.

Po założeniu konta Google przejdź do Dokumentów Google i kliknij Pusty aby otworzyć edytor tekstu, jak pokazano na zrzucie bezpośrednio poniżej.

Kliknij menu rozwijane Czcionka (prawdopodobnie mówi "Arial" w twoim dokumencie, ponieważ jest to domyślne ustawienie w Dokumentach Google) na pasku narzędzi Dokumentów Google. Następnie kliknij Więcej czcionek aby otworzyć okno pokazane bezpośrednio poniżej.

Stamtąd możesz wybrać pełną kolekcję czcionek Google, które chcesz dodać do menu rozwijanego Czcionka Dokumentów.

Kliknij Pokazać przycisk, aby otworzyć rozwijane menu kategorii. Następnie możesz wyszukiwać czcionki w bardziej szczegółowych kategoriach. Jest to o wiele wygodniejsze, ponieważ przeglądanie ich wszystkich w jednej dużej kategorii byłoby bardziej niż trochę przytłaczające.

Wybierz dowolną czcionkę, którą chcesz dodać do dokumentu i naciśnij ok przycisk. Wprowadź tekst w dokumencie i sformatuj czcionkę, aby wyświetlić jej podgląd w edytorze tekstu.

Dodaj czcionki do Dokumentów Google za pomocą czcionek Extensis

Wbudowane dodatkowe czcionki Google są bardzo przydatne, ale wiążą się z nimi dwa problemy: po pierwsze, nie każda czcionka Google trafia do systemu Google Fonts, a po drugie, musisz wejść do Google Fonts za każdym razem, gdy chcesz użyć innej czcionki .

Na szczęście istnieje rozwiązanie tych problemów. Dodatek Czcionki Extensis do Dokumentów rozwiązuje oba te problemy, umieszczając wszystkie czcionki w łatwo dostępnym menu i automatycznie aktualizując, gdy nowa czcionka trafi do biblioteki czcionek Google.

Instalowanie czcionek Extensis jest bardzo łatwe. W otwartym dokumencie Dokumentów Google wybierz „Dodatki” w lewym górnym rogu, wpisz „Extensis” w pasku wyszukiwania i naciśnij Enter. Kliknij na +Bezpłatne i zainstaluje się automatycznie po zapytaniu, na którym koncie Google go zainstalować, i zapytaniu o pozwolenie na instalację.

Po zainstalowaniu czcionek Extensis jego aktywacja jest prosta. Aby to zrobić, po prostu przejdź do menu Dodatki i wybierz Czcionki rozszerzone ->Początek.

Czcionki Extensis otworzy się na pasku bocznym z podglądem wszystkich twoich czcionek. To rozszerzenie daje również możliwość ich bezproblemowego sortowania i wybierania.

Dodaj czcionki do systemu Windows z witryny Google Fonts

Co zrobić, jeśli chcesz używać czcionek Google lokalnie na komputerze z systemem Windows?

Na szczęście korzystanie z repozytorium czcionek Google w Dokumentach Google jest proste. Po prostu używasz czcionek, jak opisano powyżej. Jeśli jednak chcesz mieć nieco większą kontrolę nad dostosowywaniem dokumentu jako całości, możesz preferować edytor tekstu na komputery stacjonarne, taki jak Microsoft Word. W takim przypadku musisz pobrać czcionki, których chcesz użyć, na swój komputer lokalny.

Po prostu przejdź do Google Fonts, aby rozpocząć.

Teraz możesz przeglądać obszerny katalog czcionek, klikając Informator u góry strony Google Fonts. Aby znaleźć niektóre czcionki wprowadzone w edytorze tekstu Dokumentów, kliknij przycisk Pokaż wyszukiwanie i filtry w prawym górnym rogu strony. Spowoduje to otwarcie paska bocznego wyszukiwania, jak pokazano na zdjęciu bezpośrednio poniżej.

Wprowadź nazwę czcionki w polu wyszukiwania, aby ją znaleźć, lub wybierz określony filtr kategorii, aby przeprowadzić bardziej ogólne wyszukiwanie czcionek.

  1. Kliknij Wybierz tę czcionkę + przyciski, aby wybrać czcionki, które chcesz pobrać.

  2. Następnie możesz kliknąć zminimalizowany Wybrane rodziny okno na dole strony, aby otworzyć wybór czcionek, jak pokazano na zrzucie ekranu bezpośrednio poniżej.

  3. Kliknij Pobierz ten wybór przycisk, aby zapisać wybrane czcionki na dysku twardym.

Czcionki zostaną zapisane w skompresowanym pliku ZIP. Otwórz folder, do którego je pobrałeś, w Eksploratorze plików i kliknij nowy plik ZIP czcionki.

Rozpakuj skompresowany folder ZIP, naciskając Wypakuj wszystko przycisk. Spowoduje to otwarcie okna pokazanego bezpośrednio poniżej. Kliknij Przeglądaj , aby wybrać folder, do którego ma zostać rozpakowany plik ZIP, i naciśnij Wyciąg przycisk.

Otwórz wyodrębniony folder czcionek, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z plików czcionek Google i wybierz zainstalować opcja w menu kontekstowym. Aby wybrać wiele czcionek, przytrzymaj i naciśnij przycisk Ctrl.

Możesz też przeciągnąć i upuścić czcionki Google z wyodrębnionego folderu do folderu czcionek systemu Windows. Ścieżka do folderu Czcionki to C: WindowsFonts.

Następnie otwórz edytor tekstu w systemie Windows i kliknij jego menu rozwijane czcionki, aby wybrać stamtąd nową czcionkę Google. Pamiętaj, że możesz także wybrać czcionki w edytorach obrazów i innym oprogramowaniu biurowym.

To wszystko. Wystarczy wykonać czynności opisane powyżej, a będziesz mógł korzystać z Google Fonts na swoim komputerze z systemem Windows w mgnieniu oka.

Dodaj czcionki Google do systemu Windows za pomocą SkyFonts

Możesz także dodać czcionki Google do systemu Windows za pomocą dodatkowego oprogramowania innej firmy. SkyFonts to bezpłatne oprogramowanie do zarządzania czcionkami, którego można używać do instalowania i obsługi czcionek. Korzystanie ze SkyFonts jest zalecane, ponieważ w przypadku zmiany rodziny czcionek SkyFonts będzie automatycznie informować o nowych lub poprawionych czcionkach.

To jedna rzecz mniej, o którą trzeba się martwić zapominaniem. Wystarczy odwiedzić witrynę SkyFonts i kliknąć Pobierz SkyFonts aby dodać oprogramowanie do systemu Windows. Będziesz także musiał założyć konto na stronie SkyFonts, klikając Zaloguj się.

Po pobraniu oprogramowania naciśnij Przeglądaj czcionki Google na stronie SkyFonts, aby otworzyć okno pokazane poniżej. Aby dodać jedną z wymienionych czcionek do systemu Windows, kliknij jej SkyFonts przycisk. Następnie naciśnij Dodać przycisk, aby zainstalować tę czcionkę w systemie Windows.

Katalog Google Fonts to świetna kolekcja czcionek internetowych, z których każdy może korzystać do własnych celów. Teraz możesz umieszczać te czcionki w swoich dokumentach, a nawet dodawać je do swoich obrazów, korzystając z edytorów tekstu i edytorów obrazów systemu Windows.

Jeśli jesteś fanem Harry'ego Pottera, ten przewodnik Tech Junkie podpowie Ci nawet, jak zainstalować czcionki Harry'ego Pottera!

Inne fajne czcionki i efekty tekstowe w Dokumentach Google

Jest wiele innych fajnych rzeczy, które możesz zrobić z czcionkami w Dokumentach Google, o których prawdopodobnie nie wiesz. Jeśli chcesz przenieść swoje dokumenty na wyższy poziom, spójrz na te fajne i niepowtarzalne efekty czcionek i tekstu.

DocNarzędzia

DocTools to darmowy dodatek do Dokumentów, który dodaje do dokumentów kilkanaście przydatnych funkcji tekstowych. DocTools pozwala zmieniać wielkość liter, dostosowywać rozmiary czcionek, zmieniać liczby na odpowiadające im słowa i odwrotnie, dodawać i usuwać podświetlenia i wiele więcej za pomocą jednego kliknięcia.

Pobierz dodatek i baw się jego funkcjami, aby zobaczyć niesamowite rzeczy, które możesz zrobić za pomocą tego bezpłatnego narzędzia.

Magiczne Tęczowe Jednorożce

Magic Rainbow Unicorns (naprawdę) pozwala zamienić nudny tekst w dosłowną tęczę koloru. Po prostu zaznacz obszar tekstu, który chcesz tęczować (rozmiar tęczy? nasycić tęczowością?) i wybierz początkową i końcową gamę kolorów. Gdy to zrobisz, Magic Rainbow Unicorns (znowu naprawdę) automatycznie zamieni kolor tekstu na piękną tęczę.

Oczywiście możesz to zrobić samodzielnie z podświetlaniem tekstu, ale byłoby to bardzo czasochłonne. Ten dodatek sprawia, że ​​jest to znacznie łatwiejsze i szybsze.

Zabawny tekst

Fun Text to dodatek, który umożliwia dodawanie do tekstu wszelkiego rodzaju zgrabnych efektów wizualnych, w tym tęczy, losowych kolorów, zanikania i wielu innych. Możesz sprawić, by twoje litery rosły, odwracały się do góry nogami… to naprawdę całkiem, no cóż, zabawne.

AutoLaTeX

OK, ten dodatek nie jest szczególnie zabawny (bez tęczy), ale jest naprawdę potężny i przydatny dla osób wykonujących prace naukowe, matematyczne lub inżynierskie w Dokumentach Google.

Jeden z dominujących programów do przetwarzania tekstu w pracy akademickiej nazywa się LaTeX, a jego głównym powodem do sławy jest to, że naprawdę dobrze radzi sobie ze wzorami i równaniami. Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł to zrobić w Dokumentach Google?

Cóż, możesz dzięki Auto LaTeX. Ten dodatek pobiera dowolny ciąg równania LaTeX w twoim dokumencie i zamienia go w obraz, z którym możesz pracować w sposób przezroczysty.

Wstaw ikony dla dokumentów

Jednym z powodów, dla których ludzie chcą czcionek niestandardowych, jest to, że wiele czcionek ma znaki specjalne, których można używać w dokumentach. Ten dodatek omija tego rodzaju niezdarne rozwiązanie. Zamiast tego pozwala po prostu bezpośrednio importować wszystkie żądane znaki specjalne. Icons for Docs umożliwia importowanie ponad 900 ikon z Font Awesome i 900 ikon z Google Material Design, zmianę ich koloru i zmianę rozmiaru bezpośrednio w dokumencie.

Podpis

Dokumenty Google to doskonała, oparta na chmurze usługa obsługi dokumentów. Cały pakiet Google oferuje arkusze (podobne do Microsoft Excel), a nawet Formularze Google. Przy tak wielu opcjach dostosowywania zrozumienie wszystkich możliwości poprawi Twoją produktywność.