Jak stworzyć konto Zoom

Biorąc pod uwagę wszystko, co dzieje się na świecie, udział w spotkaniach na odległość rośnie. Jednym z bardziej popularnych narzędzi do wideokonferencji jest Zoom, który umożliwia prowadzenie rozmów konferencyjnych tylko wideo i audio na komputerze lub telefonie komórkowym.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć konto Zoom i podamy kilka wskazówek dotyczących korzystania z tego bardzo wszechstronnego narzędzia do komunikacji.

Założenie Konta

Zoom może być używany z kontem lub bez, ale aby korzystać z pełnej gamy oferowanych funkcji, dobrym pomysłem jest rejestracja. Aby to zrobić, przejdź do strony Zoom i wykonaj następujące czynności:

 1. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk Zarejestruj się.

 2. Zostaniesz poproszony o podanie swojej daty urodzenia. Po zakończeniu kliknij Kontynuuj.

 3. Na stronie rejestracji będziesz mieć wybór, w jaki sposób chcesz kontynuować. Możesz użyć służbowego adresu e-mail, zarejestrować się przy użyciu identyfikatora jednokrotnego logowania lub jednokrotnego logowania swojej firmy albo użyć konta Google lub Facebook.

 4. Po wybraniu metody logowania kliknij Zarejestruj się.

 5. Jeśli rejestrujesz się za pomocą adresu e-mail, otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Kliknij łącze, aby kontynuować.

 6. Wprowadź informacje o swoim koncie, a następnie naciśnij Kontynuuj, aż zakończysz krok 3.

 7. Jesteś teraz zalogowany na nowym, nowym koncie Zoom.
utwórz konto powiększenia

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możesz się również zalogować, instalując najpierw aplikację Zoom Cloud do spotkań w sklepie Google Play lub Apple App Store. Po zakończeniu instalacji otwórz aplikację, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Stuknij w Zarejestruj się.

 2. Wprowadź swoją datę urodzenia, a następnie dotknij Ustaw.

 3. Wprowadź adres e-mail, którego chcesz użyć, a następnie swoje imię i nazwisko, a następnie dotknij Zarejestruj się.

 4. Aplikacja Zoom wyśle ​​weryfikacyjną wiadomość e-mail na podany adres. Otwórz wiadomość e-mail i dotknij Aktywuj konto, aby zweryfikować. Aplikacja mobilna nie daje możliwości wprowadzenia konta Google lub Facebook, ale pozwoli zalogować się za pomocą jednego. Jeśli chcesz korzystać z firmowego identyfikatora SSO, konta Google lub profilu na Facebooku, zarejestruj się za pomocą przeglądarki internetowej.

 5. Zostaniesz przeniesiony na stronę konta.

 6. Utwórz hasło do swojego konta, a następnie dotknij opcji Kontynuuj.

 7. Jeśli chcesz dodać innych użytkowników Zoom, na następnym ekranie pojawi się pytanie, czy chcesz ich dodać. Jeśli chcesz, możesz na razie pominąć ten krok.

 8. Ostatni krok zachęca do rozpoczęcia spotkania. Masz również możliwość przejścia do swojego konta.

 9. Możesz teraz zalogować się za pomocą aplikacji na telefonie.

Korzystanie z powiększenia na pulpicie

Jeśli zarejestrowałeś konto Zoom na komputerze, będziesz musiał pobrać klienta, aby faktycznie zorganizować spotkanie. Aby to zrobić, kliknij Zorganizuj spotkanie w prawym górnym rogu ekranu, aby zainicjować automatyczne pobieranie klienta, lub przewiń w dół, aż trafisz na dół strony i poszukaj menu Pobierz.

Po pobraniu klienta kliknij go, aby zainstalować aplikację. Kliknij OK w dowolnym oknie powiadomień, które mogą się pojawić.

Po zainstalowaniu klienta za każdym razem, gdy logujesz się do Zoom, zostaniesz przekierowany do karty Strona główna, gdzie masz kilka opcji.

 1. Nowe spotkanie — natychmiast rozpoczyna spotkanie. Otworzysz okno spotkania, w którym możesz zaprosić innych członków, z którymi jesteś połączony.
 2. Dołącz — jak sama nazwa wskazuje, umożliwia dołączenie do już trwającego spotkania, wprowadzając identyfikator spotkania, który powinien zostać dostarczony przez gospodarza.
 3. Zaplanuj spotkanie — umożliwia to wcześniejsze planowanie spotkań wraz z możliwością stworzenia poczekalni dla osób, które chciałyby dołączyć.
 4. Udostępnij ekran — umożliwia uczestnikom spotkania wyświetlanie ekranu komputera. Jest to przydatne, jeśli masz prezentację, którą wszyscy uczestnicy spotkania mają zobaczyć.
 5. Kalendarz po prawej stronie pokazuje wszystkie zaplanowane i nadchodzące spotkania.

Korzystanie z Zoom na urządzeniach mobilnych

Korzystanie z Zoom na urządzeniu mobilnym jest dość podobne, a ponieważ musisz pobrać aplikację, aby zarejestrować się na urządzeniu mobilnym, wystarczy otworzyć aplikację, aby rozpocząć lub dołączyć do spotkania. Aplikacja mobilna ma te same funkcje, co ta na komputerze, a przyciski na jej stronie głównej oznaczają to samo.

Nowa normalność

Zoom jest bardzo przydatnym narzędziem konferencyjnym, zwłaszcza teraz, gdy spotkania online stają się nową normą. Wiedza o tym, jak utworzyć konto Zoom, daje Ci dostęp do tego wygodnego sposobu komunikowania się z rówieśnikami.

Czy miałeś jakieś doświadczenie w tworzeniu i korzystaniu z konta Zoom? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.