Jak stworzyć własne wyróżnienia na Instagramie?

Instagram stał się jedną z wiodących platform marketingowych, biznesowych i rozpoznawalności marki. Z tego powodu każda poważna firma, osoba wpływowa i celebrytka ma swoje własne wyróżnienia na Instagramie. Twoje najlepsze historie na Instagramie są zebrane w najciekawsze na Instagramie.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak tworzyć własne wyróżnienia na Instagramie, jesteś we właściwym miejscu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o najlepszych sposobach samodzielnego tworzenia okładek na Instagram.

Najważniejsze informacje na Instagramie 101

Najważniejsze informacje na Instagramie są łatwe do zrobienia. Wszystko czego potrzebujesz to aplikacja Instagram na Androida lub iOS. Skorzystaj z linków, nawet jeśli masz już aplikację, ponieważ musisz pobrać najnowsze aktualizacje aplikacji.

Następną rzeczą, której potrzebujesz, są historie na Instagramie. Jeśli właśnie stworzyłeś historię na Instagramie, oto jak dodać ją do swoich najważniejszych wydarzeń:

 1. Otwórz Instagram i dotknij swojej historii.

 2. Wybierz Wyróżnij w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Wybierz wyróżnienie, w którym chcesz dodać tę historię.

 4. Alternatywnie możesz wybrać Nowy, aby utworzyć nowe wyróżnienie. Nazwij go i dotknij Dodaj, aby dodać swoją historię do najnowszego Najciekawszego.

Alternatywna metoda tworzenia wyróżnień na Instagramie

Oto alternatywna metoda, której możesz użyć do tworzenia nowych wyróżnień na Instagramie. Jest to prawdopodobnie bardziej wydajne, ponieważ umożliwia jednoczesne dodawanie wielu historii do wyróżnienia. Wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu.

 2. Stuknij w swój Profil (ikona w prawym dolnym rogu ekranu).

 3. Wybierz opcję Nowy (znak plus).

 4. Wybierz historie, które chcesz umieścić w wyróżnieniu (okno Nowe wyróżnienie).

 5. Naciśnij przycisk Dalej w prawym górnym rogu ekranu.

 6. Zmień nazwę podświetlenia według własnych preferencji, wybierz okładkę podświetlenia i naciśnij Gotowe, aby potwierdzić.

Jak edytować okładkę najważniejszych wydarzeń na Instagramie

Wybór i edycja dobrego obrazu okładki do swoich relacji na Instagramie jest ważne, ponieważ daje obserwatorom lub osobom odwiedzającym Twoją stronę wyobrażenie o tym, co zostanie uwzględnione w wyróżnieniu. Edytowanie zdjęcia na okładkę z wyróżnieniem jest dość proste, wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Przejdź do swojego profilu na Instagramie i wybierz Wyróżnij, kto jest okładką, którą chcesz edytować.

 2. W prawym dolnym rogu dotknij przycisku z trzema kropkami z napisem „Więcej”.

 3. Dotknij „Edytuj wyróżnienie”

 4. Kliknij „Edytuj okładkę” u góry.

 5. Wybierz zdjęcie, którego chcesz użyć jako okładki z sekcji Najciekawsze. Użyj palców, aby powiększyć lub zmienić położenie części zdjęcia, która ma być użyta jako okładka.

Korzystaj z aplikacji innych firm

Jeśli nie jesteś geniuszem Photoshopa, nie martw się. Niektóre świetne aplikacje i witryny innych firm mogą pomóc w stworzeniu okładki z najciekawszymi momentami na Instagramie. Przejrzyjmy instrukcje dotyczące najlepszych aplikacji, z których możesz korzystać.

Nad

Over to jedno z najpopularniejszych bezpłatnych narzędzi, za pomocą których możesz zwiększyć swój profil na Instagramie. Ta aplikacja jest dostępna bezpłatnie na urządzenia z systemem iOS i Android. Pobierz go, klikając powyższy link i zacznij go używać do okładek z najciekawszymi na Instagramie:

 1. Znajdź pakiet ikon online i pobierz go na swój telefon lub tablet.

 2. Uruchom na swoim urządzeniu.

 3. Stuknij w obraz, jeśli chcesz zaimportować okładkę, lub wybierz z szerokiego wyboru okładek (spójrz na sekcję Kolekcje układów).

 4. Decydując się na pokrowiec, musisz dopasować jego rozmiar. Wybierz menu Warstwy i wybierz warstwę tła. Na koniec dotknij wymiarów okładki Instagram Story.

 5. Zapraszam do eksperymentowania z kolorami swojej okładki. Wybierz Tło i użyj rolki, aby zmienić kolor. Jeśli masz markę, dostosuj jasność, aby ją przypominała.

 6. Następnie możesz wrócić do menu Warstwy i usunąć wszystko, co niepotrzebne (wszelkie dodatkowe słowa itp.).

 7. Gdy tło jest kompletne, dotknij Obraz i wybierz ikonę z galerii urządzenia.

 8. Umieść ikonę na środku (możesz zmienić jej rozmiar, ściskając ją dwoma palcami). Możesz dodać swoją ikonę do Ulubionych, aby następnym razem było łatwiej.

 9. Alternatywnie możesz użyć tekstu zamiast ikon. Wybierz Tekst zamiast Obraz i wybierz czcionkę.

 10. Kiedy skończysz ze wszystkim, potwierdź żółtym znacznikiem wyboru: Naciśnij Eksport, a następnie Zapisz. Twoja nowa okładka z najciekawszymi na Instagramie zostanie zapisana w galerii Twojego urządzenia.

Kanwa

Canva to doskonała alternatywa dla Over. Jest to darmowe narzędzie z zasadniczo taką samą funkcją jak Over. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby utworzyć okładki z wyróżnieniem na Instagramie w serwisie Canva:

 1. Odwiedź canva.com i załóż konto (bezpłatnie).

 2. Kliknij Utwórz projekt i wybierz niestandardowe wymiary.

 3. Ustaw wymiary na 1080 (szerokość) na 1920 (wysokość), aby pasował do wyróżnień na Instagramie.

 4. Pobierz swoją ikonę z komputera. Możesz łatwo znaleźć wiele zdjęć w Internecie, jeśli nie masz przygotowanego.

 5. Wybierz opcję Prześlij obraz lub wideo. Wybierz obraz ikony.

 6. Wybierz tło (istnieje szeroki wybór obrazów Canva, których możesz użyć, lub użyj naturalnych kolorów).

 7. Stuknij w Dodaj nową stronę, aby móc odtworzyć okładkę. Możesz nadal przesyłać nowe ikony i tworzyć wiele okładek.

 8. Po zakończeniu kliknij Opublikuj, a następnie Pobierz. Wybierz typ pliku i potwierdź za pomocą Pobierz.

Te pliki zostaną skompresowane. Rozpakuj je i wyślij do swojej mobilnej galerii, aby móc używać ich jako okładek z najciekawszymi momentami na Instagramie. Na Instagramie odwiedź stronę profilu i dotknij najciekawszych momentów, które chcesz edytować. Wybierz Więcej, następnie Edytuj wyróżnienie, a na koniec wybierz Edytuj okładkę. Wybierz obraz utworzony w serwisie Canva ze swojej galerii i prześlij go. Naciśnij Gotowe, aby potwierdzić.

Ciesz się nowymi atrakcjami na Instagramie

Teraz możesz tworzyć dla nich własne wyróżnienia i okładki na Instagramie. Jeśli używasz IG profesjonalnie, jest to szczególnie ważne. Upewnij się, że wybrałeś kolory swojej marki i być może dodaj jej nazwę do swojej okładki.

Masz jakieś wskazówki, triki lub pytania dotyczące relacji na Instagramie? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej.