Jak zdobyć wodę w rdzy?

Rust to realistyczna gra wieloosobowa typu survival, w której gracze trafiają do losowo generowanego świata. W tym świecie zagrożeniem nie są potwory ani zombie – głównie inni gracze i drapieżniki, takie jak wilki i niedźwiedzie.

Jak zdobyć wodę w rdzy?

Ale dzika przyroda nie jest tutaj jedynym zagrożeniem. Gracz musi zadbać o ludzkie potrzeby swojego awatara. Obejmują one utrzymanie ciepła, nakarmienie i nawodnienie.

Jednak picie wody jest nieco bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. W tym artykule nauczymy Cię, jak pozostać nawodnionym.

Jak zdobyć wodę w rdzy?

Najprostszym sposobem na zaspokojenie pragnienia jest picie wody z jezior i rzek. Słona woda, tak jak w prawdziwym życiu, nie jest wodą pitną. Możesz także tworzyć łapacze wody i używać butelek do zbierania wody.

Zanurzmy się głębiej w nawodnienie w tej grze wieloosobowej w otwartym świecie i tworzeniu przedmiotów związanych z wodą.

Jak zdobyć łapacz wody w rdzy?

Wyobraź sobie, że jesteś uwięziony na wyspie bez akwenu, który nie jest słoną wodą. Polegałbyś na wodzie deszczowej, aby utrzymać nawodnienie i przeżyć. Łapacze wody to przedmioty, które można wytworzyć, aby zebrać deszczówkę i wykorzystać ją do nawodnienia. Są używane po to, abyś nie musiał jechać nad rzekę/jezioro za każdym razem, gdy jesteś spragniony.

W Rust występują dwa rodzaje łapacza wody: mały łapacz wody i duży łapacz wody.

Mały łapacz zajmuje jeden kwadratowy fundament, podczas gdy duży zajmuje 2×2 kwadraty. Jedyną wadą jest to, że nie można umieszczać łapaczy na fundamentach, podłogach lub w jaskiniach.

Do stworzenia Małego łapacza wody będziesz potrzebować 100 drewna, 50 fragmentów metalu i pułapkę. Duży łapacz wody wymaga 500 drewna, 200 fragmentów metalu i dwóch pułapek. Wykonanie pierwszego zajmuje 60 sekund, a drugiego 120 sekund.

Mały pojemnik na wodę ma pojemność 10 litrów, a duży może pomieścić do 50 litrów wody deszczowej.

Jak zdobyć pistolet na wodę w rdzy?

W Rust nie ma możliwości stworzenia pistoletu na wodę. Istnieje jednak niedawno wydany dodatek DLC o nazwie „The Sunburn Pack”, który zawiera różne funkcje związane z latem, od basenów po, jak zgadliście, pistolety na wodę.

Pamiętaj, że pistolet na wodę nie powoduje żadnych szkód, ale pozwala namoczyć znajomych. DLC przynosi na stół pistolet na wodę i pompkę do namaczania, a także okulary przeciwsłoneczne, parasole, ręczniki plażowe (które mogą służyć jako punkty odrodzenia) itp.

Jak zdobyć strzelbę wodociągową w Rust

Strzelba wodociągowa nie jest częścią wspomnianego powyżej DLC. To jednoogniskowa broń dystansowa; prawdziwa, śmiertelna strzelba. Może używać czterech rodzajów amunicji: śrutu o kalibrze 12, podpalacza o kalibrze 12, ślimaka o kalibrze 12 i ręcznie robionego pocisku. To potężna broń, która strzela śrutem, który jest bardzo zabójczy z bliskiej odległości.

Aby go wytworzyć, potrzebujesz 100 kawałków drewna i 75 kawałków metalu. Broń można dodatkowo ulepszyć za pomocą światła laserowego, latarki, celownika holograficznego/4x luneta.

Aby stworzyć ulepszenie celownika laserowego broni, potrzebujesz 3 wysokiej jakości metalu i 1 śmieci technologicznych. Ulepszenie Weapon Flashlight wymaga 3 wysokiej jakości metalu. Aby ulepszyć Holosight, potrzebujesz 12 wysokiej jakości metalu i 1 śmiecia technicznego. Zoom Scope wymaga 50 wysokiej jakości metalu.

Jak uzyskać wodę z rzeki w Rust?

Dostępność wody w Rust zależy od szczęścia w odrodzeniu. Jeśli zdarzy ci się odrodzić w pobliżu rzeki lub jeziora, będziesz mógł ugasić pragnienie swojego awatara, pijąc z niego. Powinieneś również być w stanie znaleźć dużo jedzenia wokół wspomnianego akwenu.

Dlatego ważne jest, aby eksplorować na początku gry. Jeśli nie masz szczęścia, aby odrodzić się w pobliżu rzeki, nie buduj obozu ani nie zostań w miejscu, w którym się odrodziłeś. Śmiało, poszukaj akwenu i rozbij obóz w jego pobliżu.

Jak zdobyć wiadro na wodę w rdzy?

Wiadro na wodę służy do transportu płynów z miejsca na miejsce, w tym wody pitnej. Ma pojemność 2 litrów i jest stosunkowo prosty w budowie.

Do wytworzenia przedmiotu Wiadro na wodę potrzebujesz 20 fragmentów metalu. Aby napełnić wiadro z wodą, po prostu przytrzymaj prawy przycisk myszy w pobliżu zbiornika wodnego.

Możesz używać wiadra do przechowywania wody pitnej, dopóki nie znajdziesz lepszego rozwiązania. Wiadra z wodą mogą również gasić ogniska, piece, latarnie, broń zapalną itp.

Jak zdobyć wodę i jedzenie w rdzy?

Wodę i żywność w Rust można znaleźć na różne sposoby. Wody deszczowe i rzeki/jeziora to dwa główne źródła wody. Możesz tworzyć pompy i umieszczać je w pobliżu zbiorników wodnych lub tworzyć łapacze wody. W trakcie gry znajdziesz różne sposoby pozyskiwania i dostarczania wody w dogodnym dla siebie czasie.

Jedzenie znajduje się na ogół w pobliżu zbiorników wodnych. W pobliżu gromadzą się zwierzęta, a w pobliżu źródła wody lubią rosnąć różne owoce. Jedzenie można również znaleźć w opuszczonych supermarketach i innych opuszczonych, lekko miejskich obszarach.

Jak szybko uzyskać wodę w rdzy?

Najszybszym sposobem na zdobycie wody po pojawieniu się w Rust jest poszukiwanie akwenu. Na początku znalezienie składników do stworzenia łapacza wody lub wiadra nie powinno być twoim głównym problemem. Po rozbiciu obozu nad wodą możesz zaplanować kolejne działania.

Jeśli masz składniki, stworzenie Małego Łapacza Wody jest dość szybkim sposobem na zdobycie bardzo potrzebnej wody.

Jak zdobyć duży łapacz wody w rdzy?

W pewnym momencie, gdy będziesz ulepszać swój obóz, zaczniesz potrzebować więcej wody. Budowanie wielu małych łapaczy wody jest w porządku, ale jeden duży ma pojemność pięciu małych i jest znacznie tańszy niż budowanie tego drugiego.

Możesz wytworzyć duży łapacz wody ze składników wymienionych w sekcji „Jak zdobyć łapacz wody w rdzy” powyżej. Jednak będziesz potrzebować do tego planu. Schemat Large Water Catcher można znaleźć w skrzyniach wojskowych/elitarnych. Schemat małego łapacza wody wypada ze zwykłych drewnianych skrzynek.

Jak napełnić butelkę z wodą w rdzy

W stertach śmieci znajdziesz małą butelkę wody. Jest to bardzo przydatny przedmiot do przechowywania wody i chwilowego opóźnienia odwodnienia. Aby napełnić butelkę z wodą lub podobny pojemnik, załóż pustą butelkę, spójrz na źródło wody i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby je napełnić. Aby wypić wodę z małej butelki na wodę, załóż ją i naciśnij lewy przycisk myszy.

Jak uzyskać słoną wodę w rdzy?

Słona woda nie ma większego zastosowania w Rust, chyba że używasz oczyszczacza wody. Aby uzyskać słoną wodę, po prostu stań w pobliżu źródła słonej wody i napełnij pojemnik tak, jak każdy inny płyn. Jednak nie będziesz mógł tego wypić.

Możesz także stworzyć oczyszczacz wody, który zamienia wodę morską w wodę pitną.

Urządzenie to umieszcza się nad ogniskiem, aby rozpocząć proces oczyszczania. Aby zbudować oczyszczacz wody, potrzebujesz:

  • 1 pusty zbiornik na propan

  • 10 Tkanina

  • 15 odłamków metalu

Aby użyć tego urządzenia, wlej wodę morską do zbiornika oczyszczacza wody. Woda jest następnie gotowana i wlewana do wiadra umieszczonego z boku. Gdy wiadro się napełni, możesz z niego pić. Jest w stanie pomieścić dwa litry świeżej wody i jest świetnym sposobem na walkę z odwodnieniem, gdy świeżej wody nie ma w zasięgu wzroku.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak długo trwa oczyszczanie wody w Rust?

Po wlaniu słonej wody do zbiornika Water Purifier proces oczyszczania rozpoczyna się natychmiast. Pełny dwulitrowy oczyszczacz wody zajmie kilka minut, aby zakończyć proces oczyszczania.

2. Jak zdobyć słoną wodę w Rust?

Aby uzyskać słoną wodę w Rust, musisz stanąć przy źródle słonej wody, spojrzeć na wodę za pomocą wskaźnika celu i kliknąć ją prawym przyciskiem myszy. Jest tak samo jak w przypadku każdego innego akwenu, słonej lub nie.

3. Jak zrobić plandekę w Rust?

Tarp nie jest komponentem, którego będziesz używać bezpośrednio w grze, ale raczej jako komponentem rzemieślniczym. Nie możesz stworzyć plandeki – można ją znaleźć w beczkach rozsianych po świecie Rust.

Jeśli jednak umieścisz plandekę w Recyklerze, uzyskasz 50 elementów płóciennych, które są składnikiem używanym do wytwarzania różnych przedmiotów, takich jak Oczyszczacz Wody.

4. Jakie przedmioty dają najwięcej Złomu w Rust?

W Rust złom służy do tworzenia różnych przedmiotów. Niektóre przedmioty, takie jak śmieci techniczne, korpus karabinu, korpus pistoletu maszynowego, bezpiecznik elektryczny, znaki drogowe i blacha, dają duże ilości złomu.

Woda w Rdzy

Niezależnie od tego, czy mówimy o wodzie morskiej, czy słodkiej, w trakcie gry możesz napełnić dowolny pojemnik dowolnym płynem. Istnieją jednak różne mechanizmy, które pomogą zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby związane z wodą. W miarę postępów w grze zapoznasz się z różnymi systemami zaopatrzenia twojego awatara w bardzo potrzebną świeżą wodę.

Jak zbierasz wodę i unikasz odwodnienia w Rust? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.