Jak zdobyć Venti w Genshin Impact

W Genshin Impact postać Venti pojawia się na scenie na tajemniczym wietrze. Jako Podróżnik po raz pierwszy spotkasz barda w pierwszym akcie prologu Archon Quest. Jednak po krótkiej scenie przerywnikowej nie zobaczysz go ponownie, dopóki nie rozwiniesz głównej fabuły.

Jak zdobyć Venti w Genshin Impact

Kim był ten beztroski chłopiec z mocą śpiewu? Jak on wpisuje się w historię?

Jeśli zaszedłeś wystarczająco daleko w głównej fabule, dowiesz się dokładnie, kim jest Venti i jak potężny może być na polu bitwy. Większe pytanie brzmi: czy możesz go dodać do swojej imprezy?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zrekrutować Ventiego do drużyny, jakie są jego talenty i w jakie umiejętności należy zainwestować, aby uzyskać najpotężniejszy build.

Jak zdobyć Venti

Jeśli masz zamiar dodać Venti do swojego składu, są dobre i złe wieści. Dobrą wiadomością jest to, że Venti zostało wydane jako grywalna postać na dwa wydarzenia:

 • 28.09.2020 Ballada w pucharach, aktualizacja 1.0

 • 17.03.2021 Ballada w pucharach, aktualizacja 1.4

Oba wydarzenia się skończyły, więc nie możesz wygrać Venti, dopóki twórcy Genshin Impact, miHoYo, nie zdecydują się ponownie opublikować swojego sztandaru wydarzenia Wish Character.

Jeśli miHoYo ponownie uruchomi sztandar postaci Venti, będziesz potrzebować życzeń, a konkretnie splecionych losów. Splecione losy możesz zdobyć na wiele sposobów:

 • Wygrywanie jako nagrody za zadania
 • Jako nagrody za podnoszenie poziomu Adventure Rank
 • Składanie ofiar ze Szkarłatnego Agatu Mroźnemu Drzewu
 • Kupowanie losów przez Primogems, Masterless Stardust i Masterless Starglitter
 • Jako nagroda za wydarzenie
 • Zamieniając Genesis Crystals w Primogems, aby kupić Losy

Jeśli masz życzenia lub splecione losy dla sztandaru wydarzenia postaci, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Uruchom grę.
 2. Przejdź do menu głównego i wybierz ikonę Życzenia.

 3. Naciśnij zakładkę u góry ekranu dla odpowiedniego banera.

 4. Wybierz przycisk „1 x Wish” lub „10 x Wish” (dla wielu pociągnięć jednocześnie).
 5. Potwierdź akcję.
 6. Trzymaj kciuki i miej nadzieję, że uzyskasz postać, której chcesz.

Być może słyszałeś lub widziałeś pytania dotyczące tego, czy ktoś powinien „pociągnąć za [tu wstaw znak]”. Aby wyjaśnić, system Genshin Impact Wish nie pozwala dokładnie określić, dla kogo można złożyć życzenie lub „pociągnąć”.

Na przykład, jeśli miHoYo zdecyduje się ponownie uruchomić baner wydarzenia postaci Venti, wybierzesz zakładkę „Ballada w pucharach”, aby wziąć udział w wydarzeniu Wish. Te ograniczone czasowo wydarzenia zwykle zawierają jedną pięciogwiazdkową postać i trzy czterogwiazdkowe postacie. Podczas wydarzenia, kiedy „wyciągasz” z tego sztandaru, masz zwiększoną szansę na wygranie jednej z przedstawionych postaci, ale nie masz gwarancji, że wygrasz konkretną.

Istnieje 50% szans na wygranie pięciogwiazdkowej postaci przedstawionej na banerze wydarzenia postaci. Oznacza to jednak, że istnieje również taka sama szansa, że ​​zamiast tego możesz otrzymać czterogwiazdkową postać. Wielu graczy woli używać przyciągania „10 x życzenie”, ponieważ wierzą, że zwiększy to ich szanse na otrzymanie wybranej przez nich postaci, ale nadal nie jest to gwarancją, że otrzymasz kogo chcesz.

Na szczęście gra ma „system miłosierdzia”, który gwarantuje, że gracze otrzymają pięciogwiazdkową postać baneru postaci po 89 nieudanych wciągnięciach. Może to być trochę przygnębiające, że możesz spróbować 89 razy i nadal nie otrzymać tytułowego sztandaru, ale miHoYo nagradza twoją wytrwałość i otrzymasz postać po 90. wyciągnięciu.

Ponadto, jeśli spróbujesz wygrać wyróżnioną pięciogwiazdkową postać podczas wydarzenia postaci i nie mogłeś jej wygrać podczas trwania wydarzenia, te próby przeniosą się na następne wydarzenie. Załóżmy na przykład, że próbowałeś wygrać Klee podczas wydarzenia aktualizacji 1.6 „Sparkling Steps”. 50 razy „chciałeś” lub „pociągnąłeś” Klee, ale jej nie otrzymałeś, więc te 50 prób poszło w kierunku „systemu miłosierdzia” na następne wydarzenie.

Jeśli następnym wydarzeniem był sztandar wydarzenia postaci „Ballada w pucharach” Ventiego, potrzebujesz tylko 39 nieudanych pociągnięć – zamiast 89 – aby zagwarantować, że zdobędziesz go na swoją imprezę.

Przegląd

Venti, czyli „Głuchoniemych Bard”, jak lubi go nazywać Paimon, jest jedną z pierwszych postaci, które widzisz, gdy Twój Podróżnik wkracza do krainy Teyvat. Ta grywalna postać Anemo wygląda jak młody chłopak, ale ma moc ukojenia Stormterror – przynajmniej tymczasowo.

Dowiesz się więcej, kontynuując główny wątek fabularny Prologu Archontów. W rzeczywistości jest śmiertelnym naczyniem jednego z Siedmiu. Jako ucieleśnienie Barbatosa w Genshin Impact, ma osobistą inwestycję w dobrobyt mieszkańców Monstadt.

Venti ma Anemo lub ataki oparte na wietrze, które mogą przeciąć każdego wroga. Zawierają:

 • Divine Marksmanship (normalny atak) – kolejne strzały z łuku, do sześciu
 • Divine Marksmanship (naładowany atak) – zwiększone obrażenia celnym strzałem
 • Divine Marksmanship (atak zanurzający) – uderzenie w powietrzu z deszczem strzał i obrażeniami obszarowymi przy uderzeniu w ziemię

 • Skyward Sonnet (umiejętność żywiołów) – zadaje obrażenia obszarowe Anemo, przywołując domenę wiatru

 • Wind’s Grand Ode (Elemental Burst) – stwórz Stormeye za pomocą jednej strzały, która zadaje ciągłe obrażenia i wsysa przeciwników i obiekty do środka.

Ładowanie lub trzymanie talentu może zadać jeszcze większe obrażenia na polu bitwy.

Venti jest mistrzem wiatrów, więc nie powinno dziwić, że jego pasywne talenty Wzniesienia są powiązane z Anemo.

Pierwsze Wyniesienie, zwane „Uściskiem Wiatrów”, wzmacnia jego Umiejętność Żywiołów. Kiedy trzymasz Skyward Sonnet, napływ Ventiego utrzymuje się przez 20 sekund, dając mu pionową przewagę nad wrogami.

„Stormeye” to czwarta umiejętność Wyniesienia Venti. Teraz użycie „Wielkiej Ody Wiatru” może pomóc wzmocnić Venti 15 Energią, gdy umiejętność zniknie. Kiedy używa „Wielkiej Ody Wiatru” z Wchłanianiem Żywiołów, wszyscy członkowie drużyny zaangażowani w Wchłanianie Żywiołów również otrzymują przywrócenie 15 Energii.

Umiejętność bierna Użyteczności Venti pomaga również graczom, którzy wolą szybować niż chodzić. Wzmocnienie „Windrider” pozwala ci ślizgać się do syta z 20% zmniejszeniem zużycia energii szybowania.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaka jest najlepsza konstrukcja Venti?

Najlepsza konfiguracja zależy od tego, jak planujesz wykorzystać Venti w swojej drużynie. Na przykład, jeśli planujesz użyć Ventiego do roli wsparcia, będziesz chciał wyposażyć go w Favonius Warbow lub The Stringless. Pierwsza daje premię do trafień krytycznych, a także szansę na wygenerowanie Kuli Żywiołów. Drugi łuk wzmacnia Umiejętność Żywiołów od 24% do 48%, w zależności od tego, ile razy go ulepszysz.

Rola wsparcia Venti może skorzystać z artefaktów Viridescent Venerer, które zwiększają obrażenia Anemo dwoma lub zwiększają obrażenia Wiru we wszystkich czterech częściach. Alternatywnie możesz również wyposażyć Ventiego w zestaw artefaktów Wygnanie, aby naładować jego Energię.

Jeśli chcesz użyć Venti jako snajpera zadającego obrażenia, poszukaj przysięgi strzelca wyborowego lub łuku bloczkowego. Oba zwiększają obrażenia ATK, ale Łuk Bloczkowy ma kilka dodatkowych niespodzianek, takich jak zwiększona prędkość ATK.

Aby zbudować zestaw snajperski Venti, musisz zdobyć zestaw artefaktów Trupa Wędrowca. Wyposażenie dwóch artefaktów zwiększa jego biegłość w żywiołach o 80 punktów, podczas gdy posiadanie wszystkich czterech może wzmocnić ataki naładowane nawet o 35%.

Gracze, którzy chcą kombinacji buildów wspierających i zadających obrażenia, mogą wyposażyć Venti w Łuk Królewski lub Bezsmyczkowy. Jak wspomniano wcześniej, The Stringless może zwiększyć obrażenia od Elemental Skill Burst nawet o 48%. Z kolei Łuk Królewski skupia się na zadawaniu obrażeń od trafień krytycznych. Im bardziej przeciwnik zostanie uszkodzony, tym wyższy współczynnik krytyczny wzrasta. Wskaźniki krytyczne wzrastają o 8% i mogą się kumulować do pięciu razy.

Artefakty dla mieszanych Venti są trochę w powietrzu.

Jeśli chcesz skupić się na obrażeniach Anemo, wybierz zestaw Viridescent Venerer. W przeciwnym razie możesz wyposażyć Venti w dwie części kilku zestawów: Finał Gladiatora lub Berserker. Artefakty Berserkera wzmocnią współczynnik trafień krytycznych Vent o 12%, a Finał Gladiatora zwiększa jego ATK o 18%. Każda z nich jest odpowiednia dla kompilacji Venti, która nie koncentruje się na jednym obszarze.

Jak rzadki jest Venti?

Venti, podobnie jak wiele pięciogwiazdkowych grywalnych postaci w Genshin Impact, jest dostępny tylko z jego sztandarem wydarzenia postaci. Jednak jego rzadkość może być przedmiotem dyskusji, ponieważ jego baner został już dwukrotnie wyróżniony (pierwsze wydanie i powtórka). Niektóre pięciogwiazdkowe postacie nie otrzymały jeszcze powtórki sztandaru, co czyni Venti rzadkim, ale nie tak rzadkim jak inne postacie.

Dodaj trochę boskości do swojej imprezy

Wydarzenie związane z postacią Venti's Wish już się skończyło, ale trzymajcie kciuki. Jest bardzo popularną postacią, a fani domagają się kolejnego powrotu. Do tego czasu miej oko na powiadomienia o aktualizacjach miHoYo i kontynuuj grę. Nigdy nie wiesz, kiedy jego sztandar pojawi się ponownie i chcesz być przygotowany z wystarczającą liczbą życzeń, aby go zdobyć, gdy to zrobi.

Czy zdobyłeś Ventiego w jego debiutanckim sztandarze lub w powtórce? Ile pociągnięć zajęło ci w końcu wygranie go? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.