Alternatywy GarageBand dla Chromebooka

Chromebooki („Chromebook” to ogólny termin określający laptop z systemem operacyjnym Chrome, odmianą Linuksa, która używa przeglądarki Chrome jako głównego interfejsu użytkownika) po raz pierwszy wdrożony w 2011 roku, a od tego czasu platforma sporo zmagał się ze znalezieniem i zdefiniowaniem swojej niszy. Ta walka wynika głównie z tego, że Chromebooki nie są w stanie uruchomić oprogramowania przeznaczonego na komputery PC i Mac.

Alternatywy GarageBand dla Chromebooka

Ponieważ system operacyjny Chrome jest znacznie bardziej wydajny w zarządzaniu zasobami niż systemy operacyjne Windows lub Mac, Chromebooki mogą działać na lżejszym sprzęcie, co sprawia, że ​​są konkurencyjne cenowo. Platforma ma jednak znaczne ograniczenia i są rzeczy, w których Chromebooki po prostu nie są dobre.

W świecie komputerów panuje ogólne przekonanie, że tworzenie multimediów jest jedną z tych rzeczy i prawdą jest, że Chromebook to kiepski wybór dla kogoś, kto chce edytować wideo, a nawet poważnie przetwarzać obrazy.

Maszyny po prostu nie mają sprzętu do wykonywania prac wymagających dużej mocy obliczeniowej. Nawet Chromebooki miały moc wykonywania tych zadań, nadal nie będziesz mógł korzystać z aplikacji takich jak Photoshop czy Final Cut Pro ze względu na ograniczenia oprogramowania.

Ale co z tworzeniem muzyki? Cóż, Chromebook może nie być pierwszym urządzeniem, o którym myślisz, gdy myślisz o tworzeniu muzyki, ale platforma faktycznie ma kilka dobrych aplikacji do tworzenia muzyki.

Oczywiście GarageBand, popularna aplikacja do tworzenia muzyki na komputery Mac, nie jest dostępna na Chromebookach. Ale to nie znaczy, że nie masz szczęścia.

Czy istnieje odpowiednik GarageBand dla Chromebooka? Czy potrafi tworzyć wysokiej jakości muzykę?

W tym artykule przyjrzę się niektórym z wiodących aplikacji do tworzenia muzyki, które będą działać na Chromebooku. Istnieje teraz kilka wiarygodnych odpowiedników GarageBand na Chromebooka.

Alternatywy dla GarageBand w systemie operacyjnym Chrome

Chociaż możesz nie być w stanie korzystać z popularnych programów, takich jak GarageBand, z pewnością istnieją dobre alternatywy dla użytkowników Chromebooków.

Większość programów muzycznych na Chromebooka działa w chmurze. Oznacza to, że Twoje muzyczne kreacje są przechowywane online (chociaż zazwyczaj możesz pobrać lokalną kopię, kiedy tylko chcesz). Ma to tę zaletę, że Twoje kreacje są dostępne z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Biorąc to pod uwagę, rzućmy okiem na niektóre z najlepszych alternatyw dla GarageBand dla systemu operacyjnego Chrome.

Strony internetowe

Ponieważ Chromebooki są przeznaczone głównie do uruchamiania online, jednym z oczywistych sposobów tworzenia muzyki za pomocą Chromebooka jest użycie aplikacji internetowej. Aplikacje internetowe mają tę zaletę, że wykonują większość intensywnego przetwarzania po stronie serwera, więc lekki sprzęt Chromebooka nie stanowi większego problemu.

Będą również z natury wieloplatformowe, co oznacza, że ​​jeśli Twoje urządzenie ma przeglądarkę internetową, prawdopodobnie możesz korzystać z tych aplikacji z systemów Windows, Mac, Linux i oczywiście z Chromebooka.

Pułapka dźwiękowa

Soundtrap jest dostępny w kilku wersjach, standardowej i Soundtrap for Education. Program jest oparty na chmurze i zapewnia możliwość tworzenia muzyki, tworzenia beatów, pętli, syntezy instrumentów i łączenia własnych prawdziwych instrumentów. Możesz także współpracować z innymi i korzystać z narzędzi społecznościowych.

Interfejs jest stosunkowo prosty i zapewnia dobre podstawy do produkcji muzyki. Widok główny to widok wielościeżkowy z menu na każdą ewentualność. Możesz używać setek predefiniowanych pętli lub nagrywać własne za pomocą głosu lub instrumentów.

Jeśli twój śpiew jest podobny do mojego, zgrabna funkcja automatycznego dostrajania jest pewnym zwycięzcą!

Ostatecznie Soundtrap to bardzo potężna aplikacja internetowa, która powinna zaspokoić wiele Twoich potrzeb podczas tworzenia muzyki.

Audionarzędzie

Audiotool to kolejny odpowiednik GarageBand dla Chromebooka, który zdecydowanie warto sprawdzić. Podobnie jak Soundtrap, jest oparty na chmurze i działa całkowicie online. Audiotool to platforma modułowa, co oznacza, że ​​możesz korzystać z nowych funkcji w miarę ich potrzeb lub w miarę ich udostępniania. Podstawowy produkt jest bardzo wydajny i umożliwia tworzenie muzyki przy użyciu instrumentów syntezowanych lub poprzez podłączenie własnych.

Interfejs użytkownika jest nieco bardziej skomplikowany niż Soundtrap, ale jest przejrzysty i łatwy do opanowania. Umożliwia przeglądanie nagrań wielościeżkowych, tworzenie pętli, samplowanie i nie tylko. Wbudowanych jest ponad 250 000 próbek, a tysiące ustawień instrumentów do eksperymentowania. Wszystkie Twoje dzieła będą przechowywane online, ale możesz je pobrać lub opublikować według potrzeb.

Brzmienie

Soundation to kolejny program, który ma wersję standardową i edukacyjną. Jest to bardzo doskonałe narzędzie do tworzenia muzyki z mnóstwem funkcji. Ta aplikacja ma wiele poziomów, darmowa wersja oferuje ponad 700 pętli i wiele wirtualnych instrumentów, podczas gdy subskrypcje premium zapewniają więcej funkcji, takich jak nagrywanie dźwięku na żywo, przechowywanie online, więcej pętli, efektów i zestawów dźwiękowych.

Interfejs jest podobny do Soundtrap i Audiotool z widokiem instrumentu lub widokiem miksowania wielokanałowego. Menu jest proste i logiczne, a wszystko jest tam, gdzie się tego spodziewasz. Tworzenie muzyki jest stosunkowo proste, gdy zorientujesz się, gdzie wszystko jest i nic nie stanie na przeszkodzie procesowi tworzenia. Niezależnie od tego, czy szukasz do użytku domowego, czy do szkoły, Soundation to wiarygodna opcja.

Looplaby

Looplabs to nasz ostatni odpowiednik strony internetowej GarageBand. Jest to głównie beatmaker, ale z dużym aspektem społecznym. W równym stopniu chodzi o dzielenie się twoją twórczością, jak o sam proces twórczy. Niektórzy będą się z tym dobrze dogadywać, a niektórzy mogą uznać to za rozproszenie. Tak czy inaczej, tworzenie muzyki jest proste. Nie jest tak w pełni funkcjonalny, jak pozostałe na tej liście, ale aby poradzić sobie z komponowaniem muzyki, jest więcej niż zdolny.

Interfejs użytkownika jest prosty i nieco mniej zajęty niż inne. Widok mieszany pozwala tworzyć pętle lub korzystać z dostarczonych. Możesz dodawać efekty, instrumenty, bity i wszelkiego rodzaju, zmieniając tempo, siekanie i wszystkie potrzebne narzędzia. Nie odpowiada złożoności GarageBand, ale dla początkujących jest więcej niż zdolny.

Samodzielne aplikacje

Chromebook może obsługiwać ogromną część standardowego ekosystemu aplikacji na Androida, a aplikacje muzyczne nie są wyjątkiem. Oto kilka najlepszych alternatywnych aplikacji GarageBand, które udało mi się odkryć:

Kreator muzyki JAM

Music Maker JAM to wiodąca aplikacja do tworzenia muzyki na Androida, oferująca wiele funkcji. Aplikacja oferuje (płatny) dostęp do ponad 300 pakietów miksów zawierających ponad 500 000 pętli, ma ośmiokanałowy mikser do nagrywania na żywo i ma łatwe w użyciu elementy sterujące. Music Maker JAM obsługuje bezpośrednie przesyłanie utworów do YouTube, SoundCloud, Facebook, WhatsApp i innych sieci społecznościowych. Aplikacja stawia również twórcom globalne wyzwania związane z przesyłaniem muzyki, oferując możliwość natychmiastowej ekspozycji i rozwoju fanów.

BandLab

BandLab to studio muzyczne i sieć społecznościowa w jednym. Z aplikacji korzystają miliony ludzi i dzielą się swoją muzyką na całym świecie. BandLab zaczyna się od solidnego pakietu studyjnego zawierającego wielościeżkowy mikser, codzienną listę gorących bitów, ponad sto gotowych instrumentów, looper oraz wbudowany tuner i metronom. To wszystko dzieje się dzięki ogromnemu ekosystemowi innych twórców, którzy spotykają się, krytykują i współpracują z innymi muzykami. Z ponad 6 milionami utworów utworzonych do marca 2019 r., BandLab jest bardzo popularną platformą, którą warto poznać.

Spacer Band

Walk Band to w pełni funkcjonalna aplikacja studia muzycznego z wieloma wbudowanymi instrumentami. Oferuje wbudowane pianino, gitarę, bas i perkusję oraz obsługuje instrumenty MIDI przez port USB. Walk Band posiada wielościeżkowy syntezator z funkcją nagrywania i edycji MIDI oraz ścieżek głosowych, a aplikacja obsługuje przesyłanie plików muzycznych do chmury. Walk Band jest wspierany reklamami w bezpłatnej wersji, ale oferuje aktualizację, aby pozbyć się reklam, a także ma dostępne dodatki dla użytkowników, którzy chcą rozszerzyć aplikację.

Edjing Mix: mikser muzyki DJ

Edjing Mix nie jest aplikacją do tworzenia muzyki per se; zamiast tego jest to aplikacja do miksowania i samplowania, która ma wysoki stopień funkcjonalności dla DJ-ów. Posiada funkcje samplowania i remiksowania, w tym dostęp do biblioteki darmowych sampli i wielu płatnych paczek sampli. Aplikacja integruje się również z własną biblioteką muzyczną i Soundcloud oraz (w przypadku płatnej subskrypcji) Deezer.

Mix nie jest programem, który można zdobyć, jeśli chcesz tylko tworzyć własne oryginalne kompozycje, ale dla każdego, kto planuje grać jako DJ lub syntetyzować nową i starą muzykę w coś oryginalnego, jest to pozycja obowiązkowa.

Końcowe przemyślenia

Chromebooki są świetne z wielu powodów, ale zdecydowanie mają problemy z produktami multimedialnymi. Niezależnie od tego, czy chodzi o produkcję muzyki, edycję wideo, edycję zdjęć, czy inne podobne zadania, Chromebooki po prostu nie mogą konkurować z komputerami z systemem Windows i Mac.

Ale to nie znaczy, że nie masz szczęścia. Jeśli szukasz alternatywy dla GarageBand, każda z opcji zawartych w tym artykule powinna wystarczyć.

Czy masz sugestie dotyczące świetnych witryn lub aplikacji do tworzenia muzyki na Chromebooku? Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zapoznaj się z naszymi typami najlepszych Chromebooków poniżej 300 USD.