Jak naprawić konsolę Xbox One: Dowiedz się, jak przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox One

 • Wskazówki i porady dotyczące konsoli Xbox One: wszystko, co musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać możliwości konsoli Xbox
 • Jak przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox One?
 • Jak przyspieszyć swoją konsolę Xbox One
 • Jak zwiększyć przestrzeń dyskową konsoli Xbox One
 • Jak zaktualizować konsolę Xbox One
 • Jak udostępniać swoje gry na konsolę Xbox One
 • Najlepsze gry na Xbox One X
 • Co musisz wiedzieć o Xbox One S

Przywracanie ustawień fabrycznych na urządzeniu jest dość standardowe podczas sprzedaży lub próby naprawienia błędu. Proces usuwa wszystkie dane i informacje osobiste, pozostawiając system operacyjny zupełnie nowej maszyny.

Jak naprawić konsolę Xbox One: Dowiedz się, jak przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox One

Technik od czasu do czasu lubi zachowywać się niewłaściwie i chociaż jest to rzadkie, twoja konsola Xbox One może się zawiesić w trakcie gry, komunikat o błędzie może cię zaskoczyć podczas instalowania gry lub wszechświat wyrzuci inny nieoczekiwany problem.

W większości przypadków problem można rozwiązać, po prostu zamykając to, co robiłeś, i otwierając go ponownie. Czasami jednak problem nie znika, a to jest coś, co może rozwiązać tylko odwieczna mantra wsparcia technicznego – „czy próbowałeś ponownie włączyć i wyłączyć?”

Zastanawiasz się, jak się do tego zabrać? Nasz przewodnik po naprawie problemów z konsolą Xbox One poprowadzi Cię przez ten proces.

Jak wyłączyć lub ponownie uruchomić konsolę Xbox One

xbox_one_jak_wyłączyć_lub_restart_konsoli

Jeśli konsola nadal reaguje, co oznacza, że ​​nie możesz nawet zamknąć aplikacji lub gry, która zgłosiła błąd, możesz wykonać pełne zamknięcie lub ponowne uruchomienie za pomocą oprogramowania systemowego.

Aby wyłączyć lub ponownie uruchomić konsolę Xbox One, możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk Xbox na kontrolerze i przewinąć do opcji „Wyłącz konsolę” lub „Uruchom ponownie konsolę”.Inne metody wyłączania urządzenia (oprócz przytrzymywania przycisku zasilania lub odłączenie tego wszystkiego razem, co może spowodować uszkodzenie) to:

 1. wciśnij Przycisk Xbox w górnej części kontrolera, aby wyświetlić menu przewodnika.
 2. Przewiń w prawo do System patka.
 3. Wybierać Uruchom ponownie konsolę .

Pełne zamknięcie jest nieco bardziej zaangażowane, ponieważ wymaga zagłębienia się w aplikację Ustawienia. Całkowite wyłączenie całkowicie wyłączy konsolę, podczas gdy inne metody pozostawiają konsolę w trybie oszczędzania energii lub natychmiastowego włączenia.

xbox_one_guide_settings_app
 1. wciśnij Przycisk Xbox na kontrolerze, aby wyświetlić menu przewodnika i przewiń w prawo do System zakładka i otwórz Ustawienia .
 2. Zmierzać do Zasilanie i uruchamianie | Wyłącz lub uruchom ponownie .
 3. Wybierać Pełne wyłączenie .

Jak mocno zresetować konsolę Xbox One

Zobacz pokrewne Xbox One Gameshare: Jak udostępniać gry na konsoli Xbox One Jak skonfigurować konsolę Xbox One: Przyspiesz konfigurację konsoli Xbox One dzięki naszym przydatnym wskazówkom i wskazówkom Jak zaktualizować konsolę Xbox One

Jeśli konsola zachowuje się niewłaściwie do tego stopnia, że ​​nie reaguje na dane wejściowe kontrolera, jest tylko jedna rzecz: musisz wykonać twardy reset konsoli. Może mu się to nie podobać, ale tak będzie najlepiej.

Aby wykonać twardy reset, po prostu naciśnij i przytrzymaj Przycisk zasilania symbolu Xbox z przodu po prawej stronie konsoli przez około 10 sekund. Na oryginalnej konsoli Xbox One jest to przycisk dotykowy, na Xbox One S i Xbox One X jest to przycisk wciskany.

Konsola powinna brzęczeć, gdy całkowicie się wyłączy, a wszystkie dźwięki wentylatora powinny ustać. W tym momencie możesz puścić i ponownie nacisnąć przycisk, aby ponownie włączyć konsolę.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox One

Przywracanie ustawień fabrycznych to ostatnia deska ratunku w przypadku problemów z konsolą Xbox One. Przywracanie ustawień fabrycznych jest generalnie ekstremalnym krokiem jako krok rozwiązywania problemów, ale zazwyczaj jest przydatne, jeśli masz usterkę sprzętową i musisz wysłać konsolę do naprawy – lub jeśli sprzedajesz swoją konsolę z drugiej ręki.

xbox_one_factory_reset_your_console

Aby przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox One:

 1. wciśnij Przycisk Xbox na kontrolerze, aby wyświetlić menu przewodnika i przewiń w prawo do System zakładka i otwórz Ustawienia .
 2. Zmierzać do System | Informacje o konsoli i wybierz Zresetuj konsolę .
 3. Wybierz albo Zresetuj i usuń wszystko lub Zresetuj i zachowaj moje gry i aplikacje .

Każdy wybór spowoduje ponowne uruchomienie konsoli Xbox One, podczas którego usunie wszystkie konta, zapisze dane i ustawienia systemowe. Jeśli chcesz uniknąć ponownego pobierania dużych plików gier, możesz wybrać drugą opcję i zachować zainstalowane gry i aplikacje.

W zależności od wybranej opcji możesz opuścić swoje aplikacje i gry. Gdy ponownie zalogujesz się do konsoli, wszystkie Twoje dane osobowe i informacje znikną, mimo że aplikacje pozostaną.

Przywracanie ustawień fabrycznych za pomocą USB

Inną metodą przywracania ustawień fabrycznych jest użycie pamięci flash USB. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to załadować program resetowania na dysk flash USB. Oprogramowanie i szczegółowe instrukcje można znaleźć pod tym linkiem.

Po przygotowaniu dysku flash USB odłącz kabel sieciowy z tyłu konsoli (jeśli nie korzystasz z samodzielnej sieci Wi-Fi). Wyłącz konsolę i odłącz kabel zasilający.

Po 30 sekundach podłącz ponownie kabel zasilający i podłącz dysk flash do działającego portu USB. Przytrzymaj przycisk parowania i przycisk wysuwania na konsoli (lub przycisk parowania, a następnie przycisk Xbox na One S). Następnie naciśnij przycisk Xbox.

Wsparcie Xbox

Gdy usłyszysz dwa sygnały dźwiękowe (po około 15 sekundach), możesz zwolnić przycisk wysuwania i parowania. Ponowne uruchomienie konsoli Xbox może potrwać chwilę, ale gdy to się stanie, możesz wyjąć dysk flash i postępować zgodnie ze standardowym procesem konfiguracji.

Co zrobić, jeśli Xbox nie chce się zresetować

Kilku użytkowników zgłosiło problemy z przywracaniem ustawień fabrycznych na swoim Xboksie. Niezależnie od tego, czy zatrzymuje się w połowie, czy dzieje się coś innego, jest kilka rzeczy, które możesz spróbować przywrócić i uruchomić ponownie.

Oczywiście może to być związane z poważnym problemem sprzętowym, ale może to być proste rozwiązanie. Według zespołu wsparcia Xbox powinieneś zacząć od przytrzymania przycisku zasilania, a następnie odłączenia kabla zasilającego. Poczekaj kilka minut i odwróć proces (przytrzymaj przycisk zasilania i podłącz konsolę).

Oczywiście, jeśli to nie zadziała, zawsze możesz spróbować uruchomić konsolę w trybie awaryjnym i sprawdzić aktualizacje. Wykonaj niezbędne aktualizacje, a następnie spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox.

Niektórzy użytkownicy mieli problemy, w których Xbox nie zakończył procesu resetowania. W przeszłości zdarzało się to z powodu aktualizacji systemu, więc może rozwiązać się samoistnie. Z drugiej strony, jeśli jest to problem ze sprzętem, skontaktuj się z pomocą techniczną Xbox.

Często Zadawane Pytania

Jeśli masz więcej pytań, mamy dla Ciebie odpowiedź! Oto odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących resetowania konsoli Xbox.

Czy mogę zdalnie przywrócić ustawienia fabryczne konsoli Xbox?

Niezależnie od tego, czy Twoje urządzenie zgubi się, czy sprzedałeś je bez przywracania ustawień fabrycznych, możesz się zastanawiać, co możesz zrobić, aby uniemożliwić innym korzystanie z Twoich informacji. Niestety nie ma sposobu na zdalne zresetowanie konsoli Xbox.

Aby uniemożliwić komuś dostęp do Twojego profilu, gier, informacji o płatnościach i nie tylko, przejdź do strony internetowej konta Microsoft i zmień hasło. Uniemożliwi to innym osobom korzystanie z Twojego konta.

Musisz to zrobić oczywiście dla każdego profilu na Xboksie. Gdy osoba, która ma konsolę Xbox, ją włączy, zostanie poproszona o podanie hasła. Bez tego nie mogą uzyskać dostępu do Twojego profilu.

Jak odzyskać swoje dane po przywróceniu ustawień fabrycznych?

Jeśli wykonałeś reset do ustawień fabrycznych i nadal masz konsolę, będziesz chciał ponownie załadować wszystkie zakupy, gry i profil. Odzyskanie danych jest łatwe. Po prostu zaloguj się przy użyciu tego samego profilu, którego używałeś przed zresetowaniem.

Wszystkie Twoje gry można pobrać ponownie, podczas gdy postęp w grze powinien zostać zapisany w chmurze. Pamiętaj tylko, że jeśli Twój Xbox nie był podłączony do Internetu przed jego zresetowaniem, możesz ryzykować utratę postępów w grze, ponieważ nie wykonano kopii zapasowej.